Samsung 860 Evo Düşük Yazma Hızı

Ey ahali ne durumda SSD'leriniz? Bugün bir test yapayım dedim %65'i dolu 500 GB 860 Evo'da 380 civarı yazma hızı alıyorum yine. Bir türlü anlayamadım neden olduğuna. Ara ara 500e çıkıyordu halbuki. Bugün 10 tane falan test yaptım en yüksek 380küsuru gördüm

Halen aynı sonucu mu alıyorsunuz? Benim değerler normaldi yazma hızı 500-520 arasındaydı. En son gelen BIOS ve Chipset güncellemesinden sonra tekrar 380 civarlarına düştü.

Evet aynı sonuçları almaktaym şu an

Bende de sonuçlar aynı. Dün firmware güncellemesi yaptıktan sonra 532lerdeydi. Fakat bugün yine düşüşte. Ayrıca bu disk sürücülerini ve IDE ATA/ATAPI denetleyicileri nasıl güncelleyeceğiz?

Dosya Ekleri

• fgd.jpg
    fgd.jpg
    87,1 KB · Görüntüleme: 41
  • 1.1.2020.png
    1.1.2020.png
    14,2 KB · Görüntüleme: 46
Bende de sonuçlar aynı. Dün firmware güncellemesi yaptıktan sonra 532lerdeydi. Fakat bugün yine düşüşte. Ayrıca bu disk sürücülerini ve IDE ATA/ATAPI denetleyicileri nasıl güncelleyeceğiz?
Bende de bazen 520 civarında oluyor bazen 380 civarında çıkıyor. TurboWrite kullanıyor diye biliyorum gerektiği zamanlarda 520 de çıkıyor mesela oyum vs yüklerken 380 olmuyor 480-520 arasında değişiyor. Fazla kafaya takmamak gerek ve sürekli test yapmakta sağlıklı değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı