Sapphire ekran kartları söylendiği kadar kötü mü?

Grandsir

Decapat
Yer
Novigrad
Selamlar, forumda sürekli görüyorum sakın Sapphire RX 570 alma onun yerine ASUS ROG STRIX RX 570 al tarzı şeyler görüyorum, cidden söylendiği kadar sorunlu mudur Sapphire? Kullananlar veya deneyimi olanlar yazarsa sevinirim.

Örnek veriyorum:
Bu ekran kartına bu para verilmeli midir? Yoksa paramı çöpe mi atmış olurum?
Ve en önemli sorularımdan biri (Cevap verirseniz mükemmel olur) Sapphire RX serisi ekran kartları kaç sene kullanılabilir?

Son düzenleme:
Soğutma konusunda iyi. Ama bileşen kalitesi diğer markalara göre daha kötü.
Benim fikrim sıcaklığının daha düşük olması daha iyi olduğu anlamına gelmez. PCB kalitesi önemli.
Bu arada Recep Baltaş tavsiye etmiyor.
Bu konuya göz atın bence.
Çok garip. Soğutma konusunda kötü FPS konusunda iyi yazmış diğer kullanıcılar. 😅

Pulse serisi evet, kötü ama, Nitro+ ROG Strix'ten daha iyi bile diyebilirim. Kuzenim aldı, gerçekten göründüğünden çok daha iyi. Bir kere overclock için ek 6 pin güç konnektörü var. Yani şöyle söyleyeyim, daha önceden kuzenim almış olsaydı, şu an ROG Strix RX 590 değil, Nitro+ almış olurdum. :)

Çok garip. Soğutma konusunda kötü FPS konusunda iyi yazmış diğer kullanıcılar. 😅
Model olarak bakılması gerek marka bazında değil. 5700 ailesi için örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de Powerboost, Gameboost ve DARK marka önü cam, RGB ile göz boyayan kasa alırsan istersen custom sıvı soğutma yap yine ısınır.

Soğutma konusunda AMD tarafında en iyisi testlere göre.
Ama içindeki bileşenler kalitesiz. Soğutma bloğunun iyi olması kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Sonuçta Recep Baltaş boş yere bir markadan uzak durun demez.

Ekran karti olarak AMD kullandigim seneler (2013 ve öncesi) hep Powercolor yada Sapphire alirdik, kartlar 1 bilemedin 1,5 seneye hep bozulurlardi ve cok dengesiz calisirlardi. Saka gibi ama her sene ekran karti degistirirdik neyse sonra GTX560 ile Nvidia tarafina gecip Asus, MSI, Evga gibi markalardan sasmamaya karar verdim. Yani ben en son boyle tecrube ettim ama suan Sapphire iyi diyorlar ve populeritesi yuksek gibi gorunuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı