Sanal Makine'de oyun oynamak için en performanslı işletim sistemi

Korsan oynayacaksınız yani. Maalesef yardım edemem.
Yardım edebileceğinizi zannetmiyorum zaten. Sanal makinede doğru düzgün oyun oynayabilmek için GPU passthrough yapmak veya vgpu ile uğraşmak gerekiyor. Bu da herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş değil, ben bile 1 ayda her şeyi çalıştırmayı başardım.

Korsan oynayacaksınız yani. Maalesef yardım edemem.

Xbox Game Pass ile gelen orijinal Minecraft'ta sahibim. CraftRise oynayacağım. Her ne kadar bilmesemde virüs testi yapacağım.
Nasıl bir güvenlik sorunu yaşadığınızı da anlayamadım açıkçası..
Yaşamıyorum ama her dosyanın kaynağına güvenmediğimden açmaya çekiniyorum.
Ama yine de deneyeceğim diyorsanız ben
Windows 8.1 kurup Minecraft 1.8.9'u 70 FPS oynatmayı başarmıştım.
Sıklıkla drop girer değil mi hocam?

VMware kullanın.
Sizin dediğiniz gibi kullanıcağım hocam.
Aynı soruyu sizede sorayım @433815 hocam. Hocam VMware üzerinde bulunan ana makineyle iletişim nasıl kesilir? Biraz açarsam mesela VirtualBox üzerinde masaüstüyle dosya aktarımı yapmak için tek seferlik ayar gerekiyor. VMware üzerinde bu ayar direkt olarak açık geliyor.
Şuan da Windows 8.1 i arkada kuruyorum. İnşallah güzel bir sonuç çıkar ortaya

Son düzenleme:
Aynı soruyu size de sorayım @kreato hocam. Hocam VMware üzerinde bulunan ana makineyle iletişim nasıl kesilir? Biraz açarsam mesela VirtualBox üzerinde masaüstüyle dosya aktarımı yapmak için tek seferlik ayar gerekiyor. VMware üzerinde bu ayar direkt olarak açık geliyor.
VMware kullanmadığımdan dolayı bilemiyorum.

VMware kullanmadığımdan dolayı bilemiyorum.

Şu anda masüstüne erişmiştim tam VMware Tools iniyordu iptal ettim halloldu.
Hocam tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Asıl OS'umda 8 gb ramden 7,4 kullanılıyor diyor. Windows 8.1 içinde 4 gb den 0,9 gb kullanılıyor diyor. Ben windows 8.1 den ram kullanımını 3 gb yapsam asıl işletim sisteminde değer artmaz değil mi? @433815

Son düzenleme:

Geri
Yukarı