Sapphire RX 5700 XT sıcaklık değerleri

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sapphire RX 5700 XT Pulse ekran kartım var. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. GPU sıcaklık değeri oyun sırasında anlık değişimlerle beraber genellikle 65-70 derece arasında geziyor. Fakat Memory sıcaklığı 82-86 derece arasında seyrediyor. Bana biraz yüksek geldi sizce normal midir?

Biraz yüksek ancak korkulacak kadar değil. Neticesinde havalar ısınıyor. Kasanın hava sirkulasyonu nasıl? Mümkünse kasayı daha fazla hava alabileceği bir yere konumlandırın ve kasanın ızgaralarının olduğu yerlere eşya koymayın.

Biraz yüksek ancak korkulacak kadar değil. Neticesinde havalar ısınıyor. Kasanın hava sirkulasyonu nasıl? Mümkünse kasayı daha fazla hava alabileceği bir yere konumlandırın ve kasanın ızgaralarının olduğu yerlere eşya koymayın.
Kasanın ön tarafında 2 tane fan, arka tarafında 1 tane egzoz fan var. Kasanın üst tarafında ise sıvı soğutmanın 2 tane fanı var. Kasa masanın üstünde ve önü açık. Fan ayarı yapmadım.
Hocam konuyu tekrar hortlatıyor gibi olacağım. GTA 5'de 1920X1080 Full ayarlarda (MSAA 8X ) Bellek Sıcaklığı 92-94 hatta birkaç saniyeliğine 96 dereceyi gördü. RDR 2 1920X1080 Full ayarlarda (birkaç ayar medium seviyesinde) 86-88 dereceyi gördüm. Fakat GPU sıcaklığı 69-74 arasında geziyor. GPU Junction ise 88 derecelerde. GPU bellek soğutmasında bir sorun mu var acaba? Ben mi abartıyorum?

Dosya Ekleri

• 20200513_233349.jpg
    20200513_233349.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 55
  • 20200513_233358.jpg
    20200513_233358.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Merhaba sicaklik ne durumda şu an

Hocam ufak bir undervolt ve fan ayarlarıyla bellek sıcaklıklığını
78-82 derecelerde sabitlemeyi başardım. Farklı forumlarda ve incelemelerde araştırdığım kadarıyla 90-92 dereceler aslında normal. Şu an işteyim. İsterseniz eve geçince fan ve voltaj ayarının görüntüsünü paylaşabilirim.

92 normal deildir ya bu kart en iyi sogutan diyorlardi
Üstteki yazdığım yazıyı okursanız zaten memory sıcaklıklarından bahsettiğimi anlarsınız. 92 derece memory sıcaklığı için normaldir. Youtube üzerinde oyun testleri mevcut isterseniz linkleri sizinle de paylaşabilirim.

Üstteki yazdığım yazıyı okursanız zaten Memory sıcaklıklarından bahsettiğimi anlarsınız. 92 derece Memory sıcaklığı için normaldir. YouTube üzerinde oyun testleri mevcut isterseniz linkleri sizinle de paylaşabilirim.

İki gün önce bende aynı karttan aldım kartın fanlarındaki plastik tabakada gıcırdama var tam oturmamıştı bende vidalarını sıktım fakat sorun çözülecek gibi degildi mesh bir kasaya sahibim 4 adet fan var bugün yaptığım oyun testlerinde ekran kartım 78 dereceye çıktı 5 dakikada bende bu durumu görünce servise geri yolladım ürünü.

Geri
Yukarı