Samsung M51'den A54'e geçilir mi?

Bu sorunun cevabı sizin ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize bağlıdır.

Samsung M51, 6.7 inçlik büyük bir ekrana, 7000 mAh'lık büyük bir bataryaya ve dörtlü arka kameraya sahip bir telefondur. Samsung A54 ise 6.4 inçlik bir ekrana, 5000 mAh'lık bir bataryaya ve üçlü arka kameraya sahiptir.

Eğer büyük bir ekran ve uzun süreli pil ömrü arıyorsanız, Samsung M51 sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, daha yeni bir işlemciye, daha iyi bir kameraya ve daha modern bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız, Samsung A54 daha iyi bir seçim olabilir.

15 bin liralık bütçeniz varsa, Samsung A54 256 GB modelini tercih edebilirsiniz. Bu model, 128 GB'lık modelden daha fazla depolama alanına sahiptir ve aynı zamanda daha iyi bir işlemciye sahiptir.

ÖzellikSamsung Galaxy M51Samsung Galaxy A54
Ekran boyutu6.7 inç6.4 inç
Ekran çözünürlüğü1080x2400 piksel1080x2340 piksel
Ekran teknolojisiSuper AMOLEDSuper AMOLED
İşlemciQualcomm Snapdragon 730GSamsung Exynos 1380
RAM8 GB8 GB
Depolama128 GB128/256 GB
Arka kamera64 MP50 MP
Ön kamera32 MP32 MP
Batarya kapasitesi7000 mAh5000 mAh
Hızlı şarj25 Watt25 Watt
İşletim sistemiAndroid 10 (Q)Android 13 (T)
Fiyat-14.250 TL - 14.975 TL

Sonuç olarak, Samsung M51'den Samsung A54'e geçmenin sizin için mantıklı olup olmadığı, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize bağlıdır. Eğer büyük bir ekran ve uzun süreli pil ömrü arıyorsanız, Samsung M51 sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, daha yeni bir işlemciye, daha iyi bir kameraya ve daha modern bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız, Samsung A54 daha iyi bir seçim olabilir.

bkz: realme GT 2
S21FE daha mantıklı bence.

Merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere şu an kullandığım Samsung M51 modelini satıp Samsung A54 modeline geçmeli miyim? Bütçem 15 bin lira, sizce değer mi?

Bence değmez. Tek iyi yanı daha yeni bir Android sürümüne sahip olması ama ben şahsen inanmıyorum Android sürümünün önemli olduğuna daha yeni Android KitKat'ın desteği bitti. Android iOS kadar hızlı eskiyen bir işletim sistemi değil. Ayrıca RAM ve batarya daha güçlü şu anki telefonunuzda. Değiştirmek istiyorsanız daha güçlü bir tel almanız lazım.

Gecilir ve deger.

Bu sorunun cevabı sizin ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize bağlıdır.

Samsung M51, 6.7 inçlik büyük bir ekrana, 7000 mAh'lık büyük bir bataryaya ve dörtlü arka kameraya sahip bir telefondur. Samsung A54 ise 6.4 inçlik bir ekrana, 5000 mAh'lık bir bataryaya ve üçlü arka kameraya sahiptir.

Eğer büyük bir ekran ve uzun süreli pil ömrü arıyorsanız, Samsung M51 sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, daha yeni bir işlemciye, daha iyi bir kameraya ve daha modern bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız, Samsung A54 daha iyi bir seçim olabilir.

15 bin liralık bütçeniz varsa, Samsung A54 256 GB modelini tercih edebilirsiniz. Bu model, 128 GB'lık modelden daha fazla depolama alanına sahiptir ve aynı zamanda daha iyi bir işlemciye sahiptir.

ÖzellikSamsung Galaxy M51Samsung Galaxy A54
Ekran boyutu6.7 inç6.4 inç
Ekran çözünürlüğü1080x2400 piksel1080x2340 piksel
Ekran teknolojisiSuper AMOLEDSuper AMOLED
İşlemciQualcomm Snapdragon 730GSamsung Exynos 1380
RAM8 GB8 GB
Depolama128 GB128/256 GB
Arka kamera64 MP50 MP
Ön kamera32 MP32 MP
Batarya kapasitesi7000 mAh5000 mAh
Hızlı şarj25 Watt25 Watt
İşletim sistemiAndroid 10 (Q)Android 13 (T)
Fiyat-14.250 TL - 14.975 TL

Sonuç olarak, Samsung M51'den Samsung A54'e geçmenin sizin için mantıklı olup olmadığı, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize bağlıdır. Eğer büyük bir ekran ve uzun süreli pil ömrü arıyorsanız, Samsung M51 sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, daha yeni bir işlemciye, daha iyi bir kameraya ve daha modern bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız, Samsung A54 daha iyi bir seçim olabilir.

bkz: realme GT 2

15 kağıdı konuşursak M51'i verip takas desteğinden yararlanarak S21 FE bakman en iyi tercih olur.
Ara sıra Buds 2 hediyesi de oluyor.

S21FE daha mantıklı.

İkinci elde ölü fiyata gitmeyecek ise olur ama bence öldürene kadar kullan elindeki modeli.

Pardon? Neden beğenmedim attıydınız acaba?

Butceni biraz arttırıp POCO F5 modeline bakmanı tavsiye ederim.

S21FE daha mantıklı bence.

Arkadaş M51 ve A54'ü sormuş, önerdiğin telefon 17k arkadaşın bütçesi 15k.

Ha M51'den A54'e mi S21FE'ye mi geçilir dersen, S21FE tabii ki.

Elden satıp mı geçeceksin, yoksa takas desteği ile mi?

Bence değmez. Tek iyi yanı daha yeni bir Android sürümüne sahip olması ama ben şahsen inanmıyorum Android sürümünün önemli olduğuna daha yeni Android KitKat'ın desteği bitti. Android iOS kadar hızlı eskiyen bir işletim sistemi değil. Ayrıca RAM ve batarya daha güçlü şu anki telefonunuzda. Değiştirmek istiyorsanız daha güçlü bir tel almanız lazım.

Eğer çok oyun oynuyorsanız ve işlemci gücüne ihtiyacınız varsa geçilir, onun dışında bence değmez.

Arkadaşlar öncelikle hepinize değerli yorumları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıntılı anlatım yapan @kokooorec e de ayrıca teşekkür ederim.

m51'i elden iyi bir fiyata çıkaracağım. Bataryasından çok memnun olsam da artık güncelleme desteğinin bitmesi ve donma kasma sorunlarıyla yavaştan karşılaşmaya başladığımdan daha yeni bir model olan A54'e geçmeye karar verdim.

Geçilir, A54 sahibiyim her konuda memnun etti beni.
Hocam merak ettiğim iki kısım var. İlki pil performansı. 7000 mAh bataryaya sahip bir telefondan geçiş yapacağım sonuçta. Acaba A54'ün pil performansı beni üzer mi? Ne kadar süre gittiğini telefonu nasıl kullandığını vs. benimle paylaşırsan çok sevinirim. Diğeri ise kamera. Şahsen şu an ki kullandığım telefonun kamerasından çok memnun değilim. Orta segment bir telefona göre sen memnun musun?

Hocam merak ettiğim iki kısım var. İlki pil performansı. 7000 mAh bataryaya sahip bir telefondan geçiş yapacağım sonuçta. Acaba A54'ün pil performansı beni üzer mi? Ne kadar süre gittiğini telefonu nasıl kullandığını vs. benimle paylaşırsan çok sevinirim. Diğeri ise kamera. Şahsen şu an ki kullandığım telefonun kamerasından çok memnun değilim. Orta segment bir telefona göre sen memnun musun?
Sabah 8'de 100% şarj ile evden çıkıyorum, yolda Spotify dinliyorum yaklaşık 1 saat. İşyerine geliyorum ağırlıklı olarak X, Instagram, WhatsApp ve burası gibi birkaç yerde takılıyorum. Eve dönerken de aynı şekilde 1 saat Spotify dinliyorum. Kapıdan içeri girdiğimde şarjı %50 civarıydı.

Oyun oynarsam daha hızlı bitiyor tabii. Ama genel kullanım olarak 1,5 gün gibi bir pil süresi verebilirim. Ekran süresi genelde 5-7 saat arası değişiyor, kullanıma göre.

Kamera konusunda ise Xiaomi'den geçtiğim için başta aşırı doygun geldi renkleri, ama onu da ufak bir kaç ince ayar ile hallettim. HDR kesinlikle kapamak gerekiyor çekerken. Kamerasından da gayet memnunum harika fotoğraflar çekiyor.

Orta segment cihazlar içinde Samsung markasını da göz önüne alırsak en iyisi diyebilirim.

Geri
Yukarı