Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Software & Web Master
Öncelikle herkese iyi çalışmalar dilerim. Sunucu kurulumu ile ilgili bilgim az çok var. Fakat daha önce sanal olarak kurmadım. Başlıkta da özet belirttiğim gibi Vmware Workstation programı ile Windows Server 2016 işletim sistemini kurdum. Normal olarak port yönlendirme, IP adresi gibi ayarlamaları yaptım.

Asıl amacım hosting şirketi ile yaptığım görüşmeden sonra bana ayrılan disk alanı her ne kadar sınırsız olsa da 150.000 dosya adetini geçemeyeceğim yönünde. Ben cloud.siteadi.com şeklinde bir bulut yazılımı kurdum. Ve bu yazılımı mobil platformlar ve bilgisayar ortamında da uygulamasını yaptım. Bu web yazılımını benim kuracağım web sunucudaki diske bağlayıp sadece depolama ihtiyacını benim sunucum üzerinden karşılamak.
Hosting şirketi bir web sunucusu kurup ilgili ip adresini bize verirseniz gerekli yönlendirme işlemlerini yapacağız dediler.

Bende ilk başta belirttiğim gibi bir sunucu kurdum. Normal olarak ayrı bir makine üzerinde Windows Server kurup, port yönlendirme ve ip ayarlamalarını yaptıktan sonra wampserver, iss gibi hizmetlerden domain yönlendirmesi ile kullanıyordum. Fakat ilk başta da belirttiğim gibi sanal olarak aynı işlemleri yaptığımda bir sonuç alamadım.

İnternet ortamında aşırı derecede kaynak çok. Fakat herkes bilmiş bir tavır ile anlatmış. Kullanılan terimler, hızlı anlatım ve eksik anlatım nedeni ile hiç bir kaynak elde edemedim.

Ne uzak masaüstü ile bağlanabiliyorum. Ne de açtığım port sonrasında ip adresi ile başka bir ağdan erişim sağladığımda sonuç alabiliyorum. İp adresine gittiğimde iss çalışıyor fakat beni modem arayüzüne gönderiyor. 80 numaralı portda olmasına rağmen bunu yapması tuhaf bir senaryo. Şu an Wmware programını kapattım. Bilgisayarım 7/24 açık olduğundan sanal olarak kurmamda sakınca olmadığını düşünüyorum. Bu konuda detaylı olarak yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sadece projenizi nasıl internete sunmak istediğinizi adım adım yazabilirseniz elimden geldiği kadar servislerde yardımcı olurum. Yönlendirmeler ve benzeri yapmanız gereken tüm işlemlerde yardımcı olurum buradan

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı