Samsung Galaxy S23 Ultra vs iPhone 15

Yani bende baktım bu testlere ama biri iPhone diğeri Samsung işletim sistemleri farklı Apple RAM ve CPU düşük gibi duruyor ama performans olarak Samsung'dan daha iyi olduğunu söylüyorlar. Samsung'un kamerası daha iyi zaten o konuda Samsung çok başarılı.

Optimize olması ile alakalı mesela aynı SoC'u kullanan telefonlar kıyasladığın zaman aynı sonucu vermeyebiliyor.

Hayır tamamen çözmediler.
Ben bu konuda güvenmiyorum Samsung firmasına.
Evet kamerası, OIS desteği ve Snapdragon 8 gen 2 telefonu bambaşka yapıyor ama bu konuda ilerleme yok.
Bu yüzden karanlık modla yola devam.

İkinci el telefonlara baktığımız zaman AMOLED yanıklı telefonlar S10 telefonundan sonra bayağı azalıyor. Tabii yine olma ihtimali var dikkat etmek gerekiyor.

Eğer garantiyi önemsemiyorsanız YD S23U alabilirsiniz. F/P konusunda o şekilde çok iyi olur. Şahsen ben olsam F/P açısından YD S23U alırdım. Yurt içi alacaksam değişiklik açısından iPhone 15 güzel bir tercih olurdu.

Anlıyorum o Zaman o kadar da önemli bir konu değil.

Yani iki telefonda uzun kullanım da o kadar sorun çıkarmayacaktır. İkisi de kaliteli telefonlar.

S8+ile beraber bu sorunu yaşadığım için aynı AMOLED yanığı macerasını yaşamak istemiyorum.

S8 super AMOLED şu anki dinamik AMOLED. Dinamik AMOLED'te AMOLED yanığı oluşma ihtimali çok daha az.

Eğer garantiyi önemsemiyorsanız yurt dışı S23u alabilirsiniz. F/P konusunda o şekilde çok iyi olur. Şahsen ben olsam F/P açısından yurt dışı S23u alırdım. Yurt içi alacaksam değişiklik açısından iPhone 15 güzel bir tercih olurdu.

Yurt dışı telefonlar Knox sayacı yüzünden sıkıntı olabiliyor diye biliyorum Samsung telefonlar için.

Yeni konular

Geri
Yukarı