Sapphire RX 5700 XT Nitro+ alınır mı?

Semih cem

Hectopat
Sapphire markasını 9 yıldır kullanıyorum sıkıntısı olmadı. Peki Nitro+ aldığımda memnun kalır mıyım? Coil whine hataları var diyorlar, almayın diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine dışında sorun olmazsa o şekilde bile kullanılabilir bence. :D Bu aralar sorunları düzeldi diyenler de var asla kullanmam diyenler de, ama kullanıp da şans işi diyenlerin sayısı da çok. Kişiye kalıyor yani alıp almamak. Sadece marka olarak soruyorsan AMD tarafında en çok önerilen marka ve sorunsuz kullandığını söyleyen de çok.

Alınır. Bende CW sorunu dahil hiçbir sorun çıkmadı. Mis gibi :)

Sapphire markasını 9 yıldır kullanıyorum sıkıntısı olmadı. Peki Nitro+ aldığımda memnun kalır mıyım? Coil whine hataları var diyorlar, almayın diyorlar.
Ben yeni aldım kara cumadan hatta iade ettim kargo şirketi saolsun kutusunu yırttığı için geri iade alamadı firma. AMD yazılımsal olarak GPU'da beni memnun etmedi. Satabilirim istersen henüz yepyeni 2 yıl garantisi var, kartta hiç bir problem yok daha 1 aylık bir kart bile değil. 3250 ye almıştım, 3000'e satmayı düşünüyorum ilgilenirsen, kutusu garantisi faturası jelatini üstünde.

Hangi sorunlar? Çünkü bende hala problemler var.Bir bilginiz var ise ona göre ayar yapabilirim.Witcher 3 hala mini drop yapıyor. Call of duty 2019 2 saniyelik donmalar var.Red dead San denis bölgesi yer yer kasmalar var.
AMD kendi sitesinde yazmis bilinen sorunlar ve çözülen sorunlar yaziyor.

Orda yazıyor da 5700 xt kullanıcısı olarak bir fark göremedim.Eğer siz kullanıyorsanız ve gözlemlediyseniz. Bilgilendiriniz.
Ben RX580 kullaniyorum. Gordugum sorunlara çözümler ;
- Yaklasik %5 Performans artisi her oyunda, özellikle Rocket League oyununda +30 FPS.
- OC yaparken hep stok voltaj ile 1425 den sonra takiliyordu ama şuan Auto OC ile 1450 stok voltaj - yapabiliyorum.
- Destiny 2 ve PUBG de crash yiyordum 10 dakika oynadıktan sonra, artik yemiyorum.
- AMD Image Sharpening cogu kisininde belirttigi gibi baya degistiriyor, keskinlesitrme PUBG de test ettigimde fark gozle gorulur sekilde.
- AMD Enchanted Sync ozelligi kapatmani oneririm oyun oynarken o kasma yapiyor, ve son olarak oynadigin her oyunu Full Screen modunda oyna. Ben PUBG oynarken Cercevesiz Pencerede stutter yani gidip gelme oluyordu goruntude kucuk kucuk. Sonra Full Screen alinca hersey duzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı