Sapphire RX590 SE Nitro+ Isınma Sorunu

Rx 580 ve 590'larda watman sorunu var. Hepsinde değil tabi bazı şanssız kişilere denk geliyor. Belki o tür bir sorundur.
Onun haricinde sapphire şöyle böyle diyenlere bakmayın duymuşlar oradan buradan sallıyorlar. Forumda kaç tane asus ile msi ile de konu açıldı ona bakarsan. Kendi Sapphire kartımı 5 sene 0 sorun ile kullandım. Şimdi bir okul bitirme durumum var, olursa Rx580 veya 590'lı bir sistem toplayacağım ve büyük ihtimalle bileşen kalitesi sayesinde Nitro+ alacağım kartımı.

Kesinlikle kart fabrikasyon sorunlu hocam, yenisiyle değiştirirler kafanıza takmayın.
Umarım hızlı değişim olur..
Hacım Sapphire kartlar gereksiz OC yapıyor istersen undervoltage dene ve voltajı yavaş yavaş düşür ha fps kaybı yaşarsın veya fanları %100'e çek fakat şöyle bişey var rx 590 250w tüketiyor eğer bütçen yeter ise nvidia ekran kartlarına kaç wattman sorunuda yaşamazsın.
Daha önce undervoltage yapmadım, araştırmam lazım.. Nasıl yapılıyor vs sonra ben yakmayayım kartı elimde patlamasın:)

Bu aralar çok fazla RX 5xx kartlarından sorun konusu açılmaya başladı. Önümüzdeki 1-2 ay içinde bilgisayar toplayacak olanlara tavsiye verirken RX serisinden tavsiye vermemeye karar verdim. Kendi kullandığım karttan memnunum, sıkıntısı yok ancak son zamanlarda alınan kartlar daha bi sorunlu gibi geldi bana çünkü forumdaki bu tip konu sayısı arttı.

Fiyatı 300 lira kadar fazla olsa da GTX 1650 S (rx 580 e göre)
Fiyatı 500 lira fazla olsa da GTX 1660 S (rx590 a göre) önereceğim.

Rx 580 ve 590'larda watman sorunu var. Hepsinde değil tabi bazı şanssız kişilere denk geliyor. Belki o tür bir sorundur.
Onun haricinde sapphire şöyle böyle diyenlere bakmayın duymuşlar oradan buradan sallıyorlar. Forumda kaç tane asus ile msi ile de konu açıldı ona bakarsan. Kendi Sapphire kartımı 5 sene 0 sorun ile kullandım. Şimdi bir okul bitirme durumum var, olursa Rx580 veya 590'lı bir sistem toplayacağım ve büyük ihtimalle bileşen kalitesi sayesinde Nitro+ alacağım kartımı.
Benim şansızlığım yani biraz.. Sizce şu karta geçmeme değer mi iade edip ? İlk alırken f/p avantajı nedeniyle almıştım sapphire i;
MSI GTX 1660 Gaming X 6GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Geforce Ekran Kartı GTX 1660 GAMING X 6G 10160704 | Trendyol

@kadrioz Aynı fiyata SUPER olanını alabilirsin.

Benim şansızlığım yani biraz.. Sizce şu karta geçmeme değer mi iade edip ? İlk alırken f/p avantajı nedeniyle almıştım sapphire i;
MSI GTX 1660 Gaming X 6GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Geforce Ekran Kartı GTX 1660 GAMING X 6G 10160704 | Trendyol

Hocam 1660 Super alın almışken bence: Ti ile aynı performans neredeyse.

Sizin maksimum sıcaklık dereceleriniz kaç acaba ? Fps ani düşüşler oluyordu yine de oyun akıcıydı gayet.
1660ti Gaming X modeli bile o oyunda 71 derecede çalışıyor. RX 590 Nitro için o sıcaklık bence iyi bile kalıyor 😀

Bence değişim yapıp o kartı kullanın. Normalde gayet iyi bir modeldir. AMD kartlar için Asus ve MSI sorunlu Nvidia kartlar ise biraz pahalı kalıyor.

5 dakika funmark yaptım bu derecelere çıktı ve fanlar %75 ile çalışıyor. Siz düşünün

Dosya Ekleri

• CA19CBE2-2BF3-422D-98A0-7D9FFF90947C.jpeg
    CA19CBE2-2BF3-422D-98A0-7D9FFF90947C.jpeg
    41,6 KB · Görüntüleme: 39
RX 580 ve 590'larda watman sorunu var. Hepsinde değil tabii bazı şanssız kişilere denk geliyor. Belki o tür bir sorundur.
Onun haricinde Sapphire şöyle böyle diyenlere bakmayın duymuşlar oradan buradan sallıyorlar. Forumda kaç tane ASUS ile MSI ile de konu açıldı ona bakarsan. Kendi Sapphire kartımı 5 sene 0 sorun ile kullandım. Şimdi bir okul bitirme durumum var, olursa RX580 veya 590'lı bir sistem toplayacağım ve büyük ihtimalle bileşen kalitesi sayesinde Nitro+ alacağım kartı mı?
Senin sorun yaşamaman başkasının yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Bu kartları alanların bir kesimi sorun yaşıyor bir kesimi yaşamıyor bunu göz önünde bulundurarak öneride bulunun. %25 kitle bile bu kartlarda sorun yaşıyorsa kullanıcılara önermeyiniz.

Bende JD SSD kullanıyorum fakat hiçbir sorun yaşamadım peki hiçbir konuda JD SSD önerdiğimi gördün mü? Göremessin çünkü problem çıkartma ihtimali yüksek Sapphire'de olduğu gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hacım Sapphire kartlar gereksiz OC yapıyor istersen undervoltage dene ve voltajı yavaş yavaş düşür ha fps kaybı yaşarsın veya fanları %100'e çek fakat şöyle bişey var rx 590 250w tüketiyor eğer bütçen yeter ise nvidia ekran kartlarına kaç wattman sorunuda yaşamazsın.
Birazdan uv hakkında konu açıcam ve yaptığım uv ayarlarını sunucam tetikte kalın.
Umarım hızlı değişim olur..

Daha önce undervoltage yapmadım, araştırmam lazım.. Nasıl yapılıyor vs sonra ben yakmayayım kartı elimde patlamasın:)
Birazdan konu açıcam bununla ilgili.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı