Sapphire RX 5700 XT Nitro+ alınır mı?

Rx5700 xt kullanıcısı değilsin yani. Ayrıca Enchanted sync kapalı .Ve herhangi bir yazılımsal düzelme olmamış kartta.
Benim kendi kartımda gözlemlediklerim bunlar. Bazi RX5700 XT kullanicilari driverdan memnun, ve bazilarida memnun degil. Belki driver yanlis indirilmis olabilir yada kartindan dolayi sorunlar cikabilir.

Driver doğru indirildi. Bazılarında sorun çıkıp bazılarında sorun çıkmaması benden kaynaklı bir sorun değil.Yazılımın her karta uygun olmadığı sorunlu olduğu anlamındadır. 3 bin küsür fiyatı olan bir kart için henüz düzgün yazılım yok. Emin ol mesele amd sürücüsü oldu mu her seyden nem kapıyor diye özenle kuruyor insan.
Bir çok programın beta sürümü bu yazılımdan daha stabil çalışıyor.Her hangi bir sorun olucak diye özellikleri açmaya korkuyosun.

Driver doğru indirildi. Bazılarında sorun çıkıp bazılarında sorun çıkmaması benden kaynaklı bir sorun değil.Yazılımın her karta uygun olmadığı sorunlu olduğu anlamındadır. 3 bin küsür fiyatı olan bir kart için henüz düzgün yazılım yok. Emin ol mesele amd sürücüsü oldu mu her seyden nem kapıyor diye özenle kuruyor insan.
Bir çok programın beta sürümü bu yazılımdan daha stabil çalışıyor.Her hangi bir sorun olucak diye özellikleri açmaya korkuyosun.
Bende ilk aldigimda 1 ay surucu problemi cikmisti. Ben bu sorunu underclock yaparak cozmustum. Underclock denermisiniz?

KENDINIZ sorunlara cozum bulabilirsiniz. Konu sahibi cevap yazmiyor konu kapanabilir mi?
Düzgün olmayan yazılımı ben mi düzelticem. Dur bilgisayarı ters çeviriyim belki düzelir :)
Ben son kullanıcıyım dostum. Oraya sen yeni özellikler getiriyorsan ve bunlar düzgün çalışmıyorsa bu özellikleri doğru test etmeden oraya koyamazsın. Her yeni driver çıktığında tekrar tekrar yok voltajı şöyle değiştirsem yok böyle değiştiricem diye uğraşmak zorunda olmamalıyım. Nvdia ya hiç kullanmadın ya da ağır amd fanısın. Kaldı ki kullanmadığın ve gözlemlemediğin ekran kartı hakkında alınabilir tarzında yorum yapman doğru değil. Sadece 3. Şahıs bilgilerle insanları yönlendiremezsiniz. Rx500 serisi ile 5000 serisi arasında bir çok donanım farkı var.
Kartı şuan kimseye önermiyorum. Stabiliti sorunları giderilmeden almak mantıklı değil .Sorunlar düzeldikten sonra alınabilir.Kart donanımsal olarak çok güçlu fakat şu haliyle canlı bomba gibi .

Son düzenleme:
Düzgün olmayan yazılımı ben mi düzelticem. Dur bilgisayarı ters çeviriyim belki düzelir :)
Ben son kullanıcıyım dostum. Oraya sen yeni özellikler getiriyorsan ve bunlar düzgün çalışmıyorsa bu özellikleri doğru test etmeden oraya koyamazsın. Her yeni driver çıktığında tekrar tekrar yok voltajı şöyle değiştirsem yok böyle değiştiricem diye uğraşmak zorunda olmamalıyım. Nvdia ya hiç kullanmadın ya da ağır amd fanısın. Kaldı ki kullanmadığın ve gözlemlemediğin ekran kartı hakkında alınabilir tarzında yorum yapman doğru değil. Sadece 3. Şahıs bilgilerle insanları yönlendiremezsiniz. Rx500 serisi ile 5000 serisi arasında bir çok donanım farkı var.
Kartı şuan kimseye önermiyorum. Stabiliti sorunları giderilmeden almak mantıklı değil .Sorunlar düzeldikten sonra alınabilir.Kart donanımsal olarak çok güçlu fakat şu haliyle canlı bomba gibi .
Nvidia kartlar tabi ki de kullandim ; GTX 1050 TI, GTX 750 TI ve GTX 960. GTX 1050 TI GTA V oynarken map yüklenmiyor. PUBG, CSGO, Fortnite ve Forza Horizon 4 oynarken crash yiyordu. Ayni sorunlarin bazilar GTX 960'da da vardi. En guzel kartim GTX 750 TI idi. Belki benim sanssizligim olmuştur ama O aldigim 2 kart beni cok uzmustu. Sonra AMD denemeye karar verdim. Ve iyiki vermişim ki ilk 1 ay disinda 10 numara 5 yildiz bir oyun tecrübem oldu. Saygilar...

5700xt kullanıyorum.Herhangi performans artışı yada sorun düzeltme olmadı.Hatta bazı sorunlar ortaya çıktı.İlerde çıkacak düzeltme sürümler ile vaat edilen performanslar yakalanır ama şuanda herhangi bir +'sı yok yeni sürümün.Hatta yüklemenizi tavsiye etmiyorum.Adrenaline 2019 son sürümü çok daha stabil şuanda.Arkadaşların dediği gibi kart çok güçlü, güncelleme notunda yazan performans artışı sağlanırsa 2080'den daha güçlü hale gelecek.Şuanda 2070 super seviyesinde bir kart.Ama bende şuanda tavsiye etmiyorum.Birkaç güncellemeye daha ihtiyacı var kartın.

Hele ki Unreal Engine oyunları rezalet derecede drop yapıyor.Piyasadaki bir çok oyun bu motorla tasarlandığını düşününce şuan keyif alabileceğiniz oyun bir elin parmaklarıni geçmez

Yalnız konu sahibi soruyu sorup kaçmış resmen. :)

@Oğuzhan Paçacı söylediklerinize bende katılıyorum. Bir kullanıcı olarak özellikle de ciddi anlamda paralar harcanmışsa bir ürüne, o ürünün düzgün çalışmasını ister bir insan. Bu ve daha pek çok forumda özellikle RX 500 serisi kullanan bazıları: "memnunum, düzgün sürücü aha çıkacak aha çıktı, kartın voltajını düşürdüm, oyuna girerken ayarlardan güç seçeneğini aktif ediyorum, elektrik kesilince ayarlar sıfırlanıyor yok her açılışta bir defa görüntü gelmiyor reset atınca düzeliyor."

Bu nedir ya? Ben fişini takıp bilgisayarın güç tuşuna basıp normal bir şekilde çalıştıramayacak mıyım? Neden bir ton iş yükü içerisine gireyim, neden bu işkenceyi çekiyor bir insan kafam almıyor. Kart performanslı mı? Evet fakat binbir zorluklarla uğraşıcaksam ne yapayım ben o performansı? Nvidia tarafında gerçekten de bu kadar sorun yaşayan bir kullanıcı yok.

Bazı bu sorunları yaşayan AMD kullanıcıları da içten içe pişman fakat para verdiği için yaptığı seçimin en doğrusu olduğuna da inandırmış kendisini. Aksini kesinlikle kabul etmiyorlar.

RX 500 serisi iyi veya kötü artık satışı bitmek üzere, tarihin tozlu raflarında yerini alacak fakat en azından bu yapılanlardan ders çıkartıp RX 5000 serisinin sorunsuz çıkarması gerekiyor AMD'nin. Benim gördüğüm kadarıyla RX 500 serisindeki sorunlar 5000 serisinde gözükmüyor fakat düzeltilmeyen sorunları hala mevcut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı