SATA 2 SSD Tavsiyesi

formata başlamadan önce sadece ssdiyi takıp format attıktan sonrada hddyi mi takacağım pc görür mü o şekilde
Hiç fark etmez. İki diski de takın. HDD'deki önemli dosyalarınızı D: diskine atın. C'yi silin ve D'ye ekleyin. Daha sonra Windows'u SSD'ye kurun.

Elinizde SATA kablosu olması gerek. Güç kaynağınızda da yüksek ihtimalle SATA güç kablosu da vardır. Format atarken HDD'yi sökün. SSD'ye Windows kurduktan sonra HDD'yi 2. disk olarak takarsınız. Windows içerisinden de biçimlendirip kullanırsınız.

SSD'yi C olacak şekilde yapıp diğer harddiskide D yapmak istiyorum depolama için ekstradan kablo almama gerek var mı acaba format atarken nasıl yapıcaz?

SanDisk Plus'ın ne gibi kronik sorunu varmış?
Hız değerleri vaat edilenin çok altında, yerli ve yabancı forumlarda açılmış birçok konu var.

Örnek konular:
600 TL'niz var ise Toshiba OCZ 480GB SSD alın.
Sağlık sorunlu bir model. Aynı fiyata 860 EVO alınabilir.
Bütçe olarak 600 TL'ye kadar alabilirim.
860 EVO 500 GB öneririm.
Formata başlamadan önce sadece SSD'yi takıp format attıktan sonra da HDD'yi mi takacağım? PC görür mü o şekilde?
Görür hatta ben öyle yapmıştım.

Hız değerleri vaat edilenin çok altında, yerli ve yabancı forumlarda açılmış birçok konu var.

Örnek konular:

Sağlık sorunlu bir model. Aynı fiyata 860 EVO alınabilir.

860 EVO 500 GB öneririm.

Görür.
teşekkür ederim bende açıkcası 860 evo düşünüyorum.

Ben bugüne kadar SanDisk ya da Toshiba OCZ'de sorun yaşayan kullanıcı görmedim. Sizin attıklarınızdan başka sorun yaşayan var mı? Yoksa tek tük kişiler mi yaşıyor. Eğer kullanıcıların çoğu aynı sorunu yaşıyorsa kronik sorun var demektir. Fakat az bir sayıda kullanıcı bu sorunu yaşıyorsa ve bunu baz alıyorsak 860 EVO da aynı şekilde sorunlu diyebiliriz o zaman.

Hiç fark etmez. İki diski de takın. HDD'deki önemli dosyalarınızı D: diskine atın. C'yi silin ve D'ye ekleyin. Daha sonra Windows'u SSD'ye kurun.
şu an pcmde eski harddisk var c ve d şeklinde ssd yi takıp formata başlamadan önce d yi komple yedekleyip windowsu ssd ye kursam formattan sonra d yi eski harddiski biçimlendirebilir miyim yoksa d yide format esnasında yapmam lazım

Sizin attıklarınızdan başka sorun yaşayan var mı?
Var, biraz daha araştırarak bulabilirsiniz.

Toshiba OCZ'den de birkaç konu paylaşayım:

Geri
Yukarı