Samsung Galaxy SL Android 2.3.6 Güncelleme Rehberi

Tekrar merhaba. Yazılımı yüklediğimden bu yana farklı zamanlarda 3 kez bu işlemleri tekrarladım. Başka bır bılgısayarda KIES bagladım. Özellıkle sorunum hala devam edıyor, cozemıyorum. Telefonum durduk yere kapanıyor, reset dongusune dusuyor. Pılı cıkarıp taktığımda acılıyor, aradan yarım saat gecmeden tekrar reset dongusune dusuyor.

Samsung KIES'i kaldırıp tekrar yukledım. Donanım ekle kaldırda ozellıkle baktım, usb drıver mı eksık dıye, oda tam. İndrıdıgım dosyalarda sorun olsa baskasında da aynı sorun olurdu. Tek tek asamaları kontrol ettım, yanlıs yapabılecegımı dusunerek farklı forumlarda tekrar baktım, aynı ıselmler. Aynen tekrar yaptım, hala aynı reset dongusune dusuyor yarım saat sonra. Ne yapabılırım?

Fabrika ayarlarına sıfırladınız mı cihazı?

Evet rom yükeleme işlemi tamamlandıktan sonra,fabrika ayarlarına sıfırladım tekrar reset döngüsüne düştü aradan 3 gün sonra tekrar rom'u yeniden yükledim bu kez önce ses açma+power yaptım ardından fabrika ayarlarına sıfırladım .Tekrar bir yarım saat sonra reset döngüsüne düşmeye devam etti. Şu an telefon'u kullanamıyorum. Elime aldığımda şarjı tamemen bitmiş oluyor. Gün aşırı şarj etmem gerekiyor, yardımlarınızı rica ediyorum.

Üstad bu rehber gerçekten işime yaradı, emeğine klavyene sağlık. Başka bi sitede Odin'den çok yüklemeli dosyaları eksik koymuşlar. Telefonumu bu yüzden brick ettim ama bu rehber dolasıyla yeniden yazılımı yükleyebildim. Çok teşekkürler.

Download mode ya da recovery mode ya benim cihazımda çalışmıyor ya da ben beceremiyorum. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, telefonumun modeli kutu üzerinde yazana göre GT-I9003 . Turkcell'den aldım telefonu. Teşekkürler. ( Bu sorun çözülmüştür)

- GÜncellendi -

Romu yükledim şu an nedir ne değildir çok deneme fırsatım olmadı sorunsuz gibi gözüküyor şimdilik. Ama yüklerken rehberle uyuşmayan şeyler yaşadım onları anlatayım da rehberde bir hata varsa düzeltilsin. Öncelikle XXPE yüklerken;

10. Start diyerek tüm bu dosyaları cihaza yazın.
11. USB kablosunu çıkartın, pili çıkarıp takın ve cihazı tekrar Download moduna soktuktan sonra USB kablosunu geri takın.
12. START diyerek tüm bu dosyaları telefona yazmaya başlayın.
13. Program penceresinin üzerinde PASS görünceye kadar hiçbir şey dokunmayın

Ben de böyle bir aşama olmadı ikinci kez download mode a aldığımda start tuşuna bastığımda odinde şu yazı geldi:

<OSM> APBOOT_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> CODE_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> MODEM_I9003XXKPE_REV_00_CL1041909.tar.md5 is valid.
<OSM> GT-I9003-CSC-MULTI-OXAKPE.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 0)

telefonu açtım ve kurulum ekranı gelince herhalde oldu dedim XXPU ya geçtim. XXPU'yu sorunsuz bir şekilde yükledim ama telefon rusça olarak açıldı herkeste böyle mi oluyor bilmiyorum. Rusça ve menüleri ezbere bilmeyenler için gelsin. Dil değiştirme rehberi: How to Change the Language on Samsung Galaxy S - YouTube

Son olarak rehberin son cümlesinde bir hata var sanırım yani "7. İşlem bittikten sonra telefonu açın ve *#1234# yazıp her şeyin KPQ ile bittiğinden emin olun."
burdaki KPQ galiba KPU olacak.

Bir de soru: Fabrika ayarlarına döndürmemizin esprisi nedir?

Rom ve rehber için teşekkürler.

Merhaba. GT i9003 telefona sahibim ve surum 2.2.1 ve yazdiklarinizdan hicbirsey anlamiyorum. Guncelleme yapmak istiyorum, nasil yapabilirim? Yardim ederseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı