Samsung M3 taşınabilir hard disk yere düştü

haidennn

Hectopat
Arkadaşlar bugün 500GB kapasitesi bulunan hard diskimi yere düşürdüm sonrasında kullanırken gidip gelmeye başladı. Ayrıca disk hassaslaştı yani kablosuna falan az dokunduğum zaman direk bağlantıyı kesiyor geri geliyor. Bunun geçici bir çözümü falan var mı? Gerçekten içinde önemli dosyalar vardı. Şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkürler.

Arkadaşlar bugün 500GB kapasitesi bulunan hard diskimi yere düşürdüm sonrasında kullanırken gidip gelmeye başladı. Ayrıca disk hassaslaştı yani kablosuna falan az dokunduğum zaman direk bağlantıyı kesiyor geri geliyor. Bunun geçici bir çözümü falan var mı? Gerçekten içinde önemli dosyalar vardı. Şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkürler.

Bad sector olmuş olabilir, daha detaylı bilgi için YouTube'da araştırma yapmanızı öneririm. Ya da tamir ettirin.

Fiziksel hasar gördüyse ona yapacak pek bir şey yok hocam. Gerekirse masaya bantlayın sabit dursun verilerinizi alabildiğiniz kadar alıp başka diske yedekleyin. Bunlar hassas mekanik cihazlar malesef gitmiş gibi gözüküyor.

Sorun düzelmiş olsa bile önemli verilerinizi tek bir diskte tutmayın. Erişebiliyorken içindeki verileri başka bir diske atmanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı