Samsung'dan sonra en iyi Android telefon markası

Yazılım dediğin kolayca az çok bilgin varsa değiştirilebilen bir şey. İnternete yazarsın telefon modelini istediğin Custom ROM'u kurar keyfine göre ayarlarsin ama donanımda öyle bir şey pek mümkün değil. 5 sene Samsung kullandım ve çok kez ROM attım stock Samsung ROM'un ne kadar kötü ve yavaş olduğunu görünce Samsung benim için bitti. Daha uygun fiyat performans ürünü varken ben gereksiz para vermem.

5 yıl önceki Samsung ile şu anki Samsung bir değil :)

"J" serisi ve o zamanların "S" serisi cihazlarında kullanan yazılım ile günümüzde kullanılan farklı.
Ayrıca herkes Custom ROM ile uğraşmaz, o kadar para verip telefon alıyorsun ve yazılımı yüzünden manuel müdahale yapmak zorunda kalıyorsun.

Daha uygun fiyat performans ürünü varken ben gereksiz para vermem.

Hala tek taraflı düşünüyorsunuz.

Üst segment ve amiral gemisi olarak Xiaomi Samsung firmasına asla rakip olamaz, hatta orta segmentte bile A52, S20 FE gibi modelleri ile Samsung daha iyi özellikler sunuyor genele bakıldığında.

"J" serisi ve o zamanların "S" serisi cihazlarında kullanan yazılım ile günümüzde kullanılan farklı.
Ayrıca herkes Custom ROM ile uğraşmaz, o kadar para verip telefon alıyorsun ve yazılımı yüzünden manuel müdahale yapmak zorunda kalıyorsun.

Üst segment ve amiral gemisi olarak Xiaomi Samsung firmasına asla rakip olamaz, hatta orta segmentte bile A52, S20 FE gibi modelleri ile Samsung daha iyi özellikler sunuyor genele bakıldığında.

Samsung'un eskisi gibi olmadığı kesin. Eskiden kalite denince hatta orta fiyatlı akıllı telefon denince akla Samsung gelirdi. A3, A5 çok iyi telefonlardı kalite olarak. Arayüz olarak da eskiden daha sade ve oturaklı arayüzleri vardı Samsung'un. Şimdi önemli olan telefonun arka tarafında tren gibi 4 kamera olması bir de göstermelik 6 gb ram.
İnsanlar vay be 6 gb ramli telefon bu fiyata diye alıyor araştırmadan. M20 çıktığında demiştim damla çentik piyasayı yakalamak için yapılan bir oyundu. Malzeme kalitesi sıfır ( her model için demiyorum bunu) arayüzde özelleştirme yok düzgün. İçimi dökmüş oldum ama bence durum bu.

Allah size akıl versin 😆 3 bin TLlik Xiaomi ile 5 bin TLlik Samsung aynı donanımda. Yazılım olarak Samsung kadar donanima zayıf yazılım yapan marka yok, amiral gemisi telefonları dışındaki modellerini yavaslatmak için yapmadıkları şey yok. Xiaomi yazılımı hız konusunda her türlü Samsung'u tokatlar. Ayrıca reklamları uygulama ayarlarından kapatabiliyorsun.
Neye göre kime göre? Epey.com'u ziyaret et anlarsın.

Ben Xiaomi kullanıyorum, F/P açısından bundan ötesi yok, milletin bahsettiği sorunların hiç birini yaşamadım. Elektronik işi şans işi bana sağlamı denk geldi.
F/p açısından bazı modelleri tercih edilebilir ancak ben Redmi serisi almak istemem kesinlikle. Alacaksam bile Note veya direkt Mi serisi almak isterim. O zamanda farklı markaların hem yazılım hem donanım açısından Xiaomiden daha mantıklı modelleri çıkıyor karşımıza.

F/p açısından bazı modelleri tercih edilebilir ancak ben Redmi serisi almak istemem kesinlikle. Alacaksam bile Note veya direkt Mi serisi almak isterim. O zamanda farklı markaların hem yazılım hem donanım açısından Xiaomiden daha mantıklı modelleri çıkıyor karşımıza.
Mi 10T zaten, ben de mi nin alt markalarını almak istemem.

Eyvallah ben Xiaomim ile mutluyum. Size Samsung'la başarılar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı