Sanal Makine'de oyun oynamak için en performanslı işletim sistemi

lesteven

Hectopat
RAM
HyperX Fury 8 GB 2666 MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 500 GB
Ekran kartı
Intel® UHD Graphics 630
Anakart
GIGABYTE B460M D3H
İşlemci
i5 10400
Şu anda 8 GB RAM ile Windows 11 kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yok. Ben bilgisayarıma her oyunu kuramıyorum o yüzden o kuramadığım oyunlar için bir sanal makine açıp oradan oynamak istiyorum. Bunun içinde hangi OS'u önerirsiniz? Maksimum 4096 MB RAM verebilirim. Açık açık soruma geçer isek: 4096 MB RAM ile en iyi bir şekilde oyun oynatan işletim sistemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal makinede oyun oynamanız çok zor hocam. İsterseniz dünyanın en performanslı işletim sistemini kullanın. Fare hareketleri bile sapıtıyor sanal makinede.

Ama yine de deneyeceğim diyorsanız ben Windows 8.1 kurup Minecraft 1.8.9'u 70 FPS oynatmayı başarmıştım.

VMware kullanın.

Fakat şu anda sanallaştırma için en iyi işletim sistemi GNU/Linux.

Kali Linux ile deneyimledim süperdi.

Ama yine de deneyeceğim diyorsanız ben Windows 8.1 kurup Minecraft 1.8.9'u 70 FPS oynatmayı başarmıştım.

VMware kullanın.

Hocam VMware üzerinde bulunan ana makineyle iletişim nasıl kesilir? Biraz açarsam mesela VirtualBox üzerinde masaüstüyle dosya aktarımı yapmak için tek seferlik ayar gerekiyor. VMware üzerinde bu ayar direkt olarak açık geliyor.

Kali Linux ile deneyimledim süperdi.

Hocam VMware üzerinde bulunan ana makineyle iletişim nasıl kesilir? Biraz açarsam mesela VirtualBox üzerinde masaüstüyle dosya aktarımı yapmak için tek seferlik ayar gerekiyor. VMware üzerinde bu ayar direkt olarak açık geliyor.

VMware ile virüs testine hiç girmedim. Bu yüzden bu ayarı kapatmak gibi bir amacım hiç olmadı. İnternetten bakabilirsiniz. VMware VirtualBox'a göre çok daha performanslı çalışıyor.

VMware ile direk kurulabiliyor. 0cretsiz versiyonu olması lazım. VirtualBox ekran kartını 128 256MB olurken diğeri 512MB falan oluyordu grafik kartın VRAM'i. Bu yüzden oyunlar düzgün oynanılmaz.

Sanal makine kuracağınız programlar içerisinde en optimumu VMWare'dir hocam. Ama o bile size düzgün bir oyun tecrübesi yaşatmaz. Nasıl bir güvenlik sorunu yaşadığınızı da anlayamadım açıkçası..

Yeni konular

Geri
Yukarı