Sakın D-Smart internet almayın!

Ergosphere

Hectopat
Merhaba, 22.10.19 tarihinde en düşük paket olan 4 Mbps'lik bir internet aboneliği satın aldım. Bu satın alımda bana detaylı bilgiler haricinde yüzeysel bilgiler verildi. Bu yüzeysel bilgilerin içerisinde yanlış taahhüt bilgilendirilmesi ve ekstra modem parası tahsil edildi. Sözleşmeyi imzalarken bu bilgiler bana verilmeden imzaladım. Daha sonra interneti nakil ettirmek istedim. D-Smart müşteri hizmetlerini 4 defa aradım ve her arayışımda bana ayrı bilgilendirme yaptılar. İlk aradığımda nakil için bir sorun olmayacağı sadece 42 ₺'lik bir nakil ücretinin dışında bir ücret alınmayacağı söylendi. 2. kez aradığımda internetimin nakil olamayacağını ancak bir üst pakete geçerek mümkün olduğu söylendi. 3. kez aradığımda nakilin mümkün olabileceği söylendi ve 09.06.20 tarihinde nakil ettirdiğim şehirde tekrardan sözleşmeyi imzaladım. 4. kez aradığımda taahhütümün tekrar başlamayacağını ve herhangi bir sorunun olmayacağı söylendi fakat bu imzadan sonra tekrar D-Smart müşteri hizmetlerini aradığımda bana tekrardan yanlış ve eski bilgi verildiğini öğrendim. 24 ay taahhüt içeren paketimin normalde 9 ayını kullanmama rağmen taahhütüm tekrardan başlatıldı ve modemli 44, 90 ₺ iken modemi iade edeceğimi söylediğim halde modemsiz fiyat da 44,90 ₺ tuttu. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum ve bu durumları anlattım. Aboneliğimin iptal edilmesini talep ettim. Özetle, sakın D-Smart internet almayın ve aldırtmayın!

Son düzenleme:
D-Smart internet kullanıyorum. Dizi kanalları uydu alıcısı + yan oda kampanyası ve 24 Mbit download internet ile toplam 120 TL civarı bir şey geliyor. Yani aslında bana bu kadar saplamadılar ben alırken bu kadar acı çekmemiştim. Eğer ev telefonunuz varsa kablo vb. döşemekten kurtuldukları için daha az para alıyorlar. Çok da kötü değil aslında bedava modem veriyorlar, paket değiştirdiğinde eski modemi geri getirdiğinde ADSL ise VDSL veriyorlar... Diğer internet firmaları bunları yapıyor olabilir ama ben senin kadar sıkıntı yaşamadım. İçinde bulunduğumuz virüs muhabbetinden dolayı her firma (sadece internet değil) tuhaf olaylar sergiliyor. Yine de bir şans verilebilir bence.

D-Smart internet kullanıyorum. Dizi kanalları uydu alıcısı + yan oda kampanyası ve 24 Mbit download internet ile toplam 120 TL civarı bir şey geliyor. Yani aslında bana bu kadar saplamadılar ben alırken bu kadar acı çekmemiştim. Eğer ev telefonunuz varsa kablo vb. döşemekten kurtuldukları için daha az para alıyorlar. Çok da kötü değil aslında bedava modem veriyorlar, paket değiştirdiğinde eski modemi geri getirdiğinde ADSL ise VDSL veriyorlar... Diğer internet firmaları bunları yapıyor olabilir ama ben senin kadar sıkıntı yaşamadım. İçinde bulunduğumuz virüs muhabbetinden dolayı her firma (sadece internet değil) tuhaf olaylar sergiliyor. Yine de bir şans verilebilir bence.
Bana modem ücretsiz verilmedi. İlk satın aldığımda modemin ücretsiz olacağı söylendi fakat sonradan faturaya ek aylık 8.5 ₺ istediler. Şans verilmez, bu interneti kimse satın almamalı. Hiç kimseye önermiyorum.

Zaten D-Smart en kötü firma. Arkadaşım internet alacaktı, TTNET'i aradı bunlar güya adam gönderecekti ancak D-Smart arayıp laga luga yapmış onay istemiş. Onayı verdin mi bittiğinin resmidir. Sonra iptal etmesine 1000TL gibi saçma bir para istiyorlar. O yüzden siz siz olun uzak durun. Sanıyorum D-Smart, TTNET ekipleri içerisinde bir nüfüsa sahip, çünkü o aramadan sonra TTNET'in numarasından aradılar arkadaşı, özür dileyip kapattılar.

Geri
Yukarı