Samsung G5 monitör servis ve değişim nasıl olur?

Xinga

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

2 ay sonunda servise verdiğim, Samsung Odyssey G5 32 inç 165Hz 1ms WQHD Gaming Monitör | Samsung Türkiye monitörüm için, 32 inç Odyssey G5 G55C QHD 165 Hz Kavisli Oyun Monitörü LS32CG552EUXUF | Samsung Türkiye teklifi alabildim ve ellerinde bu monitörün hiç olmadığını söylediler. Şubat ayında elinizde olacak dediler ve ben de onayladım. Araştırdığım kadarıyla Samsung'un sattığı hiçbir G5'e denk gelmedim. Muhtemelen gerçekten ellerinde yok ki 2 ay beklettiler diye düşünüyorum.

Sözün özü, değişim derken yeni cihaz vereceklerini söylediler. Sizin bu konudaki tecrübeniz nedir? Zaten eski ve yeni verecekleri monitör tamamen aynı bir fark görürseniz yazın bileyim :D Merak ettim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun hocam. Bilmeniz gerekenleri kısaca belirtmem gerekirse, yapılan işlem "ayıpsız misli ile değişim" şeklinde geçiyor yani gelen üründe olurda kusur varsa aynı şekil değişime yollayabilirsiniz. Ek olarak garanti süreniz sıfırlanmaz, ilk aldığınız faturaya göre devam eder.

Hayırlı olsun hocam. Bilmeniz gerekenleri kısaca belirtmem gerekirse, yapılan işlem "ayıpsız misli ile değişim" şeklinde geçiyor yani gelen üründe olurda kusur varsa aynı şekil değişime yollayabilirsiniz. Ek olarak garanti süreniz sıfırlanmaz, ilk aldığınız faturaya göre devam eder.

Teşekkür ederim. Bunu bilmiyordum. Bakalım nasıl olacak süreç onaylandığını söylediler umarım hızlıca monitöre kavuşurum 2 ay oldu servis, değişim ve diğer süreçler. Şu an Samsung Odyssey genelinde stoklarının olmadığını söylediler bekliyoruz kısmet.

THH'ye uğramadan sorunumu çözdüler neyse ki bir şeylerin olduğunu görebiliyorum :)

Bir ekleme yapmak istiyorum. Aralık 6'dan beri servis ve değişim süreciyle uğraşıyorum. Halen monitör gönderilmedi Türkiye'ye gelmesi gerekiyormuş ki bana sıfırını verebilsinler. Haftalardır bekliyorum ama bir ilerleme sağlanmıyor. Sadece beklemem gerektiğini söylüyorlar... Eninde sonunda bu monitörü umarım gönderirler. Bu sorunu yaşayan daha önce var mı?

Son düzenleme:
Hocam başka marka-model talep edin, misli ile değişim yapsınlar veya son çare olarak fiyat farkı ödeyip daha üst model talep edin. Normalde fiyat farkı 1500 TL ise 1000 TL teklif edin vs.

Eğer sizi oyaladıklarını düşünüyorsanız vakit kaybetmeden THH'ye başvurun.

Hocam başka marka-model talep edin, misli ile değişim yapsınlar veya son çare olarak fiyat farkı ödeyip daha üst model talep edin. Normalde fiyat farkı 1500 TL ise 1000 TL teklif edin vs.

Eğer sizi oyaladıklarını düşünüyorsanız vakit kaybetmeden THH'ye başvurun.

THH nasıl başvuracağım? İnternet üzerinden oluyor mu? Firma adına ne yazacağım?

e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz hocam. Gerekli bilgileri faturadaki ilgili bilgiler ile dolduracaksınız.

Forumda rehber niteliğinde çeşitli konular mevcut.

Ben Amazon Türkiye'den Amazon Türkiye resmi satıcısından satın aldım. Samsung'u mu yazacağım yoksa faturadaki Amazon'u mu yazacağım bunun bilgisini bulamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı