Samsung LS24F350FHMXUF Monitör Ghosting Sorunu

MBur4k

Kilopat
Daha fazla  
Samsung LS24F350FHMXUF 24" model monitöre sahibim. Monitörü birkaç ay önce Media Markt'tan aldım. Daha önce çok tanınmamış markaların monitörlerini kullandım ama onlarda hiç ghosting sorunuyla karşılaşmadım. Bu monitörde internet tarayıcısında metin okurken, YouTube'da video izlerken ve özellikle oyun oynarken gözü rahatsız edecek derecede ghosting oluyor. Mesela CS:GO oynarken ghosting yüzünden her duvarın yanında gölge kaldığı için orda birinin omzunu gördüğümü sanıyorum, ani hareket etmesem bile cisimlerin arkasında büyük ölçüde gölge kalıyor ve bu beni çok rahatsız etmeye başladı. Sorularım şunlar:
Ghosting sorunu sadece benim cihazımda mı var yoksa bu marka-model cihazlarda kronik bir durum mu?
Ghosting yapan monitör hatalı mıdır?
Garantiye gönderebilir miyim? Gönderirsem düzelir mi?
Ghosting'in ne olduğunu biliyorsunuzdur. Görsel eklemeyi gerekli görmedim ama isterseniz ekleyebilirim.

Hayır, ghosting herhangi bir arıza değildir, monitörün panel tipine göre tepkime süresi ile ilgili bir sorundur. Oyunlar için bu nedenle en uygun en sorunsuz panel TN paneldir.
Garantiye gönderirseniz büyüm oranda soru. yok diyecekler.

Yani ben bu monitöre çamur gibi görüntü versin diye 700₺ vermiş oldum. Bu durum biraz da bana yırık tişört satıp tişörtte bir sorun yok denmesi gibi geldi. Keşke hiç almasaydım. Bu kadar zaman sonra iade de edemem. Böyle kullanmak zorundayım galiba. Yapabilecek bir şey yok mu?

Yani ben bu monitöre çamur gibi görüntü versin diye 700₺ vermiş oldum. Bu durum biraz da bana yırık tişört satıp tişörtte bir sorun yok denmesi gibi geldi. Keşke hiç almasaydım. Bu kadar zaman sonra iade de edemem. Böyle kullanmak zorundayım galiba. Yapabilecek bir şey yok mu?
Hocam nasıl hareket ettiniz?

Hocam nasıl hareket ettiniz?

Monitörü MediaMarkt'ta görevliyle test ettik. Sorun olmadığı söylendi. Zaten görevli ghostingi nereden bilsin? Baktım iade süresi de geçti. Bir süre daha zorunlu olarak kullandım. Birkaç ay sonra 120Hz ekranlı bir laptop aldım. Resmen gözlerim rahatladı. Monitörü de küçük kardeşime verdim. Size ve bu konuyu okuyacak herkese tavsiyem monitörleri test etmeden veya kullanan birinden bilgi almadan satın almayın.

Geri
Yukarı