Sapphire RX 5700 XT Nitro+ alınır mı?

Yalnız konu sahibi soruyu sorup kaçmış resmen. :)

@Oğuzhan Paçacı söylediklerinize bende katılıyorum. Bir kullanıcı olarak özellikle de ciddi anlamda paralar harcanmışsa bir ürüne, o ürünün düzgün çalışmasını ister bir insan. Bu ve daha pek çok forumda özellikle RX 500 serisi kullanan bazıları: "memnunum, düzgün sürücü aha çıkacak aha çıktı, kartın voltajını düşürdüm, oyuna girerken ayarlardan güç seçeneğini aktif ediyorum, elektrik kesilince ayarlar sıfırlanıyor yok her açılışta bir defa görüntü gelmiyor reset atınca düzeliyor."

Bu nedir ya? Ben fişini takıp bilgisayarın güç tuşuna basıp normal bir şekilde çalıştıramayacak mıyım? Neden bir ton iş yükü içerisine gireyim, neden bu işkenceyi çekiyor bir insan kafam almıyor. Kart performanslı mı? Evet fakat binbir zorluklarla uğraşıcaksam ne yapayım ben o performansı? Nvidia tarafında gerçekten de bu kadar sorun yaşayan bir kullanıcı yok.

Bazı bu sorunları yaşayan AMD kullanıcıları da içten içe pişman fakat para verdiği için yaptığı seçimin en doğrusu olduğuna da inandırmış kendisini. Aksini kesinlikle kabul etmiyorlar.

RX 500 serisi iyi veya kötü artık satışı bitmek üzere, tarihin tozlu raflarında yerini alacak fakat en azından bu yapılanlardan ders çıkartıp RX 5000 serisinin sorunsuz çıkarması gerekiyor AMD'nin. Benim gördüğüm kadarıyla RX 500 serisindeki sorunlar 5000 serisinde gözükmüyor fakat düzeltilmeyen sorunları hala mevcut.
Ben RX500 serisinde görmediklerimi arkadaslarim RX5000 goruyor. RX5000 serisi daha bozuk bir kart şu an. Bunu da aciklamaya calismistim bazi sorulara cevap vermeye calismistim ama nafile insanlar denemeden sonuclarini düzeltmeye çalışıyorlar. Iki, uc tane ayarı değiştirmeyi useniyorsaniz bence zaten bilgisayar kullanmayin.

Hocam bozuk demek biraz abartı.Şuanda sorunsuza yakın bir kart.2-3 ufak yazılımsal hatası kaldı kartın(Ben bu hatalardan sadece 144 hzde mem clockların 875'te çalışması sorununa denk geldim.Bunuda hz'yi 120'ye alarak hallettim sorunsuzca memnun bir şekilde kullanıyorum).Yeni sürümde düzeltilmesini bekliyorduk ama düzeltme flan olmadı.o da 1-2 güncelleme ile düzeltilir diye ümit ediyoruz.Gelecekte ne olacağını bilemdiğimizden 2070 super/2080 almak daha mantıklı.Ben 1 sorun ile karşılaştım oda ufacık birşeydi kendi kulanımıma göre kesinlikle tavsiye ederim ama genel olarak baktığımızda sorun yaşayanlarda var bunu dikkate alarak tavsiyede bulunuyorum.1 ay gibi bekleme imkanı varsa arkadaşın o zaman çok daha sağlıklı sonuçlar alır.1 ay içinde 2 güncelleme gelmesi bekleniyor.Kartın gidişatına göre karar verir.Ama hemen alacağım diyorsa 2070 super alması daha mantıklı olur kanaatindeyim.

Son düzenleme:
Yalnız konu sahibi soruyu sorup kaçmış resmen. :)

@Oğuzhan Paçacı söylediklerinize bende katılıyorum. Bir kullanıcı olarak özellikle de ciddi anlamda paralar harcanmışsa bir ürüne, o ürünün düzgün çalışmasını ister bir insan. Bu ve daha pek çok forumda özellikle RX 500 serisi kullanan bazıları: "memnunum, düzgün sürücü aha çıkacak aha çıktı, kartın voltajını düşürdüm, oyuna girerken ayarlardan güç seçeneğini aktif ediyorum, elektrik kesilince ayarlar sıfırlanıyor yok her açılışta bir defa görüntü gelmiyor reset atınca düzeliyor."

Bu nedir ya? Ben fişini takıp bilgisayarın güç tuşuna basıp normal bir şekilde çalıştıramayacak mıyım? Neden bir ton iş yükü içerisine gireyim, neden bu işkenceyi çekiyor bir insan kafam almıyor. Kart performanslı mı? Evet fakat binbir zorluklarla uğraşıcaksam ne yapayım ben o performansı? Nvidia tarafında gerçekten de bu kadar sorun yaşayan bir kullanıcı yok.

Bazı bu sorunları yaşayan AMD kullanıcıları da içten içe pişman fakat para verdiği için yaptığı seçimin en doğrusu olduğuna da inandırmış kendisini. Aksini kesinlikle kabul etmiyorlar.

RX 500 serisi iyi veya kötü artık satışı bitmek üzere, tarihin tozlu raflarında yerini alacak fakat en azından bu yapılanlardan ders çıkartıp RX 5000 serisinin sorunsuz çıkarması gerekiyor AMD'nin. Benim gördüğüm kadarıyla RX 500 serisindeki sorunlar 5000 serisinde gözükmüyor fakat düzeltilmeyen sorunları hala mevcut.

Bu kartın tek sorunu 5-10 derece arasında daha fazla ısınması. Aldığımdan beri hiçbir sorun yaşamadım. ''UNREAL ENGINE 4'' ibaresi olan oyunları da çok rahat bir şekilde oynatabildim. Bence AMD kullanıcıları RTX 2060 super fiyatında RTX 2070 Super ile boy ölçüşebilen bir kart aldıkları için, ben de dahil, bu kartı bu kadar çok seviyorlardır.

Bu kartın tek sorunu 5-10 derece arasında daha fazla ısınması. Aldığımdan beri hiçbir sorun yaşamadım. ''UNREAL ENGINE 4'' ibaresi olan oyunları da çok rahat bir şekilde oynatabildim. Bence AMD kullanıcıları RTX 2060 super fiyatında RTX 2070 Super ile boy ölçüşebilen bir kart aldıkları için, ben de dahil, bu kartı bu kadar çok seviyorlardır.
hocam tavsiyelerimi denediniz mi? merak ettim ne sonuç aldınız. :) olmadıysa hz değerleri ile oynayın kesin düzelecektir.120 olmadıysa 119 o olmadıysa 100 flan.

hocam tavsiyelerimi denediniz mi? merak ettim ne sonuç aldınız. :) olmadıysa hz değerleri ile oynayın kesin düzelecektir.120 olmadıysa 119 o olmadıysa 100 flan.
Hocam hiçbir fark olmadı. Dediğiniz gibi 35-40 ibaresine gelmedi.

Aman aman uzak dursun daha asla GPU kanadında bulaşmam AMD'ye. Millet o kadar para verdi ve sorunlar var benim gibi, ama itiraf etmeye çekiniyorlar. Sürekli fps düşmesinden bıktım keyifli bir oyun oynayamaz oldum. Parayı şimdi vereceğim 1 senede üzerine bekleyeceğim düzelmesi için? Nvidia'ya 1000 TL fazla veririm kafam rahat olur. Satışa koydum bile kendi 5700XT'mi, almak isteyem buyursun.
Saphire Nitro + Modeli.

Sende sorun çıkarmadı diye başkasında da yok diyemezsin kuzenimde nitro bende pulse modeli var ve ikimizde farklı sistemlerde denesekte benzer sorunlar yaşadık.

Sende sorun çıkarmadı diye başkasında da yok diyemezsin kuzenimde nitro bende pulse modeli var ve ikimizde farklı sistemlerde denesekte benzer sorunlar yaşadık.
:D :D Ee yani sizde çıktı diye de başkalarında da mı çıkması gerek?

Saçma bir mantık yürütmüşsün. Kartla ilgili olan sorunlar ortada problem yaşayan insan sayısı bir hayli fazla .3 bin lira para verip şuan bu riske girmeye değer demek mantıklı değil karşındaki insana bence bu kadar fan boyu olmayın bende çıkan sorun kartla ilgili sistemle ilgili değil üstelik dediğim gibi iki tane kart test ettim aynı sorunlar var.Bence senin sorun anlayışında bir problem var .Stabilite sizin için pek önemli değil ya da tolere edilebilir.Amd kullanıcılarının bir çoğu bu karta saydırıyor forumlarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı