Sapphire RX 6800 sistemde coil whine var mı?

Sirius144p

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, daha önce hiç coil whine olayıyla karşılaşmamıştım. Yeni topladığım R5 5600 + RX 6800 sistemde oyunlarda kasadan ıslığa benzer ince bir ses geliyor. Bazen bu ses çok fazla yükseliyor ve odadaki herkes net duyuyor.
Bu coil whine mıdır? Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?
Herkese iyi bayramlar dilerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Merhaba, daha önce hiç coil whine olayıyla karşılaşmamıştım. Yeni topladığım R5 5600 + RX 6800 sistemde oyunlarda kasadan ıslığa benzer ince bir ses geliyor. Bazen bu ses çok fazla yükseliyor ve odadaki herkes net duyuyor.
Bu coil whine mıdır? Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?
Herkese iyi bayramlar dilerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet coil whine ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok iade bile almiyorlar bunun için şansınıza küsün benim 3060 ekran kartimda da mevcut.

Bende de cam var videoyu çektiğim sırada takılı hatta. Ben bu sesin bu kadar yüksek olduğunu düşünmemiştim hiç.
Ben cam yok diye gördüm. Evet cama göre biraz fazla. Yeni aldıysanız garantiye gönderebilirsiniz ama bence değişmeyecek yeni kart verilse bile olma ihtimali var.

Videodaki sesle sizin duyduğunuz ses aynı olmuyor. Kasayı biraz uzağa koyarsan yada yan çevirirsen vs. kulağına gelen ses azalacaktır. En mantıklısı kulaklık takıp kafayı oyuna vermek.

Aynı sorun bende de var ve aşırı derece de rahatsız ediyor sistemi 4 gün önce topladım. Sizce garantiye vermeli miyim?

Aynı sorun bende de var ve aşırı derece de rahatsız ediyor sistemi 4 gün önce topladım. Sizce garantiye vermeli miyim?

Açıkçası ben vermemeye karar verdim. Türkiye'deki enflasyonist ortamda bu tarz cihazları servise verdiğinizde hemen ücret iadesi teklif ediyorlar. Ben kartı 12.000'e almışım fiyatı bir ayda 15.000'e çıkmış.

Aynısıyla birebir değiştireceklerini sanmıyorum. Daha önce Sapphire RX 480 kartım bozulmuştu hemen ücret iadesi yapmışlardı.

Geri
Yukarı