Samsung 860 Evo düşük yazma hızı

urbast3r

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün kargom geldi ve 0 kutu Samsung 860 Evo'mu temiz kurulumla 0 Windows ile kurdum. Güncelleme ve drivleri yaptıktan sonra SSD'nin değerlerine baktım ve şunlar ile karşılaştım. Vadedilen yazma hızının altında çıkıyor.
-Gigabyte B450 S2H anakart.
-Ryzen 5 3500X kullanmaktayım.
AMD'nin sitesinden de, Gigabyte'nin sitesinden de AHCI driverini kuramıyorum. Bu sebepten dolayı olmuş olabilir mi? Yoksa SSD'yi geri mi göndereyim?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    138,3 KB · Görüntüleme: 55
  • 1.jpg
    1.jpg
    126,6 KB · Görüntüleme: 59
Windows Update'de güncelleştirmeleri denetleyin. İsteğe bağlı güncelleştirmelerde chipset veya kontrolcü ile ilgili driverlar kurulabiliyor oradan. SSD'den tam performans için gerekiyor bu tür şeyler.

Windows Update'de güncelleştirmeleri denetleyin. İsteğe bağlı güncelleştirmelerde chipset veya kontrolcü ile ilgili driverlar kurulabiliyor oradan. SSD'den tam performans için gerekiyor bu tür şeyler.
Onlarıda kontrol ettim. AMD'nin display ile ilgili bir driveri vardı. Chipset driverini amd nin kendi sitesinden başarı ile kurdum. Ancak ne amd nin ne de kullandığım anakartın driverlerinden AHCI/SATA driverlerini kuramıyorum........
@Recep Baltaş yardım edebilir misiniz?
NOT
Son yaptığım testte durum normale döndü gibi gözüküyor. Problem olsaydı sanırım 536mb yazma hızını hiç göremezdim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    136,8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı