Samsung 55KU7500 4K TV İncelemem

Yeni televizyon alalı bir (1) ay oluyor. Samsung bayisinden 4500 TL'ye 55KU7500 Curved, Tizen OS modelini aldık (140 inç).

Kendi çapımda yaptığım incelemem şöyle:

Olumlu Yönleri:
1-Ekranı büyüklüğü gayet yeterli büyük salonumuza rağmen televizyon küçük görünmüyor. Curved özelliği sayesinde görüntü gözümüzden taşmıyor.
2- 4K ekranından mükemmel bir performans alıyorum, YouTube'dan 4K video izleyince en ince ayrıntısına kadar göstermekte.
3- Televizyon asla ısınmıyor 3-5 saatlik film modunda bile ısınmıyor.
4- Ses sistemi mükemmel zaten 100 üzerinden 10 da açınca sesi tüm ev duyuyor, sesi gereksiz yüksek bir ev için, kafeler için düşünülebilir bir TV.
5- İnternetten dizi veya film izlerken çok keyif veriyor 1080P açınca altyazılar ve görüntü çok hoş oluyor.
6-Spotify, Deezer gibi uygulamalarda ses kalitesi çok iyi, sesi arttırınca verdiği bass altında ki konsolu titretmeye yetiyor.
7- IP TV gibi uygulamalar sayesinde bir uydu bağlantısına ihtiyacınız yok.
8- Akıllı Kumanda sayesinde uydu alıcınız veya televizyon hizmet sağlayıcınızın markası ne olursa olsun tek kumandaya düşüyor, tüm markalarla uyum sağlıyor.
9- Konuşarak kanal değiştirebiliyoruz.
10-Youtube olan her türlü cihazından görüntü aktarımı mevcut, örneğin telefonumda ki şarkıyı tek tuşla TV'ye aktarabiliyoruz.
11- Ses modları ve görüntü modları mevcut (film,müzik, yüksek ses modu gibi).
12- 4 Çekirdekli işlemci mevcut.

Olumsuz Yönleri: 1-Yakından izleyince sinemada en ön koltuğa oturmuş gibi görüntüyü takip edemiyorsunuz.
2-Cihazın toplam hafızası 4 GB bu nedenle uzun filmleri İnternet'ten izlerken menüye geçince hafif takılmalar (kasmalar) oluyor. Bunun çözümü olarak 16 GB bir flash disk takılması önerilmiş fakat denemedim.
3- Her ne kadar başlıca uygulamalar olsa da marketi kesinlikle yetersiz, toplasanız 100 uygulama çıkmaz diğer televizyonlar için durum nedir bilemiyorum.
4- Çok gereksiz fazladan ses koyulmuş buradan kısılan bütçe ile ekran büyütülebilir veya ekstra fonksiyonlar eklenebilirdi.
5-Oyunlar konulmuş fakat kumanda ile oynamak çok zor yanında kablosuz klavye ve fare almanız gerekiyor fakat iki cihazın toplam fiyatı 400 TL. Ayrıca kumanda ile yazı yazmak sizi baya yoruyor ve oyalıyor.
6- Büyük ekranı yüzünden 720P yayınlarda dağılmalar mevcut.

Not: Gerekli görüldüğü takdir de yeni maddeler eklenecektir.

Aklınıza gelen her türlü soruyu sorabilirsiniz. Saygılar...

Dosya Ekleri

• Snapchat-417135174[1].jpg
    Snapchat-417135174[1].jpg
    127,8 KB · Görüntüleme: 206
  • Snapchat-544065944[1].jpg
    Snapchat-544065944[1].jpg
    109,3 KB · Görüntüleme: 200
  • Snapchat-1400004990[1].jpg
    Snapchat-1400004990[1].jpg
    71 KB · Görüntüleme: 181
Son düzenleme:
Toplam hafıza derken 4 GB anlamadım 4 çekirdekli işlemci mi demek istedin?
Biss key uydu alıcısına girilebiliyor mu?

Toplam hafıza derken 4 GB anlamadım 4 çekirdekli işlemci mi demek istedin?
Biss key uydu alıcısına girilebiliyor mu?

Hayır dostum Cihazın depolama kapasitesi 4 GB.
Uygulamalar 1-2 MB o bakımdan sıkıntı yok fakat mesela film izlerken belleğe attığı için aniden filmi kapatıp yayınına geçmek istersen takılmalar gerçekleşiyor.

Evet, eklemeyi unutmuşum 4 Çekirdekli işlemcisi var.
Biss key hakkında bilgim yok yanlış olmasın eğer arkaya takılanlardan diyorsan bizim konsola monteli yer yok bizim HDMI kablosuyla bağlı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı