RX590 ısınma sorunu

sizin uyguladiğiniz mhz ve güç limiti düşürme işleminde ekran kartı icin sakıncalı veya ileriye dönük sorun veya ömür azaltma tarzinda bir durum varmı

kusura bakmayin merakimdan soruyorum sadece pek bilgi sahibi değilim

ama kesinlikle en iyi performansı oyun genelinde sizinki ile aldim mesela

bd3 high ayarlarda 60 fps 72 c ile oynuyorum ultrada maks 75c ama fps 40-50 dolayinda

Bende öyle aşırı anlamam bilgisayarcı değilim sadece normal bir kullanıcıyım :D Bence mhz ve güç limitini düşürmekle sıkıntı olmaz ama daha bilgili arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevinirim. 80-85 derecelerde olan kartı 80 derecenin altına düşürmeyi başardık sonuçta. Bende bu ayarları deneye deneye buldum zaten baya uğraştım.

Konuda senle benden başka cevap veren yok yetkili birinin görmesinin de nasil olucagini bilmiyorum RX590 kullanan cok kisi var ama cevap veren yok ya da ilgi cekici degil ki XFX ekran kartinla alakali konu bulamadim ben.

Arti olarak sunu soyliyim dün bir arkadasim fan hızlarınla oynadi yardimci olmak icin 82c yüksek oyunlar icin normal oldugunu kendisinin de bu oranlarda oynadigini soyledi

Bence de normal yani 80 derecede bozulacaksa biz hiç kullanmadan çöpe atalım. Xfx rx 590 ekran kartı için yabancı kaynaklarda da bu tip sorunları yaşayan çok. Birazda bizim şanssızlığımız araştırmadan alınca.
Ama tecrübe oldu yani bundan sonra hayatta amd ekran kartı almam ve xfx markasını tercih etmem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı