Samsung NP450R5G-X06TR Performans İçin SSD Takmak

Olcay ŞAHİN

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Ben bir üniversite öğrencisiyim. Samsung "NP450R5G-X06TR" model bilgisayar kullanıyorum, biraz eski bir bilgisayarım var. Laptopumu canlandırmak için "SSD" ile güncellemeyi düşünüyorum. Sizce ne kadar işe yarar veya daha farklı fikirleriniz var mı? Bilgisayarımın şu anki teknik özelliklerini resimde görebilirsiniz.
aaaaa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci orta seviye denebilir, ekran kartı biraz güçsüz. SSD ile oyunlarda FPS artışı yaşamazsınız, HDD kaynaklı bir kısıtlanma yaşadığınızı sanmıyorum bu sistem ile. Sistem açılış kapanış süreleri iyileşecek, oyunlardaki loading ekranları hızlanacak, genel olarak dosya okuma ve yazma hızı arttığı için geçiş ekranlarında bekleme süreniz azalacak. SSD'nin genel amacı bu. Aldığınız ürüne göre değişir elbet. Samsung 850 Evo öneririm, pahalı gelirse 750 Evo alabilirsiniz. Performans farkı yok, toplam veri yazma ömrü daha az sadece.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı