SATA 2 SSD Tavsiyesi

Engin Yaman

Hectopat
Merhabalar.
SATA 2 destekli anakartım var. (4 X SATA 3Gb/s)
SSD almak istiyorum mecbur SATA 3 SSD almam gerekiyor zannedersem şu an piyasada SATA 2 diye bir SSD yok varsada ben bilmiyorum.
Samsung 860 Evo SATA 3 SSD düşünüyorum fakat çok pahalı daha uyguna tavsiye edeceğiniz kullanıp memnun kaldığınız sağlam bir marka var mı?

SSD konusunda fazla bilgim yok ama ben SanDisk SSD Plus modelini kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım.

Benim anakartım da SATA 2 şu anda. Geçen hafta SanDisk SSD Plus aldım. Zaten ne kadar hıza sahip olduğu çok da önemli değil çünkü anakartımın sınırına takılıyor. Şu anda memnunum Win10 kurdum rahat bir şekilde kullanıyorum.

Benim anakartım da SATA 2 şu anda. Geçen hafta SanDisk SSD Plus aldım. Zaten ne kadar hıza sahip olduğu çok da önemli değil çünkü anakartımın sınırına takılıyor. Şu anda memnunum Win10 kurdum rahat bir şekilde kullanıyorum.
SSD yi C olacak şekilde yapıp diğer harddiskide D yapmak istiyorum depolama için ekstradan kablo almama gerek var mı acaba format atarken nasıl yapıcaz ?

860 EVO kaliteli bir modeldir fakat pahalı maalesef.

Model olarak Kingston A400 veya HyperX Fury öneririm. SanDisk SSD Plus modeli kronik sorunlu bir model.

Bütçe ve ne kadar kapasite istediğinizi belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.
SSD'yi C olacak şekilde yapıp diğer hard diski de D yapmak istiyorum. Depolama için ekstradan kablo almama gerek var mı acaba?
Fazladan SATA kablonuz varsa gerek yok.
Format atarken nasıl yapacağız?
Format sırasında HDD'nizi çıkarmanızı öneririm. Kurulumdan sonra HDD'yi geri takarsınız. Ardından msconfig >> Önyükleme sekmesinden HDD'nizde bulunan Windows'un önyükleme bölümünü kaldırıp bilgisayar açılırken görünmesini engelleyebilirsiniz.

Model olarak Kingston A400 veya HyperX Fury öneririm. SanDisk SSD Plus modeli kronik sorunlu bir model.

Format sırasında HDD'nizi çıkarmanızı öneririm. Kurulumdan sonra HDD'yi geri takarsınız. Ardından msconfig >> Önyükleme sekmesinden HDD'nizde bulunan Windows'un önyükleme bölümünü kaldırıp bilgisayar açılırken görünmesini engelleyebilirsiniz.
aslında 500 gb alıp eski hdd yi komple sökmek istiyorum. kafamı çok karıştıtır o yapamam büyük ihtimal bütçe olarak 600 tl ye kadar alabilirim..

SanDisk Plus'ın ne gibi kronik sorunu varmış?
aslında 500 gb alıp eski hdd yi komple sökmek istiyorum. kafamı çok karıştıtır o yapamam büyük ihtimal bütçe olarak 600 tl ye kadar alabilirim..
HDD'yi çıkartmayın. Oyun, video, film arşivi olarak kullanılır. 600 TL'niz var ise Toshiba OCZ 480GB SSD alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı