Custom ROM Samsung A10 Custom ROM sonrası açılmıyor

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese merhaba. Telefonuma LineageOS kuracaktım. Telefonu TWRP modunda iken başarılı bir şekilde bu rehbere göre temizledim. Bu arada silerken dahili Depolama'yı da seçtim. Bilgisayar üzerinden ROM dosyasını cihaza attım ve kurdum. Fakat şimdi telefon açılmıyor. Ne yapmam gerekli? İyi sosyaller!

@202 tuhaf, J2 Prime'da yapıyordum. Neyse, o zaman reboot recovery ya da ADB reboot recovery komutları vardı galiba, o da kullanılabilir.

@202 tuhaf, J2 Prime'da yapıyordum. Neyse, o zaman reboot recovery ya da ADB reboot recovery komutları vardı galiba, o da kullanılabilir.
Eski samsunglarda olabilir, denemedim.
Yeni samsung'larda ADB/Fastboot komutları çalışmaz downlaod mode'da.
IMG_20230513_142606.jpg

Eski Samsung'larda olabilir, denemedim.
Yeni Samsung'larda ADB/Fastboot komutları çalışmaz downlaod Mode'da.
Eki Görüntüle 1777382

Hocam birkaç saat sonra yeni güncellemeler oldu cihaz işinde. Bu sefer bir kombinasyon denedim ve yine unuttum ama TWRP moduna girdim. Daha sonrasında dalvik, önbellek, sistem ve Veri'yi sildim. Sonra telefon hafızasında bulunan LineageOS 18.1 dosyasını tekrar kurdum ve telefon yine aynı duruma düştü. Demek ki, ROM dosyasında bir sıkıntı var. Şimdi tekrardan o kombinasyonu bulmaya çalışıyorum. Bulunca stock ROM yükleyeceğim.

@202 @Jack işte @codefl0w hocalarım, sonunda cihaza başarılı bir şekilde orijinal bir stock ROM kurdum. Bu Custom ROM macerasını gerekirse başka zamanda deneriz ahahah :D

Son düzenleme:
Hocam birkaç saat sonra yeni güncellemeler oldu cihaz işinde. Bu sefer bir kombinasyon denedim ve yine unuttum ama TWRP moduna girdim. Daha sonrasında dalvik, önbellek, sistem ve Veri'yi sildim. Sonra telefon hafızasında bulunan LineageOS 18.1 dosyasını tekrar kurdum ve telefon yine aynı duruma düştü. Demek ki, ROM dosyasında bir sıkıntı var. Şimdi tekrardan o kombinasyonu bulmaya çalışıyorum. Bulunca stock ROM yükleyeceğim.

@202 @Jack işte @codefl0w hocalarım, sonunda cihaza başarılı bir şekilde orijinal bir stock ROM kurdum. Bu Custom ROM macerasını gerekirse başka zamanda deneriz ahahah :D
Hocam bir de GSi deneyin derim. Benim cihazımda tam anlamıyla kusursuz çalışıyor.

GSi nedir acaba hocam?
Hocam GSi'nin açılımı Generic System Image. GSi rom'lar Treble destekli çoğu cihazda çalışır.
Mesela benim cihazım a10s'in hiçbir rom desteği yok ama GSi ile LineageOS 20 kurabiliyorum.
Normalde stabil olmazlar ama benim cihazımda fazlasıyla stabil çalıştı, sizde bir şans verebilirsiniz.

Bu programı indirip ss atın. Cihazınız muhtemelen Project Treble destekli ama emin olmak istiyorum.

Hangi sekmeden bakacağım acaba?
Hocam GSi'nin açılımı Generic System Image. GSi rom'lar Treble destekli çoğu cihazda çalışır.
Mesela benim cihazım a10s'in hiçbir rom desteği yok ama GSi ile LineageOS 20 kurabiliyorum.
Normalde stabil olmazlar ama benim cihazımda fazlasıyla stabil çalıştı, sizde bir şans verebilirsiniz.

Bu programı indirip ss atın. Cihazınız muhtemelen Project Treble destekli ama emin olmak istiyorum.

1. ve 2. sekmenin fotoğraflarını atın hocam.

Hocam normalde bir önceki stock ROM'da yazılım güncellemesi yok idi bu attığım yeni ROM farklıymış :D. Bunda yazılım güncellemesi çıktı, onu bekliyorum. Bitince atacağım. Bu arada Project Treble destekleniyor yazıyordu.

1. ve 2. sekmenin fotoğraflarını atın hocam.

Bu şekilde hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230513-220224_Treble Info.jpg
    Screenshot_20230513-220224_Treble Info.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20230513-220235_Treble Info.jpg
    Screenshot_20230513-220235_Treble Info.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Hocam normalde bir önceki stock ROM'da yazılım güncellemesi yok idi bu attığım yeni ROM farklıymış :D. Bunda yazılım güncellemesi çıktı, onu bekliyorum. Bitince atacağım. Bu arada Project Treble destekleniyor yazıyordu.

Bu şekilde hocam.
Tamamdır hocam. Önerim LineageOS 20
Google servislerini istemiyorsanız:
lineage-20.0-20230507-UNOFFICIAL-a64_bvN
Google servislerini istiyorsanız:
TWRP'yi kurun, wipe kısmından önce wipe, sonra factory reset yapın ve dosyayı "System image" olarak yazdırın.

Geri
Yukarı