Samsung Beyaz ve İstanbul Culinary Institute Mikrodalgayı Yeniden Tanımlıyor

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 14 Şubat 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.559
  Yer:
  İstanbul
  Beyaz eşya pazarının iddialı ve yenilikçi ismi Samsung Beyaz, deneyenleri şaşkınlığa uğratacak ve mutfakta kısa sürelerde harikalar yaratılmasına yardımcı olacak çok özel bir projeye imza attı. Mutfakların vazgeçilmezi mikrodalga fırında birbirinden güzel, pratik ve sağlıklı yemeklerin pişirilebileceğini kanıtlayan Samsung Beyaz, İstanbul Culinary Institute şefleri tarafından denenen tarifleri bir kitapçıkta toplayarak mutfaklara yeni ve farklı bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

  “Akıllı Düşün, Basit Yaşa” felsefesini benimseyen Samsung Beyaz, geliştirdiği ürünlerin yanı sıra gerçekleştirdiği projelerde de bu felsefeyi daima ön planda tutuyor. Samsung Beyaz’ın en yeni projesi ise, mikrodalga fırına yeni bir bakış açısı getirmek ve çalışan insanların yemek yapmaya daha az vakit harcamasını sağlamak üzere tasarlandı. Mikrodalga fırında çok kısa sürede birbirinden lezzetli ve sağlıklı yemeklerin pişirilebileceğini pratik lezzetler arayan ve yemek pişirmeye çok fazla vakti olmayan tüketicilere anlatmak isteyen Samsung Beyaz, İstanbul Culinary Institute’nin şeflerinin denediği birbirinden lezzetli ve pratik 32 tarifi de bir kitapçıkta topladı.

  Samsung Beyaz Eşya Pazarlama Müdürü Özlem Koçdar, yeni projeleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Mikrodagla fırın, hayatımızı kolaylaştıran ve vazgeçemediğimiz bir mutfak ürünü. Fakat bir çok kullanıcı, mikrodalgayı çoğunlukla “yiyecek ve içecek ısıtmak” gibi çözümler için kullanıyor. Mikrodalgada çok kısa sürede lezzetli yemekler de pişirilebileceğini bilen tüketici sayısı ise yok denecek kadar az. Buradan yola çıktık ve mikrodalganın mutfaklara keyif katacak bir “yemek pişirme” ürünü olduğunu tüketicilerimize anlatmak istedik. Çok kısa sürelerde deniz ürünleri yahnisinden, enginara kadar fırında pişirdiğiniz yemeklerin neredeyse tamamını mikrodalgada da pişirebilmek mümkün. Samsung Beyaz olarak tüketicilerimizin hayatlarını kolaylıştırmayı ön planda tutuyoruz ve bu projemiz de bunun en güzel örneklerinden biri oldu. İstanbul Culinary Institute gibi saygın bir kuruluşun, mikrodalgada yemekleri deneyerek tarifleri paylaşması ve bizim de bu tarifleri tüketicilerimize ulaştırıyor olmamız, mutfaklarda mikrodalga kullanımının yeni bir boyut kazanması yolunda büyük bir adım olacak”.

  Samsung Beyaz için mikrodalgada pişirilen tarifler hazırlayan İstanbul Culinary Institute kurucusu Hande Bozdoğan, “Bu projede Samsung Beyaz ile birlikte çalışmak bizim için de değişik ve öğretici bir deneyim oldu. Pek çok reçete denedik. Eve dönüp kısa sürede yemek hazırlamak isteyen çalışanlar, pratik lezzetler arayanlar için, kısa sürede yemek pişirmenin illa ki fast food demek olmadığını, sebze, meyve, deniz ürünü ve her çeşit malzeme ile kısa sürede lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirmenin püf noktalarını birlikte keşfettik” dedi.
   

Sayfayı Paylaş