Samsung A51 2021'de alınır mı?

Esperoja

Kilopat
Makaleler
34
Yer
İstanbul
İlk çıktığı zaman çok beğenmiştim, şu anda telefon alacağım ve 3400 TL'ye buldum sistem özellikleri hoş duruyor oyun oynamıyorum telefonda ancak sanırsam işlemcisi de telefonun akıcı olması için önemli. İşlemcisi iyi mi? Sizce alınır mı?

İlk çıktığı zaman çok beğenmiştim, şu anda telefon alacağım ve 3400 TL'ye buldum sistem özellikleri hoş duruyor oyun oynamıyorum telefonda ancak sanırsam işlemcisi de telefonun akıcı olması için önemli. İşlemcisi iyi mi? Sizce alınır mı?

Alınmaz, hem son güncellemelerini alıyor hem de işlemcisi zayıf kalıyor rakiplerinden.

3400 TL'ye Redmi Note 10s öneririm.

Alınmaz, hem son güncellemelerini alıyor hem de işlemcisi zayıf kalıyor rakiplerinden.

3400 TL'ye Redmi Note 10s öneririm.
Redmi serisini malzeme kalitesi ve arayüzünün ağırlığı sebebiyle pek sıcak yaklaşamıyorum hocam, farklı bir öneriniz var mı? Samsung A32 hakkında ne düşünüyorsunuz ek olarak?

Bende A51 var A52 çıkmadan aldım pişman oldum A52 almanı tavsiye ederim ya da A32.
Alınmaz değil tabikide alınır. Ancak daha uzun süre kullanmak istiyorsanız a52 önerebilirim.
Bütçemi fazlasıyla aşıyor A52 modeli maalesef, yoksa alırdım kesinlikle.

Redmi serisini malzeme kalitesi ve arayüzünün ağırlığı sebebiyle pek sıcak yaklaşamıyorum hocam, farklı bir öneriniz var mı? Samsung A32 hakkında ne düşünüyorsunuz ek olarak?

O zaman sizin bütçenize POCO X3 NFC ve POCO X3 Pro önerebilirim. Ancak bu telefonlar biraz ağir. Ağır telefon istemem derseniz başka telefonlar da var. Örneğin TCL 10 Pro, Huawei P40 Lite...
Ama a51 gercekten güzel bir telefon almak istiyorsanız alın. A51 in bu önerdiğim telefonlardan eksik yanı yok.

Rakiplerinden geri bir telefon olduğunu söyleyebilirim. İşlemciye değinmişsiniz, ben de A50 var, sistem gayet akıcı çalışıyor. Günlük işler ve oyunlar için de öyle. Telefon sadece güncel ağır oyunlarda yavaş kalıyor, onu da grafikleri düşüğe çektiğim zaman akıcı bir biçimde çalıştırıyor. Yani diyeceğim şu ki, önceliğiniz performans değil ise tercih edilebilir. Ama bu cihazın rakiplerine kamerası da vasat. Bütçe el veriyorsa A52 öneririm. Güncelleştirme konusunda ise A51 Android 11'i aldı, daha 12 ve 13'ü de alacak.

Hocam ne yazık ki başka alternatif yok, A32 modeli A51 modeline göre daha iyi fakat o da rakiplerine göre geride kalan bir model.

Eğer Redmi istemiyorsanız Realme 7 öneririm, veyahut aceleniz yoksa Realme 8i modelinin 1 ay içinde Türkiye'ye gelmesi bekleniyor , onu bekleyebilirsiniz.
Rakiplerinden geri bir telefon olduğunu söyleyebilirim. İşlemciye değinmişsiniz, ben de A50 var, sistem gayet akıcı çalışıyor. Günlük işler ve oyunlar için de öyle. Telefon sadece güncel ağır oyunlarda yavaş kalıyor, onu da grafikleri düşüğe çektiğim zaman akıcı bir biçimde çalıştırıyor. Yani diyeceğim şu ki, önceliğiniz performans değil ise tercih edilebilir. Ama bu cihazın rakiplerine kamerası da vasat. Bütçe el veriyorsa A52 öneririm. Güncelleştirme konusunda ise A51 Android 11'i aldı, daha 12 ve 13'ü de alacak.

Hocam bildiğim kadarıyla Android 12 bile almayacak o cihaz.

Hocam ne yazık ki başka alternatif yok, A32 modeli A51 modeline göre daha iyi fakat o da rakiplerine göre geride kalan bir model.
A51 256 GB depolama 8 GB Ram modeli satıcısı Hepsiburada olunca ve fiyatı da piyasaya göre daha düşük olunca alasım geldi, A32 modeli daha soluk fotoğraflar çekiyor gibi geldi testlere bakınca, bir fikriniz var mı bu konuyla ilgili? Ek olarak işlemcisi daha mı önde A32'nin?
2 güncelleme ile zaten 12 alacaktı. Samsung'un geçen yıl uyguladığı karar ile artık 3 yıl alacak.
A32 modelinin ne kadar süre güncelleme alacağı ile ilgili bir bilgi var mı?

Geri
Yukarı