Şahıs şirketi kurarken bilinmesi gerekenler nelerdir?

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, interaktif vergi dairesi sitesinden şahıs şirketi oluşturup evden Hepsiburada gibi sitelerden ticaret yapmak istiyorum. Fazla bir bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yapmak istediğim iş hakkında dize biraz bilgi vermek istiyorum sonra da birkaç sorum var. Evden çalışacağım ve ürünleri evde depolayacağım. Fare, klavye gibi bilgisayar ürünleri satmak istiyorum. Satış için hepsi burada gibi E-ticaret sitelerini kullanacağım. İleride dükkan açmak veya depo tutmak gibi düşüncelerim var.
  1. Muhasebeciden yardım almam şart mı?
  2. Yıllık ne kadar vergi ödemem gerekecek?
  3. Fatura kesimini nasıl yapacağım?
  4. Kargo işini nasıl halledeceğim?

Aklıma takılan diger soruları da müsaadenizle buradan size soracağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, interaktif vergi dairesi sitesinden şahıs şirketi oluşturup evden Hepsiburada gibi sitelerden ticaret yapmak istiyorum. Fazla bir bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yapmak istediğim iş hakkında dize biraz bilgi vermek istiyorum sonra da birkaç sorum var. Evden çalışacağım ve ürünleri evde depolayacağım. Fare, klavye gibi bilgisayar ürünleri satmak istiyorum. Satış için Hepsiburada gibi e-ticaret sitelerini kullanacağım. İleride dükkan açmak veya depo tutmak gibi düşüncelerim var.
  1. Muhasebeciden yardım almam şart mı?
  2. Yıllık ne kadar vergi ödemem gerekecek?
  3. Fatura kesimini nasıl yapacağım?
  4. Kargo işini nasıl halledeceğim?

Aklıma takılan diger soruları da müsaadenizle buradan size soracağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Hepsiburada kargo işlerini fatura kesimlerini hallediyor vergi levhası gerekiyor vergi dairesinden alabilirsiniz ticari zekanız olduğunu düşünüyorsanız muhasebeciye ek bir ücret gerekmez bence başlangıçta. Fatura miktarınız aylık 10 bin TL ve üstünü görürse internet sitesi açıp sosyal medyada da reklam yaparak ilerleyebilirsiniz. İler ki süreçte ticaret odasıyla görüşmeniz lazım.

Hepsiburada kargo işlerini fatura kesimlerini hallediyor vergi levhası gerekiyor vergi dairesinden alabilirsiniz ticari zekanız olduğunu düşünüyorsanız muhasebeciye ek bir ücret gerekmez bence başlangıçta. Fatura miktarınız aylık 10 bin TL ve üstünü görürse internet sitesi açıp sosyal medyada da reklam yaparak ilerleyebilirsiniz. İler ki süreçte ticaret odasıyla görüşmeniz lazım.
Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Sermayem yüksek olmadığı için mesela bütçeme göre 30 klavye alıp bunları satmaya başlayabilirmiyim?

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Sermayem yüksek olmadığı için mesela bütçeme göre 30 klavye alıp bunları satmaya başlayabilir miyim?

Siparişleri doğru bir şekilde iletmeniz yeterlidir 2 klavyeylede başlanır Hepsiburada müşteri hizmetleriyle görüşerek firmanın şartlarını istedikleri belgeleri vs sorabilirsiniz.

Siparişleri doğru bir şekilde iletmeniz yeterlidir 2 klavyeylede başlanır Hepsiburada müşteri hizmetleriyle görüşerek firmanın şartlarını istedikleri belgeleri vs sorabilirsiniz.
Şimdi hocam ben vergi dairesi sitesinden şahıs şirketi açacağım. Noter'e uğramam gerekiyor mu, uğramam gerekiyorsa hangi belgeleri alıp kime teslim etmeliyim?

Şimdi hocam ben vergi dairesi sitesinden şahıs şirketi açacağım. Noter'e uğramam gerekiyor mu, uğramam gerekiyorsa hangi belgeleri alıp kime teslim etmeliyim?

• Şirket sahibinin nüfus cüzdanı sureti.
  • Vesikalık fotoğraf.
  • Vekaletname (başvuru muhasebeci aracılığı ile yapılıyorsa gereklidir.)
  • İmza beyannamesi (noter tarafından düzenlenir.)
  • Kira sözleşmesi ya da tapu fotokopisi (adına şirket kurulan kişi çalışma alanının mal sahibi ise tapu verilmesi gerekir.)
  • İkametgâh belgesi (e-Devlet'ten alınabilir.)
    Hocam Hepsiburada'da satış yapacaksananız daha farklı olabilir bu şirket kurmak için Hepsiburada'da satış yapmak için şirket olmanız gerekmez diye biliyorum lütfen Hepsiburada müşteri hizmetleriyle görüşün bir bilgi alın sonra kafanıza takılanı sorun biraz zahmetli bir iş.

Merhaba. Öncelikle şimdiden işiniz hayırlı olsun.

Giderler kısmında aklınızda bulunması gereken önemli bir nokta var, bağ-kur primi diye de geçen aylık SGK ödemesi. Bildiğim kadarıyla 3000 liradan fazla. Pek sermayenizin olmadığını göz önünde bulundurunca önemli bir meblağ bu.

Yaşınız kaçtı? Mümkünse genç girişimciler falan gibi bir teşvik programından faydalanmaya çalışın bence, (felaket tellalı olmak istemem ama) yoksa birkaç aya elinizdeki para tükenmiş bir şekilde devlete borçlu kalabilirsiniz.

Giderler kısmında aklınızda bulunması gereken önemli bir nokta var, bağ-kur primi diye de geçen aylık SGK ödemesi. Bildiğim kadarıyla 3000 liradan fazla. Pek sermayenizin olmadığını göz önünde bulundurunca önemli bir meblağ bu.

Yaşınız kaçtı? Mümkünse genç girişimciler falan gibi bir teşvik programından faydalanmaya çalışın bence, (felaket tellalı olmak istemem ama) yoksa birkaç aya elinizdeki para tükenmiş bir şekilde devlete borçlu kalabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam. Hali hazırda sigortalı bir işte çalışıyorum. Yaşım 21.

Ödeme şartları nedir?

Geri
Yukarı