Sapphire sorunlu mudur?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
ne ise o
Bildiğiniz üzere Sapphire kartlar en çok şikayet alan AMD kartlarıdır. Lakin en çok satan AMD kartları olduğu için de mağlum bu normal gibi geliyor. Peki Sapphire'deki bu hatalar AMD'nin sürücülerinden kaynaklı olan hatalar mı yoksa Sapphire'in bir hatası mı?

Donanımsal olarak sorun çıkmayacak diye bir kaide yok. Her firmada çıkabilir. AMD tarafında yazılımsal olarak sorun yaşayanlar var yaşamayanlar da var. Tamamen şans işi. Bir firmaya mal edilemez bir durum bence. Kaliteli bileşenler kullanıyor fakat bazen sorunlar olabiliyor.

Kalbur altı bir firma değil Sapphire.

AMD'den kaynaklanan bir hata yok, Sapphire kendi kafasına göre özel tasarım yapıyor. Özellikle fanları bir süre sonra CW oluyor. Eğer en üst seviye modeli alınmayacak ise bulaşılmasını önermiyorum, ek olarak AMD'nin en büyük partneri olabilir. Ancak iş satışa geldiğinde en çok satan firma değil, aksine satım yaptığı ülkeler bir hayli az.

Benim gibi fakirlerin umududur Sapphire ama Robert Bosch'un dediği gibi ucuz alacak kadar zengin değilim. Bütçemi zorlayacaksa bile soğutma açısından F/P olarak en iyi orana sahip üreticinin ürettiği ekran kartını tercih ederim ki mesela RX 5600 XT'de en soğuk ekran kartlarından biri Sapphire Pulse'dur. Ayrıca fiyat olarak da diğerlerinden 200-500 TL daha ucuzdur. Diğer ekran kartlarında farklı üreticiler daha başarılıysa oraya yönelirim. Sağlam araştırma yapmak lazım sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şansın kötü olmasın yeter. 😟

Dünya çapında en popüler AMD GPU üreticisi olarak biliniyor Sapphire. Yerli/yabancı hangi teknoloji forumuna girerseniz girin AMD GPU tarafında liste başı Sapphire'dir. Satışı olmadığı kanaatine nerden vardınız anlayamadım. Dünyanın en büyük popülasyonu olan Çin, Amerika ve Avrupa'da büyük bir satış ağı var.
AMD'den kaynaklanan bir hata yok, Sapphire kendi kafasına göre özel tasarım yapıyor. Özellikle fanları bir süre sonra CW oluyor. Eğer en üst seviye modeli alınmayacak ise bulaşılmasını önermiyorum, ek olarak AMD'nin en büyük partneri olabilir. Ancak iş satışa geldiğinde en çok satan firma değil, aksine satım yaptığı ülkeler bir hayli az.

Dünya çapında en popüler AMD GPU üreticisi olarak biliniyor Sapphire. Yerli/yabancı hangi teknoloji forumuna girerseniz girin AMD GPU tarafında liste başı Sapphire'dir. Satışı olmadığı kanaatine nereden vardınız anlayamadım. Dünyanın en büyük popülasyonu olan Çin, Amerika ve Avrupa'da büyük bir satış ağı var.
Peki bana kanıtını sunabilir misin? Asya pazarında etkisi çok yok. ASRock, MSI, ASUS, PowerColor, XFX, Yeston, Colorful gibi daha birçok firma var iken öyle pazar payının çok olmadığını bilin isterim. Ek olarak AMD'nin en popüler üreticisi olduğunu zaten biliyoruz, ancak en köklü satıcı değil ve satış olmadığını iyice araştırırsan çok rahat görebilirsin.

Geri
Yukarı