Samsung 860 EVO sürekli veri yazıyor

Berkay Bilir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 ay kadar önce satın aldığım Samsung 860 EVO 250 GB SSD hiçbir işlem yapmadığım halde Samsung Magician uygulamasından kontrol ettiğimde 2 ay içerisinde 858 GB veri yazmış. Bu nasıl mümkün olabiliyor, bir problem mi var? SSD'ye daha 100 GB dosya yüklememişimdir, sil yükle işlemi de hiç yapmadım.

SSD'ler bu kadar veriyi neden yazıyor, ne yapıyor bunlar? 😅
Hocam işte arkada mesela sistem geri yükleme noktası oluşturuyor Windows. Bu geri yükleme noktaları benim SSD'de abartısız 35 GB veri yazmışlardı. Bakıyorum SSD boş alanı her gün düşüyor. Virüs girdi zannettim meğerki sistem geri yükleme noktası oluşturmuş Windows zırt pırt. Onun da etkisi olabilir. Ayrıca hız testi yaptıysanız sürekli ondan da toplam yazılan veri artmış olabilir. Dert etmeyin bu SSD'nin 150 TBW ömrü var. Çok zor 150 TBW'yi doldurmak günlük kullanıcı için.

Hocam işte arkada mesela sistem geri yükleme noktası oluşturuyor Windows. Bu geri yükleme noktaları benim SSD'de abartısız 35 GB veri yazmışlardı. Bakıyorum SSD boş alanı her gün düşüyor. Virüs girdi zannettim meğerki sistem geri yükleme noktası oluşturmuş Windows zırt pırt. Onun da etkisi olabilir. Ayrıca hız testi yaptıysanız sürekli ondan da toplam yazılan veri artmış olabilir. Dert etmeyin bu SSD'nin 150 TBW ömrü var. Çok zor 150 TBW'yi doldurmak günlük kullanıcı için.
Ha anladım, teşekkür ederim. O zaman dert edecek bir durum yok. 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı