Samsung Galaxy A5 telefonumu suya düşürdüm

Utku Bektaş

Femtopat
Daha fazla  
Telefonumu (Samsung Galaxy A5 2016) suya düşürdüm düştüğü gibi çıkardım sudan 1.5 saniyeden fazla durmamıştır ama yeterince ıslandı çalışıyordu sudan çıkardığımda çalışıyordu kapattım SIM kart yuvasını çıkardım süpürge ile şarj ve kulaklık girişlerinin suyunu çektim hoparlör ve düğme kenarlarına aynı işlemi yapıp kurumaya bıraktım aradan birkaç saat geçti telefonda kulaklık takılı gibi görüyor telefonla konuşurken hoparlöre alınca mikrofonda ve seste sorun yok hoparlör sağlam kulaklık takılı gibi gördüğü için uygulama sesleri gelmiyor kulaklık girişine kulaklık takıp denediğimde kulaklıktan ses geliyor ne yapmalıyım not: Ekran mikrofon kamera hoparlörde sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonumu (Samsung Galaxy A5 2016) suya düşürdüm düştüğü gibi çıkardım sudan 1.5 saniyeden fazla durmamıştır ama yeterince ıslandı çalışıyordu sudan çıkardığımda çalışıyordu kapattım SIM kart yuvasını çıkardım süpürge ile şarj ve kulaklık girişlerinin suyunu çektim hoparlör ve düğme kenarlarına aynı işlemi yapıp kurumaya bıraktım aradan birkaç saat geçti telefonda kulaklık takılı gibi görüyor telefonla konuşurken hoparlöre alınca mikrofonda ve seste sorun yok hoparlör sağlam kulaklık takılı gibi gördüğü için uygulama sesleri gelmiyor kulaklık girişine kulaklık takıp denediğimde kulaklıktan ses geliyor ne yapmalıyım not: Ekran mikrofon kamera hoparlörde sorun yok.

Kulaklık pinleri veya anakartın orada nem olduğu için sistem elektrik iletip kulaklık var sanıyor. Şu an diğer bileşenler sağlam görünsede sorun çıkarma ihtimalleri var. Cihazı kapatıp bir telefoncuıya götürün, tamamen söküp gerekli işlemleri yapsın yoksa anakart oksitlenir. (Bahsettiğim işlemler gerekli bölümleri alkolle temizlemektir,tecrübeniz yoksa denemeyin!)
Öyle manita öper gibi emerek olmaz o.
Yarıldım bkxnkdjbnjkdf

Pirinç telefona daha çok zarar verir bu bir şehir efsanesi.
Pirince yatırın diyenlere çok gülüyorum kvjnbxjkv.Oysaki işin aslını bilseler pirincin bir şeye yaramadığını anlarlar.Sanıyorlarki işlemcinin metal plakasına kadar gitmiş sıvıyı pirinç geri çekip emecek dkjxhrhdf

Çok yaptım bunu, bazı insalar daha iyi bile çalıştığını söyledi. Zarar verir diyenler kıskançlıklarından böyle diyor.

Daha önce yapılan bir araştırmada pirince yatırılmış bir telefonun 2 günlük bir sürenin sonunda suyun sadece çok küçük bir kısmının telefondan çıktığı görülmüştür.
Ayrıca pirinç telefonun paslanmasını hızlandırır.

Geri
Yukarı