Samsung cihazlar neden modlama karşıtı?

Güvenlik için olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca arkadaşların dediği gibi planlı eskitme olabilir.
ROM ve rootlamaya girecek adamın risklerden haberi vardır. Neden Samsung zorlamaya çalışıyor? Knox zaten güvenlik sayılmaz. Tek işlevi root falan varsa bazı uygulamaları devre dışı bırakma.

Hep mi böyle yoksa şimdilerde mi başladı?
Böyle bir durum yok, aldırış etmenize gerek yok. Klasik komplo teorileri. Adamlar zaten telefona güncelleme getirmiyor bir de işleri yok telefonu yavaşlatacaklar. Öyle yapsalar kıyamet kopar kullanıcılıarı tarafından.

Böyle bir durum yok, aldırış etmenize gerek yok. Klasik komplo teorileri. Adamlar zaten telefona güncelleme getirmiyor bir de işleri yok telefonu yavaşlatacaklar. Öyle yapsalar kıyamet kopar kullanıcılıarı tarafından.
Koskocaman apple bile isteye açıkladı planlı olarak bazı modelleri eskittiğini. Kapitalist sistem de hiçbir şirkete özellikle teknoloji açısından 1 üretip 20 satan bu büyük firmalara asla masum gözüyle bakamam şahsen. Buna Samsung'da dahil şu anda kullandığım Xiaomi'de dahil bile isteye bir çok ürüne getirilen çoğu güncelleme telefon , tablet vb. materyalleri daha da ağırlaştırıyor. Android benim için custom Rom root atıp magiskle istediğim şekilde kullanma olanağı demek. Samsung gittikçe kendini android tabanlı olmaktan soyutlamaya çalışıyor. Komplo falan değil yani hocam.

Bu tamamen planlı eskitme. Yeni yaşadığım 2 olaydan örnek vereyim.
1. olay.
Kardeşim J6+ kullanıyor. Zamanında tatlı sayılabilecek şimdi ise bela bir telefon. TWRP ve Resurrection Remix kurmam için telefonu formatladım. Ya formatladım formatlamasına da cihazda kurulumda Wi-Fi şifresini girerken bile klavye kasıyor. Sonra geçtim Ressurection Remix'e telefon aktı.
2. olay.
Redmi Note 8 cihazım gerçekten ağırlaşmıştı. Yavaşlığı hissediyordum. Bu yüzden TWRP ve PixelExperience kurdum. Telefon ilk halinden bile hızlı oldu.

Koskocaman apple bile isteye açıkladı planlı olarak bazı modelleri eskittiğini.
Apple'nin yaptığı batarya ömrünü uzatmak için işlemcinin saat hızını düşürmekti ve bunu yaparken kullanıcılara söylemiyordu ve bunun tepkiyle karşılanması son derece normal. Eski ürünlerde bu sorunların olduğuna katılıyorum, yeni cihazlarda katılmam mümkün değil.

Buna Samsung'da dahil şu anda kullandığım Xiaomi'de dahil bile isteye bir çok ürüne getirilen çoğu güncelleme telefon , tablet vb. materyalleri daha da ağırlaştırıyor. Android benim için custom Rom root atıp magiskle istediğim şekilde kullanma olanağı demek. Samsung gittikçe kendini android tabanlı olmaktan soyutlamaya çalışıyor. Komplo falan değil yani hocam.
Bana anlatmana gerek yok, ne olduğunu biliyorum. Xiaomi'nin gelen güncellemelerle telefonu yavaşlatmasının nedeni planlı eskitme değil, Xiaomi'nin beceriksizliği. Dediğin gibi bir durum olsaydı ikide bir hata güncellemesi yayınlamazdı. Samsung'a gelirsek bu noktada şimdiye sadece İtalya da böyle bir skandalla karşı karşıya geldi ve cezasını da çekti. Ayrıca Android markaları zaten güncelleme verme konusunda çok cimri. O yüzden bu işlere pek yeltenmiyorlar. Başka bir husus da özellikle eski Samsung modellerinde gelen güncellemeler telefonu yavaşlatıyordu, çünkü telefon güncellemeyi kaldıramıyordu ve de adam akıllı cihazlara ayrı şekillerde optimizasyon yapılmıyordu. Çoğu eski nesillerden kalma söylemler bunlar. %100 tüm markalar böyle yapmaz diyemem ama benim gözlemlediğim böyle olmadığı yönünde.

Son düzenleme:
Apple'nin yaptığı batarya ömrünü uzatmak için işlemcinin saat hızını düşürmekti ve bunu yaparken kullanıcılara söylemiyordu ve bunun tepkiyle karşılanması son derece normal. Eski ürünlerde bu sorunların olduğuna katılıyorum, yeni cihazlarda katılmam mümkün değil.

Bana anlatmana gerek yok, ne olduğunu biliyorum. Xiaomi'nin gelen güncellemelerle telefonu yavaşlatmasının nedeni planlı eskitme değil, Xiaomi'nin beceriksizliği. Dediğin gibi bir durum olsaydı ikide bir hata güncellemesi yayınlamazdı. Samsung'a gelirsek bu noktada şimdiye sadece İtalya da böyle bir skandalla karşı karşıya geldi ve cezasını da çekti. Ayrıca Android markaları zaten güncelleme verme konusunda çok cimri. O yüzden bu işlere pek yeltenmiyorlar. Başka bir husus da özellikle eski Samsung modellerinde gelen güncellemeler telefonu yavaşlatıyordu, çünkü telefon güncellemeyi kaldıramıyordu ve de adam akıllı cihazlara ayrı şekillerde optimizasyon yapılmıyordu. Çoğu eski nesillerden kalma söylemler bunlar. %100 tüm markalar böyle yapmaz diyemem ama benim gözlemlediğim böyle olmadığı yönünde.
Hiç kaldırmıyordu eski nesil bahanelerine girmeyin. Note 4 telefonumda acemi port Android 11 kullandım ve Stock'a göre performanslıydı. Bir aceminin yaptığını 1000 profesyonel yapamayacak öyle mi?

Hiç kaldırmıyordu eski nesil bahanelerine girmeyin. Note 4 telefonumda acemi port Android 11 kullandım ve Stock'a göre performanslıydı
Note 4 dönemlerinde Samsung'un arayüzü şu an olduğu kadar iyi değildi. Sen yavaşlama sorunu yaşadın diye tüm aynı cihazlarda aynı sorun var manasına gelmiyor. Bu kadar açık açık bu tür şeyler olsaydı kimse Android kullanmazdı, Samsung kullanmazdı. Telefonun bataryası ölse telefon yavaşlasa planlı eskitme diyecek insanlarsınız.

Note 4 dönemlerinde Samsung'un arayüzü şu an olduğu kadar iyi değildi. Sen yavaşlama sorunu yaşadın diye tüm aynı cihazlarda aynı sorun var manasına gelmiyor. Bu kadar açık açık bu tür şeyler olsaydı kimse Android kullanmazdı, Samsung kullanmazdı. Telefonun bataryası ölse telefon yavaşlasa planlı eskitme diyecek insanlarsınız.
Yavaşlama sorunu yaşadığımı rüyanızda gördünüz sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı