Firewatch Türkçe Yama Çalışması

Herkese iyi sosyaller. Benim de için de bulunduğum 3 kişilik ekip ile Firewatch çevirisi yapıyoruz. Oyun da yaklaşık 6500 çevirilmesi gereken cümle var. Biz 3300 çeviriyi yaptık. Yaklaşık %75 ilerleme kaydettik. Ancak ekip küçük olduğu için çok zor ilerliyor. Aranız da ingilizce si iyi olan arkadaşlar varsa yorum kısmına Facebook linkini bırakırsa o da çeviri ekibine katılır ve de oyuna ismi yazılır. Lütfen başladığı işi bitirebilecek arkadaşlar olsun.
Örnek resim koyuyorum. Ancak siteye girip bakarsanız detaylı resimleri görürsünüz. Ayrıca fotoğraflar daki yazılımsal bir çok hatayı giderdik. Önrek 1-Gün 1.Gün oldu.

Firewatch Türkce Yama! | Technoaz

Malesef. Zaten yamanın oturması bir haftayı bulur. Şuan ilk önceliğimiz yamanın çıkması konusu. Dedikleriniz ise bu süre zarfından sonra dikkate alınabilir.

Oyunçeviri resmi olarak yapacaktı fakat yapımcı firma yan çizmeseydi resmi yerleştirme görecektik.
Yamanız Türkçe karakter destekleyecek mi?
Yama Türkçe karakter desteklemeyecek çünkü oyun da Türkçe karakter bulunmuyor. Oyuna eklemek de imkansız. Eğer yeni güncelleme ile destek gelirse o zaman düşünülebilir. Resmi yama konusuna gelecek olursak onun çıkmasına yaklaşık 30 günü var. Yani bizim yamamızı oyunun meraklıları oynayacaktır. Oyun zaten 5 saat oynanış sunuyor. Yani biz yine de amacımıza ulaşacağız.

Yamada bazı eksik kısımlar nedeniyle bu gece çıkması planlanırken yarın öğle saatlerinde çıkarılacak.
Ekran Görüntüsü (118).png

Çok sevindik. Oynama fırsatınız olduysa fikirlerinizi merak ettim.
Oyunda 1. Günü bitirdim Türkçe bir şekilde. Cümleleri okurken bazı cümlelerde anlam bozukluğu olduğunu fark ettim. Ama pek dert değil açıkçası. Bana göre bu kısa sürede oyunun büyük bir kısmının çevrilmesi bile büyük bir başarı. Yamayı kurmak ise gayet basit olmuş. İlk denememde sorunsuz bir şekilde kuruldu.

Yamanın çıkması gönüllülük esasıyla yapılan bir çalışmanın sonucuydu. Kendi adıma söyleyebileceğim ise bu benim başlangıç tecrübemdi. İlk defa hayatımda bir yama çalışmasında görev aldım. Eğer yamayı ve tarzımızı beğenirseniz lütfen eleştirilerinizi ve paylaşımlarınızı esirgemeyiniz. Bundan sonrada çeviriye devam etmekte kararlıyım, düşünceleriniz bu kararımı etkileyecek yegane faktör. Tabi ki siz ve sizin gibi insanların...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı