Samsung Galaxy Note 3 için Custom ROM önerisi

YKS'den dolayı duraklatmıştınız sanırım (ben de her şeyi duraklattım 😄), hala ilgileniyor musunuz?

Evet fakat ne yazık ki uzun bir süre başlatamayacağım. Bir talihsizlik sebebiyle ekran kartım yandı eski sayılacak bir laptopla derleme işlemi yapıyordum fakat gece başlattığım derleme sırasında yorgunluktan veya dalgınlıktan derleme yükünü işlemci yerine ekran kartına bindirmeyi seçtim ve sonucunda ekran kartının lehim toplarının ısınıp kırıldığı sonucuna ulaştık(teknik servisine gönderdim aynı şeyi söylediler)
Umarım yapılır malum yeni laptop fiyatları ortada🙄

Evet fakat ne yazık ki uzun bir süre başlatamayacağım. Bir talihsizlik sebebiyle ekran kartım yandı eski sayılacak bir laptopla derleme işlemi yapıyordum fakat gece başlattığım derleme sırasında yorgunluktan veya dalgınlıktan derleme yükünü işlemci yerine ekran kartına bindirmeyi seçtim ve sonucunda ekran kartının lehim toplarının ısınıp kırıldığı sonucuna ulaştık(teknik servisine gönderdim aynı şeyi söylediler)
Umarım yapılır malum yeni laptop fiyatları ortada🙄
Ekran kartıyla derlenebildiğini bilmiyordum 🤔
Geçmiş olsun, ben de ati kartımı yakmıştım render alırken, (intel life 🙈💫) umarım tamir edilebilir durumdadır. Sanırım yardımcı olabileceğim bir durum yok ne yazık ki, bekleyişte olacağım. :')

Selam dostum Note3 HA3g için ROM yapabiliyorsan bunun gibi yapabilir misin? Aşağıya linki bırakacağım ROM çok temiz görünüyor aylarca ROM arıyorum düzgün ROM bulamadım en son S7 N8 karışımı ROM buldum güzel ancak çok fazla çökme gibi sorunları oluyor ve bataryayı bitiriyor böyle ROM yapabilirsen tadından yenmez yani.

ROM

ROM incelemesi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam dostum Note3 HA3g için ROM yapabiliyorsan bunun gibi yapabilir misin? Aşağıya linki bırakacağım ROM çok temiz görünüyor aylarca ROM arıyorum düzgün ROM bulamadım en son S7 N8 karışımı ROM buldum güzel ancak çok fazla çökme gibi sorunları oluyor ve bataryayı bitiriyor böyle ROM yapabilirsen tadından yenmez yani.

ROM.

ROM incelemesi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hmm sanırım bu ilgimi çekti aslında daha önce buna benzer bir şey yapmaya çalıştım ileride gittim yani project treble yi duymuşsunuzdur Note 3 için bir vendor bölümü açmayı başarmış sistem bölümünü de 2 GB'dan 4 GB boyutuna çıkarmıştık vendor dosyaları da hazırdı fakat kernel bölümünde patladık kernel çok hassas bir şey bu konudan anlayan birilerini bulamadık yani açılışta sistemden önce vendor bölümünü bağlayan bir çeşit sistem port edilicekti fakat voltaj ayarları ile de oynamak gerekiyordu maalesef bu riski göze alamadık proje yattı ama bunun non treble bir sürümü yapılabilir.

Hmm sanırım bu ilgimi çekti aslında daha önce buna benzer bir şey yapmaya çalıştım ileride gittim yani project treble yi duymuşsunuzdur Note 3 için bir vendor bölümü açmayı başarmış sistem bölümünü de 2 GB'dan 4 GB boyutuna çıkarmıştık vendor dosyaları da hazırdı fakat kernel bölümünde patladık kernel çok hassas bir şey bu konudan anlayan birilerini bulamadık yani açılışta sistemden önce vendor bölümünü bağlayan bir çeşit sistem port edilicekti fakat voltaj ayarları ile de oynamak gerekiyordu maalesef bu riski göze alamadık proje yattı ama bunun non treble bir sürümü yapılabilir.
Birkaç ay sonra belki yardımcı olabilirim test için, bendeki note 3 modemi bozuk sadece test için duruyor.
Treble olursa çok iyi olur, halium/droidian portlamayı düşünüyordum.

Birkaç ay sonra belki yardımcı olabilirim test için, bendeki Note 3 modemi bozuk sadece test için duruyor.
Treble olursa çok iyi olur, halium/droidian portlamayı düşünüyordum.

Eğer test için telefon arıyorsan bana gönderebilirsin ben yapabilirim yukarıdaki verdiğim örnek çok güzel bir arayüze sahip orijinal Samsung uygulamalarını kullanmak güzel bence ROM'ların arayüzleri harbiden çok kötü oluyor en azından kamera galeri müzik widget pil vb ayarlar kısımları orijinal olursa çok sağlıklı olur Samsung appsdan uygulama yükleyebilsek güzel olur Note 3 bence kaldırır yani çoğu telefona göre güçlü telefon bence.

Yeni bir ROM keşfettim aslında ROM çok güzel 2 sorunu var 1. sorun eskiden yapılmış yani Android sürümü düşük 2. sorun ise RAM sorunu çok fazla şişiyor RAM şişmese Android 10+ olsa ROM efsane olur zaten ROM'lar da görünüm çok önemli değil sorun sadece Android sürümünün yükseltilmesi yani eğer istersen bunu da inceleyebilirsin adam uzun zamandır ilgilenmiyor ROM ile (ölmüş olabilir) iznim olmadan kurcalamayın vs demiş ama izin alınacak hali kalmamış :) göz atabilirsen bu ROM'un sadece Android versiyonunu yükseltip ve RAM sorununu çözebilirsen çok iyi olur çok hoş görünüyor ve kullanımı gayet güzel.

ROM

Son düzenleme:
Hocalarım selamlar s-pen özelliklerini çalıştırıp pil yemeyip ses sorunu ve galeri sorunu çıkarmayacak rom var mı dır ?

Buradan indirebilirsin Android sürümü 6 s-pen vb özellikleri iyi kurulumu yaparken dikkate almanız gereken dosyalar var onları kurmayı unutmayın tek sorunu pil fazla yemesi sanırım veya benim batarya kötü yeni almıştım hemen bitiyor ve kapanıyor batarya ROM'dan kaynaklı mı bilmiyorum kurulum sonrası ilk açılışta bağlantıyı kesme 10 dakika kadar bekle Root'u kaldırırsan ufak tefek aksama olabilir çok değil stabil yine de. (ben kaldırdım)

ROM linki.

1665351575535.png

Buradan indirebilirsin mokee 7.1.2 nougat romudur çok stabil hiç sorun yaşamadığım tek ROM'du zaten official.
Ama kasma olursa söyle bazı Build prop Tweak'ları yazarım onları root ile Build.prop dosyasındakilerle değiştirirsen işe yarayabilir.

Hocalarım selam s-pen özelliklerini çalıştırıp pil yemeyip ses sorunu ve galeri sorunu çıkarmayacak ROM var mı dır?

Yeni konular

Geri
Yukarı