Samsung Galaxy M51 ile Samsung Galaxy A71 farkı

Evet, M51 alın geçin.

Tek eksisi parmak izi ekranda değil.

Peki hocam bu telefon kaç yıl gider? Oyun da oynuyorum. Asphalt 9 ve infinite Flight Simulator oynuyorum. Ve açıkçası 5 yıl falan gitmesi gerek. Telefonu hırpalayan birisi değilim. Elimde ki Casper telefon bile 4 yıl gitti.

Telefonda ''G'' ibaresi ne anlama geliyor?
G ibaresi GPU hızının biraz daha yüksek olduğunu gösteriyor normal modele göre. Temelde SD 730G ile 730 aynı modeller, GPU olarakta aynılar sadece 730G modelindeki GPU'nun frekansı biraz daha yüksek.
Kaynak sorulmalık bir durum yok A serisi Samsung'un ürün gamında M'in üstünde.
İki seri arasında bir güncelleme farkı yok, ikisi de aynı yıl çıkmışsa aynı oranda güncelleme alacaktır. Ürün gamından ziyade sunduğu özellikler ve hangi yıllarda çıktıkları önemli.
Samsung S serisi mi daha çok güncelleme alıyor yoksa J serisi mi?
Saçma örnekler vermeyin birader S serisi üst bir seri. A ve M serisi orta ve orta üst segment bir seri.
M51'in olayı batarya. A71'in olayı performans.
Ne alaka? Her iki telefonda da aynı yonga var. RAM miktarları da aynı. Hatta M51 modelinin GPU frekansı biraz daha iyi A71 modeline göre. Burada performans olarak önde olan A71 değil M51.
işlemci bakımından daha iyi bir model.
CPU tarafında fark yok. GPU frekansında G modeli biraz daha yüksek değerlere sahip.

Bu iki telefon arasındaki fark nedir? Ben karşılaştırma yaptım. İkisi de çok güçlü ve sağlam telefonlar. Ama arada bir fiyat farkı var. M51 daha ucuz ve daha iyi geldi bana. Depolama, RAM, ekran boyutu, CPU, A71 ile aynı. M51'in bataryası hatta daha iyi. Bilmediğim bir şey mi var? Kameralar bile aynı.
Kaynak?

Tip olarak aynı olsalar da, iç tarafa bakınca M51 biraz daha üstün. Batarya ve işlemci bakımından daha iyi bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı