Sapphire 5700 XT Pulse sıcaklık 80'lere geliyor

aeyldrmm

Hectopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2022-11-24 at 10.20.56.jpeg

God of War gibi bir oyunda Ultra grafiklerde Max sıcaklık 55 olurken başka oyunlarda saçma sapan bir şekilde sıcaklık 80'lere kadar geliyor bazen aştığı oluyor.
Dedim macun yenileyelim geçer hydronaut sürdük God of War oynarken daha çok serinledi fakat diğer oyunlarda yine değişen bir şey olmadı.
Konu hakkında fikri olan var mı? (5700XT kötü kart diye gezen arkadaşlar yorumunuzu kendinize saklayın bana ve aynı durumda olanlara çözüm gerek yorum değil)
Örnek oyun 1: ASTRONEER.
Rahmetli fosil 7850HD kartım varken 60 dereceyi geçmezdi bu oyun.

Adsız.png

FurMark durumu:
Görselden sonra testi 6-7 dakika daha devam ettirdim fakat sıcaklık değerlerinde değişen bir şey olmadı.

2-min.png

Edit: Dün Spider-Man remastred indirip uzun süre oynadım fakat yine kart 71 derecenin üzerine çıkmadı anlamlandıramadığım nokta ısınması gereken oyunlarda normal çalışıyorken ısınmaması gereken saçma oyunlarda kendini kaybedip 80'lere hatta bazen 85'lere çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gowda menüde girdiğin için az kullanılmış kart 65 watt çekiyor.Metrics kısmından sağ üste atabiliyosun verileri oyun içi oradan bak.

Farkettiysen ASTRONEER adlı oyunda kartın Overclook speed'i ve güç kaynağından çektiği güç daha fazla bu da daha fazla çalışmasına ve ısınmasına sebep oluyor. Diğer yaptığın testlerden yola çıkarak bu oyunda senin kartın için optimizasyon problemi olduğunu varsaya biliriz

Gowda menüde girdiğin için az kullanılmış kart 65 watt çekiyor.Metrics kısmından sağ üste atabiliyosun verileri oyun içi oradan bak.
RivaTurner açıkken max gördüğüm 55 yazıda belirtmiştim anlık menüye geçip çektiğim için öyle ufak bir garip durum olmuş :D

Farkettiysen ASTRONEER adlı oyunda kartın Overclook speed'i ve güç kaynağından çektiği güç daha fazla bu da daha fazla çalışmasına ve ısınmasına sebep oluyor. Diğer yaptığın testlerden yola çıkarak bu oyunda senin kartın için optimizasyon problemi olduğunu varsaya biliriz
God of War veya Spider-Man Remastred gibi oyunların dışında ne oynarsam oynayayım garip şekilde 75 üzerine çıkıyor onlarca oyunda denedim sonuç aynı. Karta alıcı var zaten satıp en azından 2060 veya 1660ti bakacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı