Samsung Galaxy A5 telefonumu suya düşürdüm

Ayrıca pirinç telefonun paslanmasını hızlandırır.

Hocama katılıyorum. Su iletkendir, bataryanın bağlantı soketine ulaşması durumunda kısa devre yapması olasıdır.

Yani mesela telefonumuz eskidi, suya atıp pirinçte bekletsek daha mı iyi çalışır? Hızlanır mı? Ekran çözünürlüğü artar mı?
İşlemci O.C olur kardeşim 😁

Telefonumu (Samsung Galaxy A5 2016) suya düşürdüm düştüğü gibi çıkardım sudan 1.5 saniyeden fazla durmamıştır ama yeterince ıslandı çalışıyordu sudan çıkardığımda çalışıyordu kapattım SIM kart yuvasını çıkardım süpürge ile şarj ve kulaklık girişlerinin suyunu çektim hoparlör ve düğme kenarlarına aynı işlemi yapıp kurumaya bıraktım aradan birkaç saat geçti telefonda kulaklık takılı gibi görüyor telefonla konuşurken hoparlöre alınca mikrofonda ve seste sorun yok hoparlör sağlam kulaklık takılı gibi gördüğü için uygulama sesleri gelmiyor kulaklık girişine kulaklık takıp denediğimde kulaklıktan ses geliyor ne yapmalıyım not: Ekran mikrofon kamera hoparlörde sorun yok.

Hocam bir telefoncuya göstermenizde fayda var telefon su aldıktan sonra ve kurutma işlemi yaptıkdan sonra mümkünse 1-2 gün açmamak daha iyidir.
Siz edebileceğiniz müdahaleyi etmişsiniz telefoncuya gösterin bence.

Hocam bir telefoncuya göstermenizde fayda var telefon su aldıktan sonra ve kurutma işlemi yaptıkdan sonra mümkünse 1-2 gün açmamak daha iyidir.
Siz edebileceğiniz müdahaleyi etmişsiniz telefoncuya gösterin bence.

Hocam telefonu 6 yıldan fazladır kullanıyorum 1 ay içinde değişeceğim telefoncuya götürünce ne kadar fiyat biçer götürmeme değer mi?

Denemeden konuşanlar olmuş, normaldir, halkımızın genel problemi. Ben kullananların yalancısıyım. Zaten öyle pirincin içine atmıyorsunuz. Özel poşeti, özel pirinç çeşitleri var kullanmanız gereken.

@arandur Lütfen bir saklama kabının içine biraz su damlatın ve üstüne kendi kapağı olmayan bir şey yerleştirin. Bu sayede telefon gibi tamamen yalıtımlı olmayan bir yapı elde edeceksiniz. O yapıyı pirince yatırıp ne olduğunu gözlemleyin. Suya bıraktığınız pirinç gibi kaptaki suyu emmediğini görüp aydınlanın.

Bunu akıl etmek zor değil. Pirinç daha temas ettiği suyu zor alıyor. Telefonun içini açıp bir peçete ile temizlemek binlerce kat daha mantıklı ki gerçekte parçaların da güzelce sökülüp gelebilecek her yerin temizlenmesi gerekir.

Denemeden konuşanlar olmuş, normaldir, halkımızın genel problemi. Ben kullananların yalancısıyım.

Halkın genel problemi demişsin zaten sen de denememişsin boş yapmışsın🤣🤣

Zaten öyle pirincin içine atmıyorsunuz. Özel poşeti, özel pirinç çeşitleri var kullanmanız gereken.

Özel poşeti mi? Özel harekat gibi bişey mi? Telefoncuya özel poşet desek verir mi?😆

Bana çinden 1 kilo telefonluk özel pirinç ithal eder misiniz keşiş bey🤣🤣

Denemeden konuşanlar olmuş, normaldir, halkımızın genel problemi. Ben kullananların yalancısıyım. Zaten öyle pirincin içine atmıyorsunuz. Özel poşeti, özel pirinç çeşitleri var kullanmanız gereken.
Hocam pirince yatırmak banada çok mantıksız geliyordu oda sıcaklığında dike yakın hafif açılı şekilde bıraktım.

Geri
Yukarı