Sanırım rat yedim

Bilgisayarda rat olup olmadığını tam manasıyla bilemezsiniz. Temizlenip temizlenmesidiğni hiç bilemezsiniz. Diğer reklam virüslerine ya da işi gücü otonom bir şekilde madencilik olan virüslere benzemezler.

Eğer varsa böyle bir ihtimal, otonom çalışmayan başında bir insan bulunan ve kameradan dosayalara kadar her şeye erişimi bulunan bir virüsün en garanti yolu formattır.
Ben burada format atmayın yanlış çözümdür diye bir şey demedim. Format en son çözümdür dedim.

Ben burada format atmayın yanlış çözümdür diye bir şey demedim. Format en son çözümdür dedim.
Formatı öneren birine umarım ban yersin demeniz yanlış açıkçası, o bu tarz bir çözüm yolunu uygun görmüş ve söylemek istemiş. RAT öyle virüs programlarının temizleyebileceği gibi bir virüs olmayabiliyor bazen, bu yüzden genel olarak format öneriliyor.

Arkadaşlar, sanırım rat yedim. Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim. @Murat5038

1- modem arayüzünüzü giriniz ve resetleyiniz ve tekrar fiziksel olarak modemin yanına gidip aynı şeyi yapınız.
2-CMD'den IP'nize hangi kişilere ipinizi verdiğinizi oğrenebilirsiniz ve o yabancıları kesebilirsiniz.
3-Kaspersky Premium ile test yapın sonra Windows Defender ile yapınız.
4-Google ve sistem geç misinizi siliniz.
5-hesap bilgilerinizin şifre tel e posta bilginizi değiştirin.
6-bunları yaptın halla bir içinde his var ve garip şeyler oluyorsa (verilerini sakın yedekleme risklidir.)
Orijinal Windows 10 sitesinden ISO flass kurun format atınız :)
ve bir daha en son girdiğiniz sitelere veya programalrı kurmayınız (kuracaksanız VDS alın sanal makineye kurun bende i9 10850K 16 GB RAM 80GB M.2 EVO Plus SSD'li veri merkezinde makinem var.

1- modem arayüzünüzü giriniz ve resetleyiniz ve tekrar fiziksel olarak modemin yanına gidip aynı şeyi yapınız.
2-CMD'den IP'nize hangi kişilere ipinizi verdiğinizi oğrenebilirsiniz ve o yabancıları kesebilirsiniz.
3-Kaspersky Premium ile test yapın sonra Windows Defender ile yapınız.
4-Google ve sistem geç misinizi siliniz.
5-hesap bilgilerinizin şifre tel e posta bilginizi değiştirin.
6-bunları yaptın halla bir içinde his var ve garip şeyler oluyorsa (verilerini sakın yedekleme risklidir.)
Orijinal Windows 10 sitesinden ISO flass kurun format atınız :)
ve bir daha en son girdiğiniz sitelere veya programalrı kurmayınız (kuracaksanız VDS alın sanal makineye kurun bende i9 10850K 16 GB RAM 80GB M.2 EVO Plus SSD'li veri merkezinde makinem var.
Merhaba. Hasan bey güzel bir noktaya değinmiş. Söylediklerime + olarak belirttiğim işlemlerden sonra tüm bilgilerinizi güncelleyiniz.

Bilgisayarınızda zararlı yazılım olduğunu düşünüyorsanız bu rehberi uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı