İnceleme Samsung Odyssey G3 24 inç deneyim

Ürünü Amazon TR'den satın aldım, ertesi gün kargo için 30 TL ödedim (Prime için) ve elime sağlam şekilde ulaştı klasik Amazon işte.

Daha önce birkaç video izlediğim için kurulumu direkt yaptım ama bilmeyen birisi de yapabilir aşırı kolay.

15'lik bir monitörde 24 inçe geçiş yapınca devasa televizyon gibi geliyor.

Ayaklığı biraz büyük, çalışma masasında kullanıyorum ve üstü olduğu için pivot özelliğini kullanamıyorum hatta monitörü tam manasıyla havaya bile kaldıramıyorum normal masa da sorun yaşamazsınız.

Adaptörü küçük, kablosu düz olarak yapılmış nedense, monitörün arkasında kabloları geçirmek için plastik bir kısım mevcut fazlasıyla işe yarıyor.

Kutusundan güç kablosu harici sadece DP kablosu çıkıyor HDMI ile kullanmak isteyenlerin kablo alması gerek.

Görüntü kalitesi olarak ben ekstra bir ayar yapmadım, 2 adet siyah renk ayarı mevcut ikisini de fullediğiniz zaman oyunların karanlık kısmı bayağı karanlık oluyor ama tam manasıyla AMOLED ekran hissi veriyor.

Arayüz tasarımı şık ve basit, Türkçe dil desteği mevcut, arayüz için monitörün altında ve tam ortasında minik bir joystick var 1 kere bastığınız da minik bir menü açılıyor açma kapatma, göz koruması modu, kablo çıkış modu ve ana menü kısmı.

Mod olarak AMD FreeSync premium mevcut, tepki süresi olarak standart, hızlı, daha hızlı ve daha hızlı(MBR) mevcut, MBR olanı açtığınız zaman ekran parlaklığı biraz kısılıyor ghosting ise fazlasıyla azalıyor.

Ghosting kısmı ise dürüst olayım insanların ağladığı kadar yok, yorumlara baktım herkes yerden yere vurmuş şöyle kötü böyle kötü diye, kendi gözlemleyebildiğim kadarıyla sadece Minecraft'ta mor blokta sağ sol yaparken fark ettim o da göz zevkini bozmuyor, CS de sağ sol yapınca rakiplerden 100 tane falan gözükmüyor (MBR olmayan modda).

Görüntü kalitesi ise 1080p ve yazılar vs fazlasıyla net, hem yazılım hem oyun için aldım, yazılım kısmında pişman etmedi oyun kısmında da etmedi ama ben henüz verim alamıyorum çünkü laptopun gücü yetersiz ama bazı oyunlarda yeteri kadar FPS aldığım da o akıcılık güzel oluyor.

Tasarım konusunda kendi fikrimce, arkası biraz kaba olmuş, ayaklık gereksiz büyük gibi öne doğru fazla uzun, çerçeve kısmı ekranın içine yapılmış o çok güzel olmuş çerçeve olduğunu hissetmiyorsunuz ki çerçeve de öyle kalın değil.

Ben sanırım hoparlör olmayan modeli satın almışım ama hoparlör yuvası var sağ ve sol kısım da o biraz garip duruyor, ama monitöre AUX kablosu bağlayıp ses alabilirsiniz, ama dürüst olayım kullanacağım bir özellik değil, sesi normale göre orta derece de az veriyor.

Yani ben mi şanslıyım yoksa malum Türk insanı her şeyi abatmayı sevdiği için öyle bilmiyorum pişman olmadım aldığıma açıkçası, sadece ekranı temizlemesi çok zor narin davranmak gerekiyor.

Alınır mı? Alınmaz mı konusunda bir şey diyemem bu tamamıyla bütçe ile alakalı bir şey, ben 3600 TL civarında aldım, o fiyata Game Booster mı ne vardı daha önce duymadığım için dedim bilindik olsun sorun çıkarsa da sağlık olsun, sorun da çıkmadı bilindik de bir monitörüm oldu, fiyatı ise en son baktığım da 4500 TL falandı klasik TR, herkes bütçesine göre alıyor sonuçta ben bazıları gidip diyemem üstüne 5000 daha koy git şunu al diye, ama benim hoşuma gitti ve aldım sizde öyle yapın.

Dosya Ekleri

• 20230625_170658.jpg
    20230625_170658.jpg
    182 KB · Görüntüleme: 324
Kendini kandırmak kötü oluyor, 20 ms diye kendimi kandırıp monitörü ilk aldığımda nefret ettim sonra fark ettim 10 tane aimfightın 1 tanesinde ms farkı yiyorum geri kalanı aim dedim her şey ms değilmiş artık umurumda değil.

Response time ayarlarını seviyordum G3'ün ben.

Response time ayarlarını seviyordum G3'ün ben.

Kendi kullandığım monitörün asla tam teknik özelliklerini öğrenemedim ben açıkçası, baktığım tüm özellikler 144 Hz olan için ama benimki 165 Hz ya diğerleri ile aynı ya da komple farklı bilemiyorum.

Tamamını okumadım ama kimse teknik bilgiyle konuşmamış. Doğrusunu anlatayım bari.
1704870360013.png

Şu gördüğünüz ghostingden kör olma grafiğidir.
Ortalama tepki süresi 22ms, toplam 33MS zaten çok kötü bir değer. Hizlı bir IPS'de ortalama 6-7ms olur.

Ama atladığınız çok önemli bir şey daha var: Worst 3 AVG/Total=en kötü 3 sonucun ortalaması/toplam tepki süresi. Rtings şöyle açıklar:
"A few slow transitions can result in visible ghosting, even if the rest of the transitions are fast."
"Birkaç yavaş geçiş, kalan geçişlerin tamamı hızlı olsa dahi görülebilir ghostinge neden olabilir."
İyi Miniled VA'larda DAHİ diğer geçişler IPS gibi hızlıyken siyah geçişler yavaş olduğundan ghostinge neden olur. Zaten bu yüzden VA'da "Black=siyah smearing" denir.
Ve bu monitörün siyah geçişine bakar mısınız? 75ms tepki süresi mi olur oha yani. Karşılaştırma olarak vereyim: giriş seviyesi yüksek HZ IPS'i temsil etmesi açısından şu an çok önerdiğimiz 4.5k'lık F/P bir model olan 24G2SP'nin eski modeli 24G2: 14.5, 13, 11 MS. Siz düşünün 75MS ne kadar yavaş.

Sakın oyun için almayın bu modeli.

Tamamını okumadım ama kimse teknik bilgiyle konuşmamış. Doğrusunu anlatayım bari.
Eki Görüntüle 2080005
Ortalama tepki süresi 22ms, toplam 33ms zaten çok kötü bir değer. Hizlı bir IPS'de ortalama 6-7ms olur.

Ama atladığınız çok önemli bir şey daha var: Worst 3 AVG/Total=en kötü 3 sonucun ortalaması/toplam tepki süresi. Rtings şöyle açıklar:
"A few Slow transitions can result in visible ghosting, even if the rest of the transitions are Fast."
"Birkaç yavaş geçiş, kalan geçişlerin tamamı hızlı olsa dahi görülebilir ghostinge neden olabilir?"
İyi miniled VA'larda dahi diğer geçişler IPS gibi hızlıyken siyah geçişler yavaş olduğundan ghostinge neden olur? Zaten bu yüzden VA'da "Black = siyah smearing" denir.
Ve bu monitörün siyah geçişine bakar mısınız? 75ms tepki süresi mi olur oha yani. Karşılaştırma olarak vereyim: Giriş seviyesi yüksek Hz IPS'i temsil etmesi açısından şu an çok önerdiğimiz 4.5K'lık F/P bir model olan 24G2Sp'nin eski modeli 24G2: 14.5, 13, 11 ms. Siz düşünün 75ms ne kadar yavaş.

Hayat IPS ile VA panelin karşılaştırılması kadar saçma gerçekten. Bir de mesajlarımda sizin paylaştığınız siteyi ben zaten paylaştım ve buna rağmen ya tekniğine değinen olmamış demeniz komik. Rtrings benim en sevdiğim inceleme sitelerinden biridir ve gerçektende güzel monitörlerlere yer verir genelde incelemelerinde. Kullanıcı dostu bir sitedir ve bu kadar detaya önem vermeyenler için "pros" ile "cons" olarak iki başlık altında neredeyse her monitörün eksisini bularak bu kısıma yazarlar bu yüzdende burası kritiktir ve kullanıcılar anlayabilsin diye de yapıldığını düşünmekteyim. Sizin değindiğimiz kısıma gelecek olursam ise teknik kısım kadar detayıdır bunlar aynı zamanda. Bu kadar detay monitör önerilerinde kafa karıştırır tavsiye etmem zaten markalar ürünleri satsın diye işte 4 ms GtG panel diye veya 1 ms mprt diye pazarlarlar ve bu numaraları yiyende çok olur ama aslında gerçek öyle değildir. Yalanda değildir ama o tablodaki en iyi değeri yazar onlar yani bu kadar detay bence her yerde yazılmamalı. Hani G3'ü savunmak adına söylemiyorum bunları, malum bir monitör sadece ghosting ile kötü olmaz renk Hz ve tepki süresi gibi değerlerde en az ghosting kadar önemli kriterlerdir ve ghosting gibi durumlar her zaman her kullanıcıya etkili bir sorun hissettirmeyebilir.
Zira ghosting sanıldığının aksine göz bozan bir şeyde değildir. Ghosting kamera açılarının hızla değiştiği oyunlarda sorun yaratır bir de siyah arka planda beyaz yazı ile scroll yaparsanız yazıların silinmesine sebebiyet verir. G3 ise bütçesinde biraz rakipsiz olduğundan anladığım kadarıyla 144Hz IPS panel olmadığından tercih edilen bir modeldir her göz ghosting için aynı yorumu bence yapmaz özellikle response time en hızlı olarak ayarlandığında ben herkesin aynı şiddetle rahatsız olacağına inanmıyorum ghostingten. Bunu hem IPS hem VA kullanan biri olarak söylüyorum bu tarz ucuz ürünlerde objektif yorum çok önemlidir, ben şu an IPS kullanıyorum IPS açık ara göze daha hoş gelmekte. Lakin VA hala bizim evde ve ben ona her baktığımda zıtlığın farkını aşırı hissetmekteyim. Yani bahsettiğim şey kontrast sende anlamışsındır. Siz veya bir başkası için konuşuyorum fark etmez, genelde bu forumda şu algı vardır IPS düşük bütçe içinde alabeceğiniz en iyi panel tipidir derler, hayır. Zira hem bayağı kontrasttan ödün veriyorsunuz hem de Hz değeri akıcılığı aşırı etkileyen bir faktör olduğundan zaman zaman G3 gibi VA tercih etmek zorunda kalan sayısı çok fazla oluyor. Ben bu yüzden 100 Hz veya 75 Hz IPS panelden feragat edip berbat ghosting olduğunu bile bile VA panel alanlara ya, bu model alınmaz! Oyun için alınmaz ! Bu kör oluş tablosudur da demem mis gibi hikaye oyunlarını da oynarsın 24 ekranda 😀 bu zaten etikte değildir, bu bana kalırsa ezberdir her konuda söylenen şeylerdir bunlar. Bir kişinin elinde 144hz alacak IPS panel yoksa Va panellere genel olarak baktığımda şöyle, G3 en sağlamlarındandır inceleme konusu olduğu için burası bende bunları üstüne basa basa söyleyeceğim kimse kusura bakmasın. Gidip 100 hz IPS paneller almak isteyen kendi bilir.

Bu arada G3 gibi giriş seviyesi VA paneller her yerde black smearingi hissettirir ama ghostingi response time ile biraz kısabilirsiniz lakin black smearing'i çok değiştirmez. Eğer bu ayarları yapmazsanız blurr yapar ve bu gözü rahatsız eder yani demek istediğim freesync premium ile kullanılmayacak kadar slow response time değerine sahiptir Rtrings zaten bunu söylüyor diğer detaylarda kaybolmayın derim. Dediğim gibi 3K bandında bir sürü markanın VA paneli var ama en mantıklısı G3 gibi duruyor.

Benim bir sözüm vardır monitor konularında detaylarda kaybolduğunuz an kafanızın karıştığı andır. Tavsiyem ghosting olarak panel tipi olarak yorum yapılmasıdır hızlı VA paneller az olduğundan, VA panel alanlar ghostinge şaşırmasın ve başlıkta verilen 1 ms gibi değerlere güvenilmesin ama IPS panellerde ghosting çıkarsa şaşırın derim TN içinde geçerli.🧐

Şaka bir yana evet bu konularda fazla detayın gereksiz olduğunu Saint hocadan duymuştum ve haklı olduğunu düşünüyorum. 🤣
Açıkçası durumun özeti şu 3.500 TL falandı en son fiyatı yani bu fiyata 144hz almaktan başka beklentisi olmayanlar için standart bir monitör.👍
Bu tarz beklentisi olanlara bu tablolar pek etki edemez.

Son düzenleme:
@ÖmerKu Arkadaş, forumda en saçma ve gereksiz mesajlara dahi detayli aciklama yapan adamım. Şu yorumuna yazdım yazdım sildim.

Monitorle alakalı bilginin çok zayif, eksikliklerle ve yanlişla dolu olmasını hatta bir iki terim bilmen dışında bir şeyi bilmemeni bir kenara birakiyorum, halledilir.

Ama bu nasıl bir okuduğunu anlama yahu... Bizim ne yazdığımızı okumamışsın. Yazdıklarımızın ana fikrini dahi anlamamışsın. Çok alakasız şeyler saçmalamışsın. Ya anlayacak kapasite yok ya da sadece cevap yazıp bilgili gibi görünmek istedin. Ama yazdığın cümlelerin Türkçesi dahi o kadar kötü ki... Basit neden sonuç ilişkisini kuramıyorsun. Cümlelerin birbirinden bağımsiz ve ne anlattığı belli değil. Tüm metinde düzgün bir ana fikir bile yok ne yazdığın anlaşılmıyor. Kafana ne estiyse rastgele sıralamışsın. Bildiklerin de yanlış. Buna yazı bile denmez.

Cevap yazdığıma dahi değmeyecekti. Konuyu gereksiz kirletme.

@ÖmerKu arkadaş, forumda en saçma ve gereksiz mesajlara dahi detayli aciklama yapan adamım. Şu yorumuna yazdım yazdım sildim.

Monitorle alakalı bilginin çok zayif, eksikliklerle ve yanlişla dolu olmasını hatta bir iki terim bilmen dışında bir şeyi bilmemeni bir kenara birakiyorum, halledilir.

Ama bu nasıl bir okuduğunu anlama yahu... Bizim ne yazdığımızı okumamışsın. Yazdıklarımızın ana fikrini dahi anlamamışsın. Çok alakasız şeyler saçmalamışsın. Ya anlayacak kapasite yok ya da sadece cevap yazıp bilgili gibi görünmek istedin. Ama yazdığın cümlelerin türkçesi dahi o kadar kötü ki... Basit neden sonuç ilişkisini kuramıyorsun. Cümlelerin birbirinden bağımsiz ve ne anlattığı belli değil. Tüm metinde düzgün bir ana fikir bile yok ne yazdığın anlaşılmıyor. Kafana ne estiyse rastgele sıralamışsın. Bildiklerin de yanlış. Buna yazı bile denmez.

Ben genele söyledim senin mesajın üzerinden. Yani mesajını okuma gereği bile duymadım zira forumda G3 konularının neredeyse hepsine var bu tarz bir yazı. Evet cümlem sana hitaben olmadığı için anlamamış veya okuduğunda cümleleri birbiyile bağdaştıramamış olabilirsin. Hepsi normal çünkü kendi düşüncelerimi değil hani daha çok G3'ü öneren arkadaşların ne tür sebeplerden önerdiğini de merak ettiğimden, belki de sizinde fikrinizi merak ettiğimden tamamen sorduğum G3 alan neden alıyor? Veya neden alınır neden alınmaz? Gibi sorulara forumda verilen cevaplara hitaben yaptığım karışık ve dağınık bir yazı oldu. Farkındayım, üstüne bu cevabı vereceğini düşündüğümden bu tarz düşuncelerin etik olmadığını belirttim sen yine de sivri dilini kullanmışsın. zaten buraya kadar anlasaydın mesajın neredeyse tamamını anlamış olacaktın oysa.

Konuyu kirletmek ise tamamen konu sahibini ilgilendiren bir şeydir kirlettiğimi düşünüyorsa rapor etsin gereksiz ise silinir zaten. Bir de bana yorum yazıp yazıp silmişsin ama hani herhangi bir yoruma açık veya eleştiriye açık bir mesaj değildi o farkındaysan. Yani bunu düşünerek yazdığım bir mesaj zaten kısaca silmen normal.🤣

Ha bir de kavgada söylenmeyecek sözleri bana söylediğin için teşekkür ediyorum. Hani ilk defa bir şey bilmediğimi iddia edip ama arkası boş olan bir mesaj gördüm çünkü yazdıklarımı yalanlayamamışsında. Bu kadar düzensiz yazımın sebeplerini daha sayardım ama dediğim gibi konuyu kirtletirim aman şimdi.💩

@ÖmerKu Arkadaş, forumda en saçma ve gereksiz mesajlara dahi detayli aciklama yapan adamım. Şu yorumuna yazdım yazdım sildim.

Bence sende kirletmişsin, inceleme konusunun altına G3'ün eksi yönlerinden bahsettiğin bir yazı yazmışsın bende sana dedim ki bunu ben zaten paylaştım.🤡
Ben Rtrings'ten cons kısmını paylaştım eksi olarak, sende zahmet edip teknik detay diye sanki herkes bu monitörde ghosting yokmuş dercesine yazı yazmışsın Rtringsi kullanarak. Bu kadar teknik ve detay bilgiye gerek yok.

Son düzenleme:
Hani ilk defa bir şey bilmediğimi iddia edip ama arkası boş olan bir mesaj gördüm çünkü yazdıklarımı yalanlayamamışsında
Boşuna okuduğunu anlamıyorsun demedim. Mesajımın ana konusu zaten "Teknik bilgiyle cevaplayabileceğim ama fazla saçma bulduğum için yapmadığım" idi.
herhangi bir yoruma açık veya eleştiriye açık bir mesaj değild
50 tane "bence" geçen bir yazı kesinlikle yoruma açıktır. Hele de teknik bilgi yanlışı içeriyorsa.
Ha bir de kavgada söylenmeyecek sözleri bana söylediğin için teşekkür ediyorum.
Bu konuda haklisinız kusura bakmayın.
unu ben zaten paylaştım
herkes bu monitörde ghosting yokmuş dercesine
Yine okuduğuny anlamıyorsun. Konuda "G3'ün ghostingi dendiği kadar kötü mü" tartışması dönüyordu. Rtings de özete yalnızca "ghosting, tepki süresi kötü" yazar. Ne kadar kötü olduğunu değil. Bu yüzden sizden farklı olarak sayısal verilerle kanıtlama yoluna gittim. 70ms siyah süresi olan monitör mu olur yav...

Bu mesaj çok daha düzgündü yine de. Eğer önceki mesajı daha düzgün ifade ederseniz teknik yanlışlarınızı düzeltebilirim.

Boşuna okuduğunu anlamıyorsun demedim. Mesajımın ana konusu zaten "Teknik bilgiyle cevaplayabileceğim ama fazla saçma bulduğum için yapmadığım" idi.
Ya okumadım diyorum mesajını zaten neden hala inatla okuduğunu anlamıyorsun diyorsun artık kaç kişiye söyledin bu lafları hayal bile edemiyorum.🤠
Ben genele söyledim senin mesajın üzerinden. Yani mesajını okuma gereği bile duymadım zira forumda G3 konularının neredeyse hepsine var.

50 tane "bence" geçen bir yazı kesinlikle yoruma açıktır. Hele de teknik bilgi yanlışı içeriyorsa.
Teknik bilgi yanlışı yok zira teknik bilgi paylaşmadım. Sen paylaşmışsın bende buna gereksiz diyorum 2 saattir ama dodge atmışsın direkt yazdıklarıma.🫠

Yine okuduğuny anlamıyorsun. Konuda "G3'ün ghostingi dendiği kadar kötü mü" tartışması dönüyordu. Rtings de özete yalnızca "ghosting, tepki süresi kötü" yazar. Ne kadar kötü olduğunu değil. Bu yüzden sizden farklı olarak sayısal verilerle kanıtlama yoluna gittim. 70ms siyah süresi olan monitör mu olur yav...

Bu mesaj çok daha düzgündü yine de. Eğer önceki mesajı daha düzgün ifade ederseniz teknik yanlışlarınızı düzeltebilirim.
Ha bak bunu okudum. Diğeri gibi sıkıcı her klasik G3'ün altında bulunan yorumlardan değil farklı bu.😁

Demekki teknik detay harici başka bir şeyde konuşabiliyormuşsunuz.👏

O 70 ms dediğin değer var ya ucuz VA panellerde 90 mse kadar uzanıyor. Bu bütçedeki VA için bu yüzden normal diyoruz biz. G3'te bu yüzden 100 HZ IPS parasına 144 hz verebiliyor yani babamızın hayrına değil. Alan bunu biliyordur zaten hadi bilmiyor diyelim. Sizin mesajıni gördükten sonra kalpten gider...
hani kör eder falan bana abartı geldi ama evet sıfır ayarları kör eder.😆
Ghostingi bile bile alan biri içinde ifadesiz teknik detaylar vermişsiniz diye eleştiriyordum ama sizin mesajı okuyunca sizin farklı bir tartışmaya cevap verdiğinizi anladım o yüzden daha fazla söze gerek yok.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 2080005
Ortalama tepki süresi 22ms, toplam 33ms zaten çok kötü bir değer. Hizlı bir IPS'de ortalama 6-7ms olur.

"A few Slow transitions can result in visible ghosting, even if the rest of the transitions are Fast."
"Birkaç yavaş geçiş, kalan geçişlerin tamamı hızlı olsa dahi görülebilir ghostinge neden olabilir?"
İyi miniled VA'larda dahi diğer geçişler IPS gibi hızlıyken siyah geçişler yavaş olduğundan ghostinge neden olur? Zaten bu yüzden VA'da "Black = siyah smearing" denir.
Ve bu monitörün siyah geçişine bakar mısınız? 75ms tepki süresi mi olur oha yani. Karşılaştırma olarak vereyim: Giriş seviyesi yüksek Hz IPS'i temsil etmesi açısından şu an çok önerdiğimiz 4.5K'lık F/P bir model olan 24G2Sp'nin eski modeli 24G2: 14.5, 13, 11 ms. Siz düşünün 75ms ne kadar yavaş.

Ben aldım kanka biliyor musun? Bu monitör ile Valorant oynadım, GTA 5 oynadım, Minecraft oynadım, Overwatch 2 oynadım, Just Cause 2 4 cart curt bir sürü oyun oynadım ve denedim, ghosting yok mu? Var evet ve bu benden bir şey eksiltti mi? Hayır aksine benim kendi fikrimce siyah şeylerin arkasında iz olması beni rahatsız etmiyor aksine az biraz hoşuma gidiyor nedense, ms de hayatımdan bir şey almadı açıkçası Valorant'ta birkaç kez aime çıkamama haricinde bir sorun göremiyorum, ben bu monitörü 3600 TL'ye aldım o dönem garip bir marka vardı Power falan bir şeydi bir de o vardı onun yerine bunu aldım Samsung olduğu için bilindik marka bir şey olursa kolay hallederim diye ki olmadı da, böylesine basit paralara alınacak şeyler için bu kadar düşünmemek gerekiyor açıkçası, internet kafede denediğim 240 Hz ASUS ROG monitörde bile fazlasıyla ghosting vardı açıkçası.

Bu monitör ile Valorant oynadım, GTA 5 oynadım, Minecraft oynadım, Overwatch 2 oynadım, Just Cause 2 4 cart curt bir sürü oyun oynadım ve denedim,
Senin kullanmış olman kötü olduğunu değiştirmiyor.

Bu cümle=yav kank ben 1 yıldır Game... PSU kullanıyorum bir şey olmuyor.
Var evet ve bu benden bir şey eksiltti mi? Hayır aksine benim kendi fikrimce siyah şeylerin arkasında iz olması beni rahatsız etmiyor aksine az biraz hoşuma gidiyor
Rekabetçi oyunda en ufak rekabet etmeye çalıştığinda bu monitörde neden oyun oynanmayacağı anlaşılır. Siz, panel yavaş olunca sadece ghosting mi oluyor sanıyorsunuz? Sadece siyah iz olacak olsa ohooo...
Oyunlarda neden adamları düzgün takip edemiyorsunuz? Çünkü monitör yavaş olduğu için hareketli nesneler çok blurlu (bulanık) gözüküyor. Bakınız:
Screenshot_2024-01-11-08-32-31-880_com.google.android.youtube.png

Bir de BFİ kullanan rakip sizi nasıl görüyor bakınız:
Screenshot_2024-01-11-08-38-17-808_com.android.chrome.png

Hareketli nesnelerdeki parlaklık farkını anlatmama gerek var mı?

Bu da beni rahatsız etmiyor dediğin ghosting (Default ayarlar, Overdrive ile daha iyi olur):
1704952541662.png

Bütün bunlar birleştiğinde "FPS'im yüksek ama görüntü akıcı değil." cümlesi duyuluyor.
ghosting yok mu? Var evet ve bu benden bir şey eksiltti mi? Hayır aksine benim kendi fikrimce siyah şeylerin arkasında iz olması beni rahatsız etmiyor aksine az biraz hoşuma gidiyor nedense
???
Ghosting var değil, hayvan gibi ghosting var. Biz 20ms IPS'lere yavaş diyoruz. Bu model en hızlı ayarında 70ms siyah süresine sahip.

Aldığın için kendini rahatlatmak adına böyle söylesen de senin tavsiyene uyup alacakların çok büyük çoğunluğu pişman olacak. Kelimelerini dikkatli seç o yüzden.
bu monitörü 3600 TL'ye aldım o dönem garip bir marka vardı Power falan bir şeydi bir de o vardı onun yerine bunu aldım Samsung olduğu için bilindik marka bir şey olursa kolay hallederim diye ki olmadı da
3700 TL'ye Kasımda Hp Omen 25i, 3900'e Lenovo Legion R25i, 3900'e Aralık sonunda 24G2SP sattılar. Bunlar 144-165Hz segmentindeki en iyi IPS'lerden (1080P için fazla astronomik olanları çıkarırsak).

Eksisi büyük olmasına rağmen fiyatı da ona göre olsa zaten biz de ona göre yorum yaparız. Ama bu model hem kötü hem pahalı. Benim derdim zaten "Aman millet Samsung almasın ehehe G3 kötüleyeyim" değil. Millet parasına en iyisini alabilsin. Burası bir forum. Verdiğin paraya en iyisini nasıl alırsın onu anlatırız. Dolayısıyla detaylı bildiğim için bunun aksine neden olacağinı düşündüğüm şeye mantıklı açıklamasını yaparak itiraz ederim.

Birisi size test sonuçlarını açıklayarak söylediklerinizin yanlış olduğunu kanıtlıyorsa itiraz etmeyin.
Ben de hiç anlamıyordum monitorden yakın zamana kadar. Kendime monitor alacak oldum, Lucia ile Berkay arkadaşlar sağ olsun her şeyini öğrendik.

-
Edit: Yav hiç şaşırmıyorum artık:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı