Samsung 860 Evo Düşük Yazma Hızı

Firmware güncellemesi yaptınız mı?
Konuda yazmıştım acaba ondan mı bahsediyorsunuz. Daha detay verirseniz sevinirim.
Maşallah, bende böyle ağzına kadar olmasına rağmen 380 yazma hızlı disk olsa yatar kalkar şükrederim.
Normal şartlarda da 500 civarına varıyorsa benim için problem değil ama onla alakalı olduğunu düşünmüyorum, disk doluluğu daha çok okuma hızını etkiler gibi mantıken.

Bende de böyle, disk dolunca yazma hızı düşüyormuş.
Çok ilginç eğer öyleyse ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Yazılım kısmında bir eksiklik var gibi.

• Firmware güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.
Dediğim gibi hangi firmware?

Ne firmware güncellemesiymiş ya herkes ezbere yazıyor. TurboWrite özelliği nedeniyle hızlar düşüyor. SSD'de en az 30 GB yer bırakırsan hızlar tekrar yükselir.

Aynı modeli kullanıyorum 500GB'lık olanda benimde bu şekilde. 2 TB olanda sıkıntı yok. Anlamadım.
1 TB ve üstü depolamaya sahip modellerde TurboWrite çalışmasa bile 500-550 MB/s verebiliyor.
Dediğim gibi hangi firmware?
Orayı kaçırmışım, kusura bakmayın. Biraz yer açıp tekrar hız testi yapar mısınız?

Aynı modeli kullanıyorum 500GB'lık olanda benimde bu şekilde. 2 TB olanda sıkıntı yok. Anlamadım.
AHCI olayında bir sıkıntı var gibi, Recep abi başka bir konuda onunla ilgili konuşmuş ama ne yapacağımı anlamadım. Donanım kimliğini nereden alacağım bunun ?

Ekran görüntüsü 2021-01-28 174716.png

1 TB ve üstü depolamaya sahip modellerde TurboWrite çalışmasa bile 500-550 MB/s verebiliyor.

Orayı kaçırmışım, kusura bakmayın. Biraz yer açıp tekrar hız testi yapar mısınız?

Tamam onu deneyeceğim mutlaka. Lakin aynı SSD laptop'da ahanda bu şekil :
WhatsApp Image 2021-01-28 at 17.51.09.jpeg

Üstelik firmware falan güncel değil :D

Yeni konular

Geri
Yukarı