Samsung Galaxy Note 5 ısınma ve batarya sorunu

Yer
Sultangazi istanbul
Merhabalar. Samsung Galaxy Note 5 telefonumda (alalı birkaç gün oldu) nedense ısınma, hafızası 32 GB olmasına rağmen bana 20 GB kullanılabilir alan sunması ve bataryanın çabuk bitmesi sorunu var. Sizce tamire götürmeli mi, böyle mi kullanmalıyım?
Not: Batarya sorununa rağmen 3 saat ekran süresi alabiliyorum.

hafızası 32 GB olmasına rağmen bana 20 GB kullanılabilir alan sunması.
Hafızada bir anormallik yok, 32 GB diye 32 GB boş olmalı diye bir şey yok. Bu tüm telefonlar içinde geçerli. 20 GB boş alan olmasının nedeni geriye kalan hafızayı Android kendisine ayırır.

Note 5 batarya olarak iyi bir cihaz değil zaten, bataryası bozuksa daha da berbatlaşır doğal olarak.

Note 5 ısınmayı hissettiren bir model, arkadaki cam yüzeyi nedeniyle.

CPU-Z ve AIDA 64 ile sıcaklıklara bakıp buraya yaz.

Batarya boştayken şarjda ne kadar azalma meydana geliyor?

Batarya yan sanayi olabilir, 3 saat 3000 mAh için düşük bir değer.
Depolama olarak sıkıntı yok, normal.
Arkadaki cam malzeme ısıyı hissettirse bile o kadar hızlı bitmesi anormal bence @BERWAR .
Birde duvar kağıdını siyah yap.

Ekran süresi düşükte normal kullanımda nasıl gidiyor ona bakmak gerek, ben pek bu ekran süresine güvenemiyorum açıkçası. S6 kullanırken benzer sorunları yaşıyordum. Telefonu ikinci el almıştır herhalde bataryanın eskimiş olma ihtimali yüksek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı