Şahsıma gelen tehdit maili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bir tane kağıda bütün şifrelerimi yazdım. Çoğu 40 karakterden fazla. Kağıdı bilgisayarın altına sıkıştırıyorum lazım olduğunda alıp giriyorum şifreyi. Oyunlarda bende aynı şifreyi kullanıyorum. Gmailimin çalındığı dönemde paranoyak olup her gelen mailden sonra şifremi değiştiriyordum :D
Valla hocam benim bi kaç tane text dosyam var. Onları USB belleğe atıyorum. İçinde oyun hesapları, şifreler vs. oluyor. Kağıda yazsam yazım kötü olduğu için okuyamam kötü olur :D.

Aynı mail pek çok kişiye gelmiş. Bana da gelmişti 1-2 ay önce. İçeriğini açmadım sadece dışarıdan göründüğü kadarıyla başında yazan kelimeler bunlardı diye hatırlıyorum. Direkt kalıcı olarak sildim. Hiçbir şey olmadı.

Bu mailleri engelleyemiyor muyuz? Mesela bana bir yerden sürekli mail geliyor ama spama düşüyor. Spama değil de direkt gelmemesini sağlayabiliyor muyuz? Şu an onu filtreleden sil olarak işaretledim ama hiç gelmese daha iyi.

Evet, bu arkadaşa da aynı mailden gelmiş.

Bu mailleri engelleyemiyor muyuz? Mesela bana bir yerden sürekli mail geliyor ama spama düşüyor. Spama değil de direkt gelmemesini sağlayabiliyor muyuz? Şu an onu filtreleden sil olarak işaretledim ama hiç gelmese daha iyi.

Gmail üzerinde böyle bir sistem yok sanırım. Fakat Outlook üzerinde var bu tarz mailleri engelleyebiliyor.

Aynı mail pek çok kişiye gelmiş. Bana da gelmişti 1-2 ay önce. İçeriğini açmadım sadece dışarıdan göründüğü kadarıyla başında yazan kelimeler bunlardı diye hatırlıyorum. Direkt kalıcı olarak sildim. Hiçbir şey olmadı.
Benimde Gmail şifrem 2019'un sonunda çalınmıştı. 3 ay sonra fark ettim çalındığını. Oda şans eseriydi. Sonra virüsler ile ilgili bilgiler öğrendim. Öğrenmez olaydım. Haftada 5 defa tam tarama yapıyordum. Hatta bir keresinde ağlamıştım :D Psikolojimi alt üst ettiler. Şimdi bütün güvenlik önlemlerimi aldım. İnşallah bir daha şifrem çalınmaz :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı