Sahte Türkçe yama sitesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dün internette gezerken bi tane sitede mass effect andromeda oyunun Türkçe yaması bulunduğunu gördüm. Bi anlık gafletle indirip yamayla oynamak istedim ama aslında ortada yama falan yokmuş. Siteyi aşağıya bırakıyorum. Benim gibi anlık heyecana kapılıp başınızı yakmayın. Siteden ne indirirseniz indirin bitcoin virüsü çıkmakta.
Ayyy bu site. ben buradan bir virüs yedim anlatamam :D Hep Yakuza'nın suçu. bu kadar ağır İngilizceye sahip oyunmu yapılır...

Neyseki sorunum format ile çözüldü...
Allah allah antivirüsler neden uyarı veriyor acaba ya? Çözememişler henüz😂
Adamlar sana seçenek bırakmışlar :D

Adamlar 10 günde AAA oyunları çevirmiş gibi yayınlıyor bir de :D 300 kişilik bir grup olmalılar :D

Tesekkure gerek yok :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191219-161933.png
    Screenshot_20191219-161933.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 566
  • Screenshot_20191219-162251.png
    Screenshot_20191219-162251.png
    43,3 KB · Görüntüleme: 528
  • Screenshot_20191219-162301.png
    Screenshot_20191219-162301.png
    56,4 KB · Görüntüleme: 571
Site kapatılmış huzura erdik 😅
açık hala kanka bende yakuza 0 ile hitman 2 yi indirdim tr yamasını ama kurmamıştım rarda duruyodu .
şimdi konuyu görünce exe yi çalıştırdım setup nasıl bişi diye kurmadım ama umarım virüs gelmemiştir.
hijackthis ile tarayacağım. varsa bi öneriniz dinlerim
buda coinminer olduğunun kanıtı

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    55 KB · Görüntüleme: 513
Ben de oltaya atladım, hevesle RDR2 Türkçe yamasını indirdim. Avast kullanıyordum, yamayı yüklememe engel olduğu için virüs kalkanını kapattım. Yine olmayınca forumlara baktım. Çeviri .exe dosyasını denetim masasından zaten silmiştim. Görünürde yüklenen hiçbir dosya yok, görev yöneticisini kontrol ettim her şey normal. Windows Defender'a göre problem yok. Malwarebytes indirip tarama yaptım ve problem yok. Hasar almadan kurtarmış olabilir miyim yoksa format atmam gerekli mi? Daha yeni bilgisayarımı sıfırladım format atmak hiç istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı