Sapphire 7870XT Yerine Ekran Kartı

Berke

Kilopat
Yer
Eskişehir
İyi günler,
Ekran kartım Sapphire 7870XT. Geçen yaz almıştım. Bu yaza değiştirebilirim. Böyle bir şey gerekli mi ? Gerekli ise hangi ekran kartı ile değiştirmeliyim ? Şimdiden teşekkürler.

Eğer her oyunu full hd'de en yüksek ayarlarda hiç donmadan oynamak istiyorsan galiba bir tık üst bir ekran kartına sahip alman lazım. Ama bence almana gerek yok. Ben hd 7850 kullanıyorum. En az 2 yıl kullanıp değiştireceğim. Tabii bu benim görüşüm. Ayrıyetten daha yüksek ekran kartı daha çok güç kullanıyorsa güç kaynağına da bakman gerekir.

Güç kaynağım Corsair VS550 W.
Sanırım gerçek değerinde 500 W veriyor ki bildiğim kadarıyla çoğu ekran kartına yetebilecek bir PSU.
Sıkıntım yok aslında ama bilmiyorum değer mi değiştirmek ? Onun yerine ram vs. alabilirim. (Örn;kulaklık,mouse pad,klavye vs.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her oyunu hemen hemen en üst grafik ayarlarında açabilecek bir kart olduğundan değiştirilmesi için bir neden göremiyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı