Sapphire R9 380 Oyunlarda Kasma Sorunu

KillThemAll

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemim şu;

AMD FX 8320
Sapphire Nitro R9 380 2 GB
8 GB 1600MHZ Hyperx Ram
Asus m5a78-lm USB 3 anakart
Xigmatek Tauro +80 plus Bronze 600 W PSU

Ekran kartını alalı 3 hafta falan oldu ama hiç memnun değilim, Batman Arkham Knight oyununda 1920x1080 lowda bazen 2-3 FPS'e indiği oluyordu ve bu 20 saniye falan devam ediyordu oyunu düzgün bir şekilde oynayamadım hiç, Dark souls 3 oyununda 1920x1080 Lowda zar zor oynatıyor arada bir 4 fps civarına iniyor. Assassin's Creed Syndicate oynuyorum 1920x1080 lowda 30-40 fps zar zor oynatıyor. Videolarına baktığım kadarıyla bu kartın kapasitesi bu değil saydığım oyunların hepsini very high ayarında oynayanlar var. Ekran kartınımda bir sorun olduğunu düşünüyorum yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire Trixxx programıyla baya bir arttırdım frekansı ama hiç bir fark olmadı hiç bir oyunda. Üstteki arkadaşın dediği gibi anakart almayı düşünüyorum bana şöyle güzel bir anakart önerirmisiniz tdp değeri iyi olan, Maximum 300 tl bütçem var

Sapphire Trixxx programıyla baya bir arttırdım frekansı ama hiç bir fark olmadı hiç bir oyunda. Üstteki arkadaşın dediği gibi anakart almayı düşünüyorum bana şöyle güzel bir anakart önerirmisiniz tdp değeri iyi olan, Maximum 300 tl bütçem var
50 TL daha verip bunu almanı öneririm :
Gigabyte 970-Gaming D3 2000Mhz ATX AM3+
Eğer veremem diyorsan :
MSI 970A-G43 AMD 970 AM3+DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart
Asus M5A97 LE R2.0 AMD 970 AM3+ DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart

Son düzenleme:
M5A78L-M/USB3 - Özellikler
140 W desteği mevcut benim sana tavsiyem öncelikle temiz kurulum ile bir format dene. arka planda çalışan bir uygulama her şeyi bu hale getirebilir. yine olmaz ise HDD yi kontrol etmek gerekir sırayla gitmeyip aceleci olursanız paranızı boş yere harcayabilirsiniz.

FX 125 w serisi için 970/970A serisini alması daha sağlıklıdır. Ama doğru hemen almamalısın. Belki sıkıntı o değildir. Oyundayken MSI AFTERBURNER ile değerlerin fotoğraflarını yollar mısın ?

M5A78L-M/USB3 - Özellikler
140 W desteği mevcut benim sana tavsiyem öncelikle temiz kurulum ile bir format dene. arka planda çalışan bir uygulama her şeyi bu hale getirebilir. yine olmaz ise HDD yi kontrol etmek gerekir sırayla gitmeyip aceleci olursanız paranızı boş yere harcayabilirsiniz.
140W desteklediğine bakmayın. 970 serisi de 200W TDP. O işlemciyi 95W olarak algılayıp 95W olarak çalıştırıyor buda işlemcinin performansını düşürüyor. Buda darboğaza neden oluyor.

Dark souls 3 oynarkenki değerler. Assassin's creed syndicate oynarkende atayım dedim ama 10 dakika oynadıktan sonra bir anda oyunu alta aldı ve kafayı yedi pc. Mecbur tuşundan kapatıp tekrar açtım. Açılması ve kendine gelmeside dakikalarca sürüyor gerçekten anlamadım bu işi

Dosya Ekleri

• sdsdsd.jpg
    sdsdsd.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 140
Bilmiyorum benimde kafam karıştı. GPU kullanımı %100. Anakardan dolayı işlemci darboğazı olabilir veya HDD den kaynaklanabilir.

Birde bana oyundayken işlemcinin mhz si gerekiyor.

Bilmiyorum benimde kafam karıştı. GPU kullanımı %100. Anakardan dolayı işlemci darboğazı olabilir veya HDD den kaynaklanabilir.

Birde bana oyundayken işlemcinin mhz si gerekiyor.

Msi afterburnerden bakılmıyor galiba işlemci mhz sine

Yine assassin's creed syndicate oynarken kafayı yedi kapatmak zorunda kaldım. Ne biçim bir bilgisayar bu ya çıldırıcam artık.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı