Samsung S24 vs S23 Ultra vs iPhone 15

Beklentiniz kamera ve batarya ise 15 sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Forumdakiler alınmazsa tablet gibi cebe zor sığan S23ultrayımı tavsiye ediyorsunuz?

Tasarım konusu kişiseldir. Sen iPhone tasarımını beğenirsin arkadaş Samsung'u.

Üçü arasından özellik olarak S23 Ultra. 2. elde değeri düşmesin gözüyle bakarsan iPhone 15. Bunlar harici öneriye açıksan ve Xiaomi tarafından devam etmek istersen yeni çıkan 14 modeline bakabilirsin. Ama Xiaomi'ye o kadar vermem mantığındaysan hiç bakma daha iyi. Direkt S23 Ultra alıp geçebilirsin.

Tasarım konusu kişiseldir. Sen iPhone tasarımını beğenirsin arkadaş Samsung'u.

Herhalde bir tek ben pantolon giyip ben cebime telefon koyuyorum. Ya da yatakta tek elle telefon kullanmak, tek elle birini arayabilmek Instagram TikTok gibi yerlerde dolaşırken el ağrısı çekmemek. Bunlar herkesin yaptığı kullanım olarak düşünüyorum ve o kadar işlevsiz kalıyor ki bu konuda, Kişisel olmaktan çıkıyor. Ha derseniz ben telefonu yan tutup tablet gibi kullanır oyun oynarım o zaman bir şey diyemem elim küçük değil ona rağmen böyle.

Özellik olarak S23 Ultra daha iyi ama cebinde tuğla taşıyormuş hissi yaratabilir. Iphone 15 - 15 Plus’ta alınabilir. S24 ise bu fiyatlara alınmaz S23’ten hiçbir artısı yok.

POCO X3 Pro'yu ben de 2,5 yılı aşkın süredir kullanıyorum, halen 8 saat ekran süresi alıyorum.
Bunu şöyle başardım, şarjı neredeyse hiç %70 üstüne çıkarmadım ve hızlı şarj edip telefonu ısıtmadım.
Demek ki bu uğraşım işe yaramış :)

Telefonu geceleri şarja takıyorum ve son üç dört aya kadar şarjda kullanmıyor, %25'in altına indirmiyordum telefonu. Buna rağmen bataryanın zayıfladığını görünce umursamamaya başladım. Şu an şarjım %31 ve ekran sürem 4 saat 21 dakika. İçinde 45 dk oyun anca vardır.

Merhaba;

Şu an kullandığım telefonum POCO X3 Pro. Telefondan ufak tefek yazılım sorunları ve kamera harici çok memnunum.

Geçiş yapacağım telefondan beklentim, şarj performans gibi konularda POCO'dan geri kalmaması. Belki geri kalabileceği tek konu ekran süresi olur belki de ama şu anda da telefonum 2.5 yıllık bataryası mükemmel değil. 5 5.5 saat civarı ekran süresi alıyorum.

Başlıktaki üç telefondan hangisine geçmeliyim, iPhone sevmiyorum fakat düşünme sebebim telefonun değer kaybetmemesi ve yeni modeli çıktığında kolayca satıp, üzerine az biraz ekleyip son modele geçiş yapabilmek. Ve kamera kalitesi. Özellikle sosyal medyada iPhone hikayelerde vs gerçekten çok kaliteli. Samsung alırsam, aynı kaliteyi yakalayamamaktan korkuyorum. Şimdi alacağım Samsung'da, 2-3 sene sonra sattığımda para etmeyecek büyük ihtimalle.

S24 ve S23 Ultra arasında kalma sebebim ise, S24'e 7 sene güncelleme desteği veriliyor. S23 serisinde bu süre ne kadar olur bilmiyorum. Bana tavsiyeleriniz ne olur? Android kullanmaktan memnunum, daha önce IPhone'da kullandım fakat gönlüm Android'den yana. iPhone 15 alsam 25W hızlı şarj, 60Hz ekran gibi geri kalmış teknolojiler moral bozacak. Fakat satarken ve kamerasını kullanırken mutlu edecek.

Instagram'da Samsung ile hikaye paylaşan bir kanal biliyor musunuz incelemem için.
S23 ultra

Yeni konular

Geri
Yukarı