Elektronik Sapphire PULSE Radeon RX 6600 4.749 TL!

Sapphire'a karşı forumda bir ön yargı olsa bile bu modeli sanırım gerçekten sorunsuz arkadaşlar. Biraz ısınma problemi var, ( ısınma problemi dediğim de 74-75 derece arası ) onu da fan ayarı ile çözdüm. Kart 69 derece üstü görmüyor şu anda. 3 aylık kullanım süresinde bir kere bile WattMan hatası veya siyah ekran hataları gibi sorunlar yaşamadım. Gigabyte eagle modeline sahip arkadaşım WattMan hatası yaşadı, DDU ile rahatça çözdü. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz bu kartı.

69 derece de biraz fazla gibi fan %100'de bu sonuçlar değil mi?

Gigabyte'da 2, Asus'da 3, Sapphire'de 1 tane bakır boru var diye biliyorum. Hâliyle etkiliyordur, en iyi soğutma Asus Dual modelinde.
Dostum aksini iddia eden olmadı, sakin :) Evet en iyi RX 6600 asus dual modelidir benim gözümde. Gigabyte iyi soğuyor ancak eski tip soğutma sistemi kullanılmış. Sapphire ile yüzde 40 fan hızında 68-69 derece kullanıyorum, Bir asus dual değil tabiki ancak gayet kabul edilebilir değerler.

Dostum aksini iddia eden olmadı, sakin :) Evet en iyi RX 6600 asus dual modelidir benim gözümde. Gigabyte iyi soğuyor ancak eski tip soğutma sistemi kullanılmış. Sapphire ile yüzde 40 fan hızında 68-69 derece kullanıyorum, Bir asus dual değil tabiki ancak gayet kabul edilebilir değerler.
Ben ön yargılı olunmasının sebeplerinden birini yazdım, bir de Sapphire fazladan OC ediyormuş, bu yüzden en çok hata Sapphire modelde alınıyormuş diyenler var.

69 derece de biraz fazla gibi fan %100'de bu sonuçlar değil mi?
Yüzde 100 fan hızında 55 dereceyi geçmiyor ancak çok kulak çınlattığı için tercih etmiyorum. Fanları elimle maksimum yüzde 40 olacak şekilde ayarladım ve 69 dereceye sabitlemeyi başardım. Stock fan hızlarında 75 derecede 1400-1600 RPM'de çalışacak şekilde tasarlanmış. Elimle 1900-2000 arasına yükselttim.

Ben ön yargılı olunmasının sebeplerinden birini yazdım, bir de Sapphire fazladan OC ediyormuş, bu yüzden en çok hata Sapphire modelde alınıyormuş diyenler var.
Evet sıkıntılı modelleri var gerçekten. Ancak bu modelde bir sıkıntı göremedim. Tek sorunu chromium tabanlı tarayıcılarda flickering oluşması ki AMD kendi sitesinde bu sorunu genel bir sorun olarak kabul etmiş ve yeni driver güncellemesi ile düzeltecekler sanırım.

Yüzde 100 fan hızında 55 dereceyi geçmiyor ancak çok kulak çınlattığı için tercih etmiyorum. Fanları elimle maksimum yüzde 40 olacak şekilde ayarladım ve 69 dereceye sabitlemeyi başardım. Stock fan hızlarında 75 derecede 1400-1600 RPM'de çalışacak şekilde tasarlanmış. Elimle 1900-2000 arasına yükselttim.

Evet sıkıntılı modelleri var gerçekten. Ancak bu modelde bir sıkıntı göremedim. Tek sorunu chromium tabanlı tarayıcılarda flickering oluşması ki AMD kendi sitesinde bu sorunu genel bir sorun olarak kabul etmiş ve yeni driver güncellemesi ile düzeltecekler sanırım.
Fan ayarıyla şahane oldu, 61'i geçmiyor, ses desen, ps4 bunun yanında traktör gibi. 😀
Ben de memnunum karttan, tarayıcı da firefox'a geçtim, sıfır sorun. Edge sıkıntılıydı.

Bu forumda kronik sorunlu ilan edilmeyen ürün var mı? Soğutma konusunda en en alt modeli alıyorsunuz, beklentileri ona göre tutmanız lazım.

Son düzenleme:
En iyi RX6600 Powercolor Hellhound modelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı