Samsung Galaxy Tab S7 FE vs Huawei Matepad 11

Ne için alacaksınız? Tablet uygulamaları konusunda Android yetersiz kalıyor marka ve model ne olursa olsun. İmkan var ise Ipad+Apple Pencil ikilisi bambaşka bir dünya. Procreate ile profesyonel bir dijital sanatçı olabilir, Goodnotes ile kitap defteri hayatınızdan çıkarabilir, Afinnity Designer ile profesyonel seviyede vektörel içerik oluşturabilirsiniz. Bir Android fanı olarak tablet için Ipad dışında alternatif göremiyorum.

"Google uygulamaları" dersen çok kapsamlı olur hangilerini kullandığını söylersen daha isabetli yardımcı oluruz. Matepad'de YouTube, YouTube Music ve Gmail'i aktif olarak 1.5 senedir kullanıyorum ben. Çalışmayan uygulamalar olarak Drive ve Chrome var denediğim. Keep notları falan da kullanabiliyorsun. Donanım ve fiyat olarak matepad çok önde. Verdiği kalem kaliteli daha büyük ve ergonomisi çok iyi. Klavye zaten konuşmaya gerek yok iyi yapmışlar ama ekstra 100 liralık kılıf lazım çünkü klavye tabletin köşelerini korumuyor ve biraz ağır, ders çalışırken çok ideal ama günlük kullanımda sıkıyor. Matepad işlemci, RAM, depolama, ekran yenileme ve ses sisteminde çok önde. Samsung'un tek güzel ve bana göre alınabilir yanı kasası. Ev arkadaşımda Tab s 6 var ve aluminyum kasa gerçekten daha Premium hissettiriyor. Eğer deseydin ben 10k verip Tab S8 mi alayım 6K verip matepad mi alayım, cevabım değişirdi. O tamamen kalite algına ve aradaki 4bin liraya verdiğin değere bakardı. Ben çok fark yok deyip Samsung alırdım açıkçası. Matepad ile Tab s 7 FE'yi kıyaslarsan ama işler çok değişir S7'nin yüzüne bile bakılmaz matepad varken. Son olarak S7 FE bana göre bayağı büyük bir tablet, tabletlerde sınır 11" ergonomide. Sonrasında tek el kullanım kullanım kolaylığı bozuluyor. Sorun varsa iki tabletle ilgili cevaplayabilirim. S7 FE kullanmadım ama S6 çok kullandım genel deneyime hakimim iki markada da.

İlginiz için çok teşekkür ederim öncelikle. Google uygulamaları derken aslında öncelikle YouTube'u kastetmiştim. Öğrenciyim ve benim için Microsoft Word vs slayt yapmak, not tutmak, arada da olsa not tutmak önemli ama en önemlisi de YouTube'dan ve Doping Hafıza'dan ders dinlemek. İzlediğim bir videoda Huawei'in Among Us'u açmadığından bahsetmişti öyle olunca acaba başka uygulamalarda da sorun çıkarır mı diye endişelendim. Tabletin büyüklüğüne gelirsek de seneye bir laptop almayı düşünüyorum bu sene idare olarak böyle bir şey alıp seneye de 2. ekran olarak iş görür dedim o bakımdan bakacak olursak Samsung'un büyük ekranı bir avantaj olur mu yoksa yarın öbür gün büyüklüğünden dolayı dışarıda biraz not alayım ders çalışayım dediğimde çeltiğim sıkıntı ağır basar mı?

@Enesavci şimdi uygulama olayı şöyle: Huawei'nin kendi uygulama mağazası var, App Gallery. Burada temel uygulamalar genelde bulunuyor mesela banka, alışveriş, e-Devlet. Oyun tarafında ise çok eksik bir platform, doğru düzgün oyun yok diyebilirim. Diğer bir kaynak ise APKPure, orada APK formatta neredeyse bütün popüler uygulamaları "güvenli olarak" indirip kurabiliyorsun. Buna oyunlar dahil. Tablette PDF vs. açmak için pek çok uygulama mevcut o konuda sorun yaşamazsın, Office'e gelirsek ben de kullanıyorum zaten tertemiz çalışıyor. YouTube ise Vanced'den indiriyorsun Premium ,ücretsiz olarak kullanıyorsun. Among Us uygulaması çalışıyor ama Online çalışmıyor evet Google servisi gerekiyor sanırım, bu sorunla APK yüklediğin bazı uygulamalarda karşılaşabilirsin ama temel ve sürekli kullandığın çoğu uygulamada böyle bir şey yok. Son olarak laptopun yanına 2. ekran olarak kullanacaksan S7 FE daha iyi olur ama uyarayım tablet monitör olarak üretilmedi pilini boşa yıpratırsın, amacına uygun kullanmanı öneririm. Bu durumda da tek el kullanımı önem arz ediyor mesela oturdun parkta kitap okuyacaksın tek elle tutuyorsun veya stajda hocanın dediğini not ediyorsun tek el tutup diğer elde kalemle yazıyorsun, bunlar küçük ama önemli nüanslar. Ayrıca ben dijital çizimle uğraşıyorum ıbıspaint'te, ekranın 120 Hz olması ile 60 Hz olması arasında inanılmaz deneyim farkı var, kalemle çok haşır neşir olacaksan net matepad al derim.

@Enesavci şimdi uygulama olayı şöyle: Huawei'nin kendi uygulama mağazası var, App Gallery. Burada temel uygulamalar genelde bulunuyor mesela banka, alışveriş, e-Devlet. Oyun tarafında ise çok eksik bir platform, doğru düzgün oyun yok diyebilirim. Diğer bir kaynak ise APKPure, orada APK formatta neredeyse bütün popüler uygulamaları "güvenli olarak" indirip kurabiliyorsun. Buna oyunlar dahil. Tablette PDF vs. açmak için pek çok uygulama mevcut o konuda sorun yaşamazsın, Office'e gelirsek ben de kullanıyorum zaten tertemiz çalışıyor. YouTube ise Vanced'den indiriyorsun Premium ,ücretsiz olarak kullanıyorsun. Among Us uygulaması çalışıyor ama Online çalışmıyor evet Google servisi gerekiyor sanırım, bu sorunla APK yüklediğin bazı uygulamalarda karşılaşabilirsin ama temel ve sürekli kullandığın çoğu uygulamada böyle bir şey yok. Son olarak laptopun yanına 2. ekran olarak kullanacaksan S7 FE daha iyi olur ama uyarayım tablet monitör olarak üretilmedi pilini boşa yıpratırsın, amacına uygun kullanmanı öneririm. Bu durumda da tek el kullanımı önem arz ediyor mesela oturdun parkta kitap okuyacaksın tek elle tutuyorsun veya stajda hocanın dediğini not ediyorsun tek el tutup diğer elde kalemle yazıyorsun, bunlar küçük ama önemli nüanslar. Ayrıca ben dijital çizimle uğraşıyorum ıbıspaint'te, ekranın 120 Hz olması ile 60 Hz olması arasında inanılmaz deneyim farkı var, kalemle çok haşır neşir olacaksan net matepad al derim.
Tamamdır çok teşekkür ederim. En önemli olan şeyler dersler ve kariyer tabiki de oyun olsa da olur olmasa da. Söylediklerinizi göz önünde bulundurunca matepad çok daha önde. Tekrardan ilginiz için teşekkür ederim :).

Ne demek aklına takıldıkça sorabilirsin burada hayırlı olsun şimdiden.

Hocam merhaba Google Drive kullanıyor musunuz matepad tablette üniversitedeki bütün slaytlarımız orada kayıtlı dosya göndermede falan da Google Drive kullanıyoruz bir problem yaşadınız mı?

Drive kullanmıyorum.

Ama hatırladığım kadarıyla uygulaması çalışmıyor kesinlikle, apk dahi olsa. Tarayicidan açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı