Samsung Note 9 kamera arızası

sadikyavas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Samsung note 9 telefonum var 2018 aralık sonunda aldım. Kamerayla pek zoom yapmam bu gün kamerayı yakinlastirinca titreme yapıyor, ekran dalgalanıyor ve odaklamıyor. Servise gittim kamera arızası dediler gün içinde yapılır diyorlar. Telefonu hiç düşürmedim temiz kullandım servisin içini açmasını istemiyorum önceki samsung telefonumu da açmışlardı bir daha düzelmedi. Servis isterseniz değişim talebi yapalım onay gelirse bire bir değişim yapılır diyor.
Sizce değişim ihtimali var mı? Ne yapmam lazım birde odak yapamayınca kameradan cızırtı gibi ses geliyor.

Hocam aynı problem bende de var. Mesajımı okursan döner misin nasıl halledebiliriz ben biraz araştırdım kamera uygulamasının içine girip veriyi sil, ön belleği sil seçeneklerini kullanarak deneyin dedi müşteri hizmetleri ama olmadı. uzaktan bağlantı yaptırdım samsung temsilcilerine, onlar telefonuma baktılar aynı işlemi yaptılar. (bende başka bir şey yapacaklar sandım) yine düzelmedi. verilerimi yedekleyip fabrika ayarlarına sıfırladım. yine düzelmedi. servise göndermeyi düşünüyorum ama seninle fikir yürütelim istiyorum en mantıklı hizmeti almak için ne yapabiliriz?

Şöyle anlatıyım. Arka kameradayız. Fotoğraf modunu veya video modunu açtığımda ekrana bak. kameranın görüntüsü kasılarak yada takılarak geliyor ekrana. mesela telefonu sağa sola doğru yukarı aşağı doğru hareket ettiriyorum kadrajı değiştircem yada yürürken video çekicem deil mi. ekrana gelen görüntüye bakıyorum titriyor pırpırlıyor. akıcı görüntü vermiyor. sanki kasılıyor ve buda özellikle video çekiyorsan bariz videoya yansıyor videonun bazı yerlerinde kasılma yada takılma var gibi oluyor.

Fotoğraf modundayız diyelim fotoğrafı çekmeden bile sağa sola çevirdiğinde kadrajı, yine takılıyor. zoom yapacağım zaman kasıla kasıla yaklaştırıyor. bu telefon böyle değil, yazılımsal olduğunu düşünmüyorum. aralık 12 sinde aldım bende. halletmeleri gerek bu problemi valla ama kaç gün sürer, nasıl iş yaparlar temiz iş yaparlar mı, telefonun birebir değişimini yaparlar mı bilmiyorum

Son düzenleme:
Hocam yapacak bir şey yokmuş servise vereceğiz. Vizelerim bitsin vereceğim gün içinde teslim edilir dediler. aradığımda onarım görmesini istemiyorum dediğimde istiyorsanız değişim talebinde bulunun yaklaşık bir ay sürer sonuç almanız zor değişim gibi dediler. Servis küçük bir parça değişimi olacak kameradan dedi.

Servisle telefondan mı görüştün hocam yoksa gittin mi? yani 1 günlük işse iyi. ama aynı kamerayı mı takacaklar işte merak konusu bu. ben hep yedek parçanın bir alt kalitede olduğunu düşünürüm.. o yüzden olabildiğince göndermemeye çalışırım güzel kullanmaya çalışırım cihazlarımı. yav bu kamera olayı nerden çıktı ya

Merhaba,
İlgili sorun tamamen kamera lensi ile alakalı olmakla birlikte, yazılımsal olarak çözümü mümkün değildir.
Eğer ki Samsung Türkiye garantili ise Samsung müşteri hizmetleri (444 77 11) ile görüşme sağlayıp anlaşmalı servis bilgisi aldıktan sonra belirtilen servise gönderimi kesin sonuç verecektir.

Türkiye garantili Samsung ürünlerinde değişim sadece ilk 1 ay olmaktadır ve sonrasında onarım sağlanmaktadır.

Merhaba,
İlgili sorun tamamen kamera lensi ile alakalı olmakla birlikte, yazılımsal olarak çözümü mümkün değildir.
Eğer ki Samsung Türkiye garantili ise Samsung müşteri hizmetleri (444 77 11) ile görüşme sağlayıp anlaşmalı servis bilgisi aldıktan sonra belirtilen servise gönderimi kesin sonuç verecektir.

Türkiye garantili Samsung ürünlerinde değişim sadece ilk 1 ay olmaktadır ve sonrasında onarım sağlanmaktadır.

Hocam bu sorunun kesinlikle yazılımsal olmadığını söylerken bizlerin aktardıklarından yola çıkarak mı tahmin yürüyorsun yoksa deneyip gördüğünüz, yada başınıza gelen bir problem midir sizinde?
Kesin çözüm garantisi olan cihazı servise göndermek, ama aynı kalitemi takacaklar, buna emin olamıyorum

Hocam bu sorunun kesinlikle yazılımsal olmadığını söylerken bizlerin aktardıklarından yola çıkarak mı tahmin yürüyorsun yoksa deneyip gördüğünüz, yada başınıza gelen bir problem midir sizinde?
Kesin çözüm garantisi olan cihazı servise göndermek, ama aynı kalitemi takacaklar, buna emin olamıyorum

Merhaba ,
Sizinle paylaştığım 444 77 11 numaralı telefondan alacağınız yetkili servis bilgilerine istinaden işlem yaptırdığınızda kesin sonuç alacaksınız ve eski kameradan daha iyi olacağından emin olabilirsiniz. Bir elektronik satış firmasında yetkili servis arıza kısmı müşteri ilişkilerindeyim.
Kamera lens arızası olmasından emin olmamın sebebi budur.

Teşekkürler hocam. İşten dolayı 3.5 ay kadar Ankaraya gidemeyeceğim için bu yılın haziran sonunu bekleyip o zaman telefonu garantiye elden vereceğim (3.5 ay sonra). Kargoya güvenmiyorum. Bazen mühendislerle yasak olsa da görüşüp derdimizi daha güzel anlatabiliyoruz. Böyle yüzyüze görüşünce tamire gelmiş cihaza daha güzel davranacakları önyargısındayım çünkü.. 2018 Aralıkta aldım, 2020 aralığa kadar 2 yıl garantisi var. Geç getirdin sizden kaynaklı bu sorun diyemezler değilmi? Gerçekten güven kalmadı bu işlere

Yeni konular

Geri
Yukarı